FOTOT/ Aurela, zonja holandeze që kërkon të bëhet “Zonja e Parë” e shqiptarëve!

Kohët e fundit, që prej ngritjes së çadrës së PD-së para Kryeministrisë, Aurela Basha, bashkëshortja e Lulzim Bashës, shfaqet gjithmonë e më shumë në krah të këtij të fundit.

Ajo madje, ka mbajtur edhe fjalime në çadër, duke folur për varfërinë dhe hallet e njerëzve, dhe shpresën që sipas saj, sjell Basha, i cili do t’iu përmirësojë jetën shtetasve të këtij vendi.

Madje, mban edhe takime me politikanë të huaj, siç ishte rasti i takimit të saj me ministrin e Jashtëm të Holandës.

Aurela si duket po përpiqet që të kompensojë kohën kur ka munguar në Shqipëri dhe kur nuk është shfaqur shpesh krah të shoqit, ndërsa ai mbante poste të ndryshme drejtuesve në vend, si ministër apo kryetar Bashkie.

Kjo, duke qenë se Aurela e ka dorëzuar shtetësinë shqiptare për atë holandeze, dhe kohën më të shumtë e kalon në Holandë.

Tashmë është rikthyer dhe kërkon që të jetë “Zonja e Parë” e shqiptarëve.

Një “Zonjë” që do të behet e para e shqiptarëve, por që ka lënë nënshtetësinë shqiptare për atë holandeze!

Ironike, por kjo është e vërteta!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-1.jpg","attachment_id":"672479"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-1-1.jpg","attachment_id":"672480"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-2.jpg","attachment_id":"672481"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/aurela.jpg","attachment_id":"668748"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/aurela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/02\/aurela.jpg","attachment_id":"636985"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/aurela-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/01\/aurela.jpg","attachment_id":"616300"}]

17 komente në “FOTOT/ Aurela, zonja holandeze që kërkon të bëhet “Zonja e Parë” e shqiptarëve!”

 1. ee says:

  Esat Pashat e koheve moderne! Ku jane Vlonjatet qe dine te sillen me Esatet?

  1. may says:

   cift i neveritshem, dhe hiporkrit, ai e merr me vehte qe te behet i besueshem tek mbeshtetesit etij, Populli nuk e harron qe ajo bashke me kunatin e bashes ( vellain e saj ) dhe vete bashen morren para te vefes- qe ishin te popullit u pasuruan brenda nates, dhe shkuan ne hollande per tu bere shtetas hollandeze, luli jo se do vinte perseri ne shqiperi te behej k/ PDje , dhe tani ka goje kjo zonje te flase per papunesi dhe mjerim, mjerim qe e ka sjell berisha dhe bash me vjedhjet dhe krimet qe i kane bere ketij vendi,

  2. Beso says:

   Si eshte e mundur qe ne shqiperi ndodhin gjera te tilla ? Kjo zonja hollandeze duhet te vinte nen pranga ne shqiperi per shkak te vjedhjes se parave nga babai i saj te shqiptareve permes firmave piramidale. Me keto para te vjedhura ky llum i shoqerise shqiptare bleu shtepi ne hollande, bleu shtetesine hollandeze dhe shume gjer te tjera. Me parate e gjakut te shqiptareve me parate e atyre shqiptareve qe i vodhi dhe i mashtroi duke ikur dhe u fshehur ne hollande pinjollja e familjes dhe kollovari basha kerkojne te rikthehen ne krye te vendit per te rivjedhur shqiptaret. Ne nje shtet normal kesaj pinjolle do i ishte sekuestruar pasuria dhe kjo do kishte perfunduar ne burg ashtu si edhe kollovari qe vetem buzeqesh dhe mashtron gjithe diten

 2. Sefer Loku says:

  E shemtuar dhe te jep impresionin a nje njeriu idiot. Ne fakt si cift duken si dy debile te pjerdhur.

 3. sit... back..and relaks →→→ says:

  Pas Rames rradhen e ka Basha per kryeminister e pas Bashes e ka Veliaj, keshtu ka vendosur Byroja Politike. S’ka rendesi cfare nenshtetesia ka zonja, rendesi ka ca vendos Byroja. Nderkohe IL POPOLO ALBANESE do vazhdoje traditen e ngritje se bluzes dhe ferkimit te barkut pas ngrenies se qoftes se rradhes.

  1. albaniafirst says:

   Po zotrote mos je gje zedhenesi I Byrose?

 4. lleshi says:

  zonja e leshit

 5. Andi says:

  IKNI NGA SHQIPËRIA !!
  JU S’NA DONITË MIRËN!
  JENI PASURUAR NË KURRIZIN TONË.!
  VETINGU DO JU TREGOJ VENDIN !!HAJDUT DHE KRIMINELË!

 6. Pitkin says:

  Keep out of grass!

 7. Ramadoni says:

  AAAAAA —Plehrat🖕🖕🖕🖕😀Lulushanet😂😂

 8. gishtat ne b. says:

  Mbesa e Vehbiut i qan hallin popullit fukara. Dhe moramanet qe lane dhe breket e grisura ne firmen e Saliut dhe Vehbiut theresin me dy gishta lart dhenderin qe u be miliarder me leket e tyre. Ku jane ata trimat qe therisnin “duam leket tona?

 9. Pedeisti says:

  Pse duket sikur ka punuar ne kooperative !?!

 10. zeling says:

  Perse jo? Kur eshte bere Linda qe e ka ndertuar vilen me “para gjaku” perse jo dhe kjo?
  Perse jo dhe Basha kryeminister? Ora e bashes 10 000 usd kostumi i Rames 22 000 usd…kepucet e Rames 2000Usd, syzat e Gregut 60 000 Euro,
  perse mos te behet edhe Holandezja zonje e pare…ky popull hajvan eshte, tifoz…zihen kush i ka rrobat me te shtrenjta e te bukura…Luli yne apo Rama juaj…kush e ka shtepine me te bukur Rama Jone apo Sala juaj…
  Popull qe u gezohet dasmave fine e luksoza te “rilindjes”, ditelindjeve ala “Brodway’ te Metes e te “gjese” qe ai quan grua, makinave luksoza te deputete…dhe viles shume, po shume ,fare shume te shtrenjte qe bleu Romana..
  Lol popull skllav, pa kujdes dhe pergjegjesi per te ardhmen e femijeve te tyre…

 11. Ekzekutusi says:

  O SA TURPE ME KENE SHQIPERTARE..he me “Falni” ; TE ME fALIN TE GJITHE sHQIPETARET E vERTET,per Frazat e mesiperme..por TURPI i Takon..kesaj Shtriges-Aurela,qe nga Fytyra duket se Nuk duhet te Quhej Aurela por “SHtriga”….qe Trembe Femijet ..dhe Qente..qe bredhin Rrugeve..
  HAJDUTET JANE HEDHUR NE SULEM PER TE RUAJTUR PASURITE E TYRE , te Bere duke Derdhur Lumenje Gjaku te Shqipetareve te Pafajshem..them Lumenje se “Shtriga” na eshte mbesa e “Kapitalistit” Vehbi Ali Muca..qe Mashtroj nje Kombe te tere….
  Duket se ky Lloj Soje qe na Pjelle Shtriga dhe Mashtrues, ka gjetur edhe Dhenderrin Lulic Bashovici, nje BASTRADE Politike qe doli nga Zyrat e UDB-se Serbe,me Rekomandim te Argita Malltezit..qe eshte po MBESE-SERBE, dhe Gjyshja e Argites TOGERE E UZNAS( para-ardhese e UDB-SE)…
  Pra Spiunet e UDB-se Po kerkojne nje DESTABILIZIM TOTAL TE SHQIPERISE, ate qe beri Dhendrri Serbe.Sali Berishovivi ne 1997-ten po kerkojne ta bejne me 2017-ten..po per Hire te Interesave Greko-Serbe…dhe ka shume Arsye Bindese per ta bere kete:
  1-Deklaratat e Kry-Minitrit Edi Rama, per Ceshtjen CAME, nuk Munde te kaperdihet Lehte nga Gjitonet tane te Jugut,si dhe Unifikimi i Linjes SE CESHTJES KOMBETARE SHQIPERI-KOSOVE, nuk i shkon pershtate SERBEVE..si dhe Platforma Shqipetare ne Maqedoni…
  2-Shembull i Qarte eshte :SE SA U BASHKUAN SHQIPETARET NE MAQEDONI u Hodhen ne VEPRIM FALANGAT SERBE NE TIRANE, duke Ngritur”Cadra “TRADHETIE, gjoja me Pretekse …Qeveri Teknike, apo sikurese thote Like “Floriri” Qeveri Besimi…
  por Lulic Bashovici ka MBESHTETJEN E POLITIKES GREKE, per te “Rrezuar” Edi Ramen, qe ua ka Dhjere Grekeve ne te gjitha Drejtimet…por mos Harrojme se Dhurusi i Detit-Lulic Bashovici, qe Organizon “Cadra” tradhetie::dhe Paguan per Qofte te Injoranteve..dhe Harbuteve qe i shkojne nga Mbrapa ESHTE FINANCUAR NGA GREQIA DHE SERBIA….Lulici Bashovivi Kerkon te Shpetoj Koken, nepermjet kesaj Cadre Tradhetie….DIHET BOTERISHT SE ESHTE VRASES DHE HAJDUTE….
  Turpe me kene Shqipetare..PER ATA Legena qe i vene nga Mbrapa, Shqiperia eshte e Shqipetareve Koha eshte e Bastardo-Greko-Serbit Lulezim Basha..por Koha eshte edhe ajo qe VARROS LULIC BASHOVICIN por ne Emer te TZRADHETISE KOMBETARE…lol

 12. arjan says:

  Lulja eshte me e bukur se Aureli.

 13. Arber Iliri says:

  O zot sa e shemtut, kjo s’i duhet as dreqit me kete surrat jo me u be zonje e pare.

 14. Shqiptari says:

  Po normale moj zonja holandeze. Ne e dim qe ty te vjen keq per popullin.. Se ai qe ke ti burr vodhi miljonat e shqiptarve.. Dhe tashi na del e qan Hallin e shqiptarve na flet per farferin

Lini një Përgjigje te may Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *