Mediat gjermane lëvdata Ramës: Reformator dhe mik i Gjermanisë në Ballkan

Revista prestigjioze gjermane Focus ka botuar një shkrim plot lëvdata për Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

“Edi Rama është refomator i mirë për Shqipërinë. Gjermania e konsideron dhe e sheh te ai një mik të mirë në Ballkan”.

“Merkel dëshiron që Shqipëria të hyjë në BE sa më shpejt.  Ka besim të madh në Edi Ramën”.

“Gjithashtu edhe Amerika përkrah hapur Merkelin për Shqipërinë dhe Edi Ramën”, shkruan kjo revistë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Mediat gjermane lëvdata Ramës: Reformator dhe mik i Gjermanisë në Ballkan”

  1. Grand says:

    O Gjermania qe bashke me Francen beni gonxhen e bukur te Europes.! Formoni aksin europe kroaci shqiperi, qe te mbrojme Europen bukroshe dhe te mrekullueshme. Lereni anglin e degjeneruar, mbushur me ministra gay dhe pedofil.Usa dhe Rusia e ka zili Europen, prsndaj don te shksteroj. RAMA GOOD BOY OF ALBANIA AND EUROPA!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *