Tubimi, Rama mesazh nga Apolonia: Koha për të bërë shtet jo për të bllokuar rrugët

Teksa në kryeqytet po përfundonin përgatitjet për nisjen e protestës së PD, kreu i qeverisë Rama u shpreh nga Apollonia se kjo nuk është koha e duhur për të bllokuar rrugët por është koha për të bërë shtet.

Nuk është koha për të bllokuar rrugët e Shqipërisë, bllokuar njerëzit që duan të lëvizin lirisht në rrugët e vendit, njerëzit që kanë punë, që kanë nevojë të lëvizin, fëmijët, nxënësit, studentët, gjyshërit, kompanitë, mallrat që janë gjaku i ekonomisë tonë cdo ditë por është koha për të hapur përfundimisht rrugën e të bërit një shtet modern demokratik e evopian”­ tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Tubimi, Rama mesazh nga Apolonia: Koha për të bërë shtet jo për të bllokuar rrugët”

  1. Devolliu says:

    Fshati digjet, kurva krihet.

  2. The Punisher says:

    Beje pra shtetin se na cave karin. Ca do qe te ngrihet populli me sepata dhe hanxhare te hape rruget ?!

  3. Poshtë komunizmi me këlyshët e tij says:

    Rama është rrethuar me idiotë dhe kujton se krejt shqiptarët janë të njëjtë në intelekt me debilat rreth tij. Nuk njohim ndonjë rast kur shteti bëhet duke mbjellur drogë në 100% të teritorit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *