Balla i jep përgjigje Doris Pack: Mos justifiko PD-në, zgjidhja është Vetting-u

 

Deputeti socialist, Taulant Balla, ka reaguar pas deklaratave të Doris Pack, e cila tha se parlamenti shqiptar është i mbushur me të inkriminuar, dhe droga ka mbuluar vendin.

Nëpërmjet një statusi në facebook Balla thotë se Vetting-u është zgjidhja për këto probleme, dhe se kushdo që shqetësohet për krimin në Shqipëri duhet t’i kërkojë së pari miqve te vet të Partisë Demokratike të ndalojnë përpjekjet e tyre për të bllokuar vetting-un.

Më tej Bala shkruan se përpjekjet e çalta të zonjës Pack për t’i gjetur justifikime bojkotit të paarsyeshëm të Partisë Demokratike nuk dekurajojnë aspak qytetarët shqiptarë të votojnë më 18 Qershor për Edi Ramën dhe Partinë Socialiste

Statusi i Ballës në Facebook:

Kushdo që shqetësohet për krimin në Shqipëri duhet t’i kërkojë së pari miqve te vet të Partisë Demokratike të ndalojnë përpjekjet e tyre për të bllokuar vetting-un.

Lufta kundër kanabisit dhe korrupsionit do të ishte më e suksesshme nëse do të kishim gjyqtarë dhe prokurorë të ndershëm.

Përpjekjet e çalta të zonjës Pack për t’i gjetur justifikime bojkotit të paarsyeshëm të Partisë Demokratike nuk dekurajojnë aspak qytetarët shqiptarë të votojnë më 18 Qershor për Edi Ramën dhe Partinë Socialiste, për të përfunduar reformën në drejtësi, krijimin e vendeve të reja të punës, për t’i dhënë të gjithëve Shqipërinë që duam.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Balla i jep përgjigje Doris Pack: Mos justifiko PD-në, zgjidhja është Vetting-u”

 1. BRUKSELI says:

  PO KUSH MENDER PIERDH PER KETE KURVEN E SAL HALES KETU NE BRUKSEL??????KJO ESHTE PASQYRA E PEDEVE TE SHQIPERISE KETU NE PARLAMENTIN EVROPIAN.MENDER NJE PLAKE QE EDHE 5000 EURO TE TE JAPI SJA VE AS MULI I KUKSIT.

 2. vita says:

  Bravo BAlla ,fjale me

 3. qamo says:

  Edhe surrati i kësaj shtrige plakë, të tmerron… Fytyra, pasqyrë e shpirtit…!

 4. ela says:

  eshte perkrahja e politikes se gabuar qe bere ti moj zonje qe keta te PD-se e kthyen ne nje vend ku mener dhjesin gjith bashibozuket e sales,bejne lek dhe ja mathin anej nga kane ardh, a ka skandal me te madh ku avenir Pejka ben pazare ne kuriz te shqiptareve?perse se arrestojne? pra mioj zonje ty keshtu te pelqen pasi ke kaluar ne koridoret e pD-se dhe detyrimisht te kan josh shum gjera.me ben pershtypje perse gazeta tema i fshin komentet per avenir Peken? mos valle gazetari eshte mik i n gushte i qim pekes?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *