Basha e Berisha i lëshojnë Doris Pack-un, ministrit të Jashtëm gjerman: Nuk foli mirë në Tiranë

Sa herë ndodhet në vështirësi me ndërkombëtarët, Sali Berisha nxjerr në skenë ose Gosruck-un e famshëm, ose Doris Pack.

Kjo e fundit, edhe pse tashmë nuk është më eurodeputete, ka kritikuar ministrin e Jashtëm gjerman, Sigmur Gabriel, për deklaratat e tij kundër protestës së PD-së.

Në një takimin e Bordit Drejtues të Forumit të Grave të Partive Popullore Europiane që u mbajt këto dy ditë në Bruksel, Pack kritikoi qëndrimin e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë gjatë vizitës së tij në Tiranë, teksa ka folur në krah të Albana Vokshit.

“Ajo çfarë po ndodh në Shqipëri aktualisht është një çmenduri. Vendi i mbushur i gjithi me drogë, një rrezik jo vetëm për kthimin e Shqipërisë në vend kryesor për prodhim dhe eksport droge, por për mjedisin ku rriten fëmijët shqiptarë,” u shpreh Pack.

“Në Parlament dhe administratë mbahen me dhjetra persona me rekorde kriminale se kanë paguar për pushtetin e Ramës, ndërkohë profesionistët hiqen nga puna për bindje politike”, deklaroi Pack.

Pack shprehu bindjen se “në kushtet aktuale ku ndodhet Shqipëria, krijimi i Qeverisë Teknike që do të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme, mbetet zgjidhja e vetme”.

Pack deklaroi se “zv Presidenti i Parlamentit Europian McAllister është ndërmjetësi i duhur për zgjidhjen e krizës në Shqipëri”.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Basha e Berisha i lëshojnë Doris Pack-un, ministrit të Jashtëm gjerman: Nuk foli mirë në Tiranë”

 1. BB says:

  Doris Pack te hetohet per te ardhurat e saj se ja ka pare hajrin kesaj pune. Ska turp.

  1. babo says:

   Parazit plakushe dhe pleq si Doris Pack , jane arsyja kryesore qe nxorri UK nga BE dhe se shpejti do nxjerr dhe te tjere 🙂

 2. ak47 says:

  I like the dog, like / hum, hum …., ne rastin konkret personazhi i kenges eshte e seksit femer.

 3. Doni says:

  Plakushja ,që se ka idenë që populli më votë plebishitare i dha mandat të fortë të MAJTËS!!
  🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

 4. arturi says:

  Qente po leshojne bushtren! 😉

 5. Bedrana Becaj says:

  Pse mos hedhi sh….. perpjete e sponsorison futyremushka e pd.

 6. Populli says:

  Doli prape kjo kerma politike? Kerma i shkon kermes.

 7. kombi says:

  Doris Pack eshte mbushur me para nga plaku mere .
  Doris Pack eshte larguar nga Tirana heren e fundir me dt. 17 shkurt , ndersa Basha ngriti cadren me 18 Shkurt , plaka e majmur ne para i dha udhezimet PD ,qe te dali me cader ne proteste .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *