Dhëndri i Berishës fyen kolonjarët: Një ersekar na provokoi…

Dhëndri i Sali Berishës, Jamarbër Malltezi, që ka dalë të bllokojë rrugët për fatet e vendit, ka fyer kolonjarët.

Ai thotë se është provokuar nga një punonjës policie nga Erseka, që e quan me epitet fyes, ersekar.

“Ne proteste. Nje ersekar me kapele na erdhi per te komunikuar qe do nise ceshtje penale se mitingu eshte i paligjshem se nuk ka leje.

I kerkuam me shume sjellje qe te shohe ligjin dhe te gjeje ku ka tagrin ligjor per leje per proteste.

Provokoi ca protestues por i qetesuam se jemi per proteste paqesore dhe shmangim provokinet e kota me ruajtesit e trafiqeve”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Dhëndri i Berishës fyen kolonjarët: Një ersekar na provokoi…”

 1. v says:

  Po nga e kuptoj ky se ishte[ ersekar],
  apo e ka ngrene nga nje i tille
  dhe ky e mbante mend.

 2. dardan says:

  Ky kokerrjepuri kollovar i Berishajve mos e krruaj shume me Kolonjaret se per te mbrojt shtet e komb dime t´ja tregojme vendin mire te gjithe ketyre kelysheve te Serbise e Greqise.

 3. skrapari says:

  Ha..ha….ha…… Nga anet tona thone : ” Ngjan ilakaja pa behet” Edhe ky i ka ngjare Baba Saliut. Edhe Saliu kur vajti perhere te pare ne Kolonje keshtuu tha : ” te nderuar Ersekar dhe Ersekare”…….. Populli qeshi …… Keshtu eshte kur nuk e njeh gjeografine. Edhe ky bandilli i Saliut , atij i ka ngjare ,ndaj dhe eka dhenderr…. Ka te njejtat huqe.

 4. Valter says:

  Ti je mut,
  jo arber.

 5. amy says:

  Fytyre krimineli ka ky malltezi, ky person jo me gjak shqiptari nuk ka si ta doje kete vend, bashke me vjerrin e tij plakun kriminel sali bejne cmos qe ti vene zjarrin ketij vendi, por kete rradhe do dalin bloff me duart e tyre, familje kriminele qe e kane vendin ne burg per shume te keqia qe i kane bere ketij vendi dhe populli,
  Kolonjareve si afrohet as te gishtate kembes ky fytyre veremliu !

 6. lul argita says:

  budallai nuk te fyen. malltuzi cfare do qe te thote nuk te fyen sepse aq din. merreni me mend kur argita lindi djale njoftoi lul bashen e I tha, ARGITA KA LINDE DJALE E FORT JAM GEZUA A E KA ME TY A ME MUE.

 7. haxhi kavaja says:

  Te te vije turp o kunati i Xen Barishes.
  Nga forma e kokes duket se me ke ngjan, nderkohe qe nga brendia e kokes i ngjan Sales.
  Atij policit prej Erseke nuk ja shket dot ty, sepse kur Dhaskali sillte shkronjat shqip nga Allemanja,
  gjyshi yt s’dihej se me se merrej, apo kur Petroja çelte shkollat shqip ne Kolonje, yt ate nuk kish lere.
  Shkoe e merru me vajzen tende o qyqar, shko se te ka marre rruget e Italise dhe Evropes dhe si dihet
  se ku do perfundoje.
  Lere protesten ty se merret yt vjeher me te.
  Rrace ndyre hajdutesh.

 8. Kellira says:

  Ka mor zakonet e malokeve.
  Ben si i forte kur eshte me 200 vete mbrapa.
  Lexo pak per Kolonjen se kushedi korrigjon trimerine.

 9. Kush je ti more bastard qe shan e ofendon nje krahine qe ne balle ka vetem shqiptarizmen. kush je ti more koke zbathur te fyesh vendlindjen e Fan Nolit.Petro Nin Luarasi.Faik Konices .Jani Vretos.Muco Qullit. Papa Kristo Negovanit.Sali e Gani Butkes. Themestokli Germenjit. e dhjetra e qindra patriote e luftetare te tjerre qe me pushke e pene mbrojten gjuhen tone ate gjuhe qe flet edhe ti o serbovic. Por Kolonjaret per ty kane nje dhurate ajo eshte rrokja e dyte , do ta di per nder qe ta shtrengosh fort e te mos e leshosh. GRAMOZI KOLONJAR

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   mos mer jerm si ky kari(malltezi)se asigjo skathone..jane filma

 10. ilir says:

  Mir e bo ky se nuk e mbajti zotimin paraelektoral EDI RAMA.
  Ku ky tha qe do shkoj ne Firence e do nxjer nga arkivat Italiane gjith pronaret real te trojeve ne Shqiperi, te gjith u gezuam jo se do humbnin disa pronat e mara pa te drejte, por se menduam qe e drejta do vihej ne vend.Ajo qe eshte e shtetit duhet te mbetet e shtetit pra dhe e imja dhe e kujdo tjeter.
  Ky dhendri,me forcen e vjerit, rimori gjith pronat qe te paret e tij i kishin shitur dhe sot bllokon dhe ato rrugt qe ne populli i thjesht perdorim.Aq i ben per demokracin po ka hallin e gjyqtareve qe i dhan pronat mos i nxjerin ndonje llaf per shkeliet qe kan ber duke e favorizuar.

 11. D says:

  Poshtë malokët armiqtë e civilizimit dhe kanceri i kombit.

 12. Baxhanaku says:

  Babai i ketij kollavari tek berisha,qe eshte nje pseudo historian,a e di se kolonjaret jane kultivuesit e pare te gjuhes shqipe,me te zotet e kombit shqipar si Noli dhe Konica,Petro Nini Luarasi jane ersakare more pusht.

 13. Kanina e Ismailit says:

  Eh kur u be edhe BOSHNJAKU MALL-SERBI te flase PER Kolonjen SHQIPTARE!POR si pjestar i familjes SErBE si mund te ndodhte ndryshe?!
  SHqiptaret e mi keta jane kanceri i SHqiperise!!!….Kolonje e bukura Kolonje …!

  1. Lugati says:

   o njerez mos e kapni shume nga krahina e malltezit…osht shijaks o miko..pranej po e pat thone sulmojeni personalisht se po qe per krahine i hani mutin…na e bote fan nolin sikur me qene perenia

 14. albani says:

  Ka marre pjese ne proteste per te perkrahur burrin e gruas. dhe babain e vajzes, asaj kurves qe kemi pare keto dite ne fotot e publikuara nga gezata juaj. Mire ka shkruar njeri, ne vend qe te merret me vajzen se ka marr kot, shkon ne Cader dhe ne Proteste.

  Megjithate t’i rroje bashkeburri dhe bashkebabai.

 15. Brezi i djegur says:

  S’te paska treguar vjehrri per jugun o loqe qe qellon njerzit me hamburger neper aeroporte, s’po ta zgjas shume, Po te them se Edhe ato fjale qe shkruan fale jugut i ke !! Jeni bo kanceri i ktij vendi spo ju durojm dot !!

 16. neseba says:

  Nën shëmbullin e vjehrrit se edhe Berisha kur vajti në Ersekë ashtu u drejtua: Ersekarë dhe ersekare. Trapi trapit do t’i ngjajë

 17. v says:

  Trapi eshte nje pjese e trupit,qe fillon
  nga mbarimi i koq……… deri ne fillimin e b…..
  sqarim per ata qe se dinin
  dhe e mbafshin te gjithe ata qe sna kuptojne,s’na duan e na ofendojne.

 18. agim says:

  Ky Jamkar malkari nuk njef as gjuhen shqipe e gramatiken pavarsisht se pretendon se ka diplome,pastaj thone i ngjet miku mikut 40 vjet para edhe ai largqofti kur shkoj ne Erseke nuk thoshte Ersekas dhe Ersekase po ersekar e ersekare,cka jane keta more !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *