Policia nxjerr ‘bllof’ përpjekjen e PD për të paralizuar akset rrugore

Policia e Shtetit ka marrë masa duke devijuar lëvizjen e mjeteve në akse paralele, për të shmangur bllokimet e lajmëruara nga opozita.

Në 3 akset kombëtare është devijuar qarkullimi i makinave në rrugë dytësore për të shmangur pikat e bllokuara: në Milot, qarkullimi u devijua drejt Laçit, në Bradashesh, u devijua drejt Cërrikut dhe në Plug, nga klubi i shoferit drejt Divjakës.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe me sheshin ‘Shqiponja’ dhe ‘Urën Teknologjike’, ku ka qenë më e vështirë devijimi.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Policia nxjerr ‘bllof’ përpjekjen e PD për të paralizuar akset rrugore”

 1. Tirana says:

  Aty te pallati me shigjeta e pash vet me syte e mi. Njerezit rrinin ne diell,ndersa makinat qe vinin nga kombinati benin kthesen te tregu ushqimor. Njerezit kalonin nga autobuzi qe vinte nga kombinati,kalonin bllokimin e hipnin ne autobuzin tjeter qe i priste te Luna Park. Po keshtu edhe ata qe vinin nga dogana ……….. Megjitheate ky bllokim eshte nje turp. ka ikur koha e ketyre veprimeve , Aq me shume injorance eshte hedhja e naftes pemeve qe pastrojne ajrin e zbukurojne vendin. Po demokratet jane si puna e atij hajdutit,icili kur nuk vidhte dot.shikone majtas djathtas e fuste ne torbe nje gur. Edhe demokratet jane shkatrimtar e meqene se nuk dogjen e shkaterruan , u hedhin nafte pemeve TUrp.

 2. KORÇARI says:

  Unë nuk arrij të kuptoj si është e mundur që një grup njerëzish të bllokojë rrugët në mënyrë të paligjshme dhe Shteti të mos mundet të bëjë asgjë për këtë ????????

 3. Seati says:

  kam nje pyetje: Pse Luli (jo qeni Ristanit) nuk e bllokoi rrugen e kombit, apo eshte rruga e vjedhur prej tij?

 4. like says:

  kta socialistat jane pi** some! ktyne sja hedh dot njeri. shiko shiko sa bukur e kan kaperxy hurin ksaj here. .. . kta s´e presin nga posht por e kaperxejn nga siper… sa tju ngulet njehere mire!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *