FOTOT/ Basha i përcjell me buzëqeshje, por fytyra e njeriut të Merkel flet vetë…

David McAllister dhe Knut Fleckenstein kanë pasur një ditë të gjatë sot.

Ata fillimisht janë takuar me kryeministrin Edi Rama dhe me kryeparlamentarin Ilir Meta.

Më pas kanë shkuar në selinë e PD-së, për t’u takuar me Bashën.

Pas këtyre takimeve, ata janë takuar sërish në Pallatin e Kongreseve: McAllister me Lulzim Bashën, ndërsa Fleckenstein me Ramën.

Por, rezultatin e bisedimeve mund ta shohësh nga shprehia e fytyrës së McAllister.

Ndërsa Basha e përcjell me buzëqeshjen e tij që nuk i hiqet nga fytyra edhe nëse do të ndodhej në ndonjë vaki, McAllister duket shumë serioz dhe pa asnjë shprehi optimizmi.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-5.jpg","attachment_id":"673313"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-4.jpg","attachment_id":"673312"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-mcallister-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-mcallister.jpg","attachment_id":"673320"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-mcallister-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-mcallister-1.jpg","attachment_id":"673321"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-2-1.jpg","attachment_id":"673310"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-3.jpg","attachment_id":"673311"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-2.jpg","attachment_id":"673308"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-4.jpg","attachment_id":"673312"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-7.jpg","attachment_id":"673315"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-6.jpg","attachment_id":"673314"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/mcallister-1-1.jpg","attachment_id":"673309"}]

13 komente në “FOTOT/ Basha i përcjell me buzëqeshje, por fytyra e njeriut të Merkel flet vetë…”

 1. kashi says:

  o gjermania mos u merni me debilet dhe harxhoni kohe kote

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Shume mire!!

   Te behen zgjedhje dhe nese marin pjese e fitojne PD te mari pushtetin ama nese humbasin apo nuk marin pjese fare dhe kerkojne te vazhdojne me protesta debilizmi atehere te cohet policia e ushtria e ti shtrojne ne hu si ne 96 ku jane e ku nuk jane nga supershkerdhatat sali e lulezim e deri tek idioti me i fundit qe u vete atyre pas!!!!

 2. LYL Lyli says:

  E qeshura karakteristike e nje njeriu cinik;shume dashamiresi per idiotismat qe thote!!!! ;
  i duket vetja shume i rendesishem !!!! duhen hequr nga skena politike keta tipa si ky !

 3. Asus says:

  Keta Jane mafioz qe mendojne e punojne per vete more zotni. Keta nuk Jane burra qe mendojne e punojne per vendin si ju ne gjermani.

 4. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: April 10, 2017 at 13:44:56 EDT

  PROFESORI HAJDUTO- VRASES EDHE I NDERKOMBETAREVE!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi i lau duart si Pons Pilati me Edi Ramen dhe krejt mazhorancen e hallaktur shqiptare , lideri i opozites ne koma Lulezim Basha iu versul edhe nderkombetareve!
  Te shitur, te blere, te korruptuar flet zevendes kspoja i “Bandes se gangstereve” dhe qeverise me te korruptuar ne historine e Shqiperise, zevendes i Il Capo dei Capi te Coza Nostras shqiptare, Lulezim Bashici!
  E shihni kush na jep leksione kunder korrupsionit , krimit, vjedhjes se zgjedhjeve … jo vetem ne shqiptareve por edhe nderkombetareve !
  Nje kurve politike !
  Nje megakusar i degjeneruar i 500 milione eurove vetem nga nje afere korrupsioni qe bashke me Sali Karaxhicin e ktheu Autostraden e Kombit ne Autostraden e Kusarise se Kombit…
  Nje hajdut qe bashke me banden e gangstereve te Sali Kadafit vodhi ne syte e shqiptareve dhe te nderkombetareve cdo pale zgjedhje jo vetem ne Shqiperi por edhe ne vet gjirin e partise se tij ne agoni !
  Kujtoni vetem ato te 26 majit 1996 dhe
  zgjedhjet e 8 majit 2011!
  Mos harroni zgjedhjet nen shtetrrethim dhe me komplot kunder Sokol Olldashit te Sali Kadafit ne perkrahje te Lulezim Bashes ne krye te PDSH-se pas Vaterlose se saj ne zgjedhjet parlamentare te 23 qershorit 2013 !
  Mbani mend zgjedhjet ala Arben Ristani e Flamur Noke Stanishici ne gjirin e PD-se neper rrethe vitin e kaluar ku kerciten edhe grushtet e karriket per te imponuar jeniceret e tyre ne krye te degeve te saj ne kundershtim me bazen e saj, cka e shkermoqi edhe me shume kete parti qe vec demokratike nuk mund te jete!
  A mund te flase per zgjedhje te lira e demokratike ne shkalle vendi nje parti qe shkeli e dhunoi cdo liri e demokraci vote ne gjirin e saj !?
  Nje ekzekutor i kater protestuesve paqesore ne nje bulevardin, ku nuk paten ekzekutuar as nazi- fashizmi dhe as komunizmi…
  A mund te luftoje kanabisin e drogat Ministri i Brendshem i Republikes saliiste te Lazaratit, Lulezim Bashiqi e Flamur Noka dhe ish Kryeministri i saj Sali Berisha qe ndanin parate e shitjes se saj me narkotrafikantet dhe klanin e tyre politik e familjar !?
  Nje humbameno, loser , qe e filloi karrieren politike e familjare me Gjalicen dhe po e mbyll si kollovar i Berishes me cadren e krimit qe eshte bere si shpella e Sali Babes me 800 hajdutat qe me qofte e pica ne goje e spicat e Sali Toptanit ne bythe duke u cjerre gjithe diten e naten : kapeni hajdutin!
  Nje hor pa dine e pa Iman qe reciton me ze te cjerre e te shtjerre te njejten poezi donkishoteske qe e ka bere gazin e Botes!
  Per ata qe kane kohe per cadra le te lexojne portretin e meposhtem te ketij sharlatani e dhjeramani te pafytyre e kllouni tragjik qe na can trapin me spitullimet e nje prostitute ala hollandeze !
  Behet fjale per hic me pak e hic me shume se
  Lulezim Bashiqin dora vete !
  Ky eshte mbiemri i vertete i gjyshit te tij hoxhe ne sherbim te serbeve !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se bem gjysh te te ngjaj !
  E nipi ka dale tre fish me faqezi se gjyshi: spiun i UDB-es e serbeve dhe hafije e dore e zgjatur e Putinit dhe RIA-s ruse !
  E pikerisht ky i pafytyre, me porosi dhe urdher te bosit te tij Sali Berisha, ka pafytyresine akuzoje aleatet dhe miqte tane strategjike SHBA-ne, Gjermanine, BE-ne per shitje e blerje, per komplote kunder ketyre trapave, ndersa shkerdhehet me Ambasadorin e Putinit dhe RIA-s ruse ne Tirane si Enver Hoxha me ambasadoret e Stalinit dikur !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se:
  Bir Selman e nenes ke te qaje me pare!?
  Sali Rame Gerdecin a Lul Kollovar!!!
  Njeri si Hitleri tjetri Cheguevare!
  Njeri ultimatume ze cjerra
  Tjetri “zgjidhje perfundimtare” …

 5. pjeter says:

  ne per fotot duket qarte qe bylykbashit i jane skuqur veshet bashke me ate tjetrin, kurse basha eshte zverdhur fare, te shofin c’qendrim dote mbajne ata te be-se, por besoj qe bashes do i zjeje byca shume, laku po ngushtohet gjithnje e meshume, nuk impresionon me askend, opozita e bashkuar eshte vetm pd-ja qe eshte nje parti antike, te tjerat jan te pa asnjevlere elektorale, nuk perfaqesojne askend, dhe ket basha e di, nuk mund te pranoje te shkoje ne ring, sepse e di qe do haje dru sa te shqepet, e vetmja menyre qe e mban akoma si kryetar te pd-se, eshte cadra, dhe ngulja kembe si dhia , duke propozuar te pamundurat, qe askush te pranoje, dhe natyrisht edhe te papergjegjeshmit pjestaret e tjere te pd-se, qe nuk mund ta imagjinojne veten ne ate parti ne menyre demokratike.

 6. Vini says:

  Shalngjituri lulush qesh se nuk i besohet si ka mundsi qe ndodhet ne kete situate pa bere asnje gje per te qene ne pozicionin qe eshte. ky e ka futyren si bythet e nje gruaje ne moshe te thyer plot me celulite. Fytyra i tregon burerine ktit qenies pa gjini!!

 7. AI says:

  Po ca merreni me prostituten e hollandes

 8. AIpin says:

  Eshte mesuar me bulevardin e Hollandes ai gay, prandaj nuk e leshon, po nuk I bere pazarin.p

 9. Studenti says:

  Lulush buzëqeshja thoni,,, një buzëqeshje cinike,,,,ai edhe për të qeshur duhet t’i marrë leje shpellarit Berisha.
  Sa të jetë gjallë krimineli Berisha, nuk ka lule që të lulëzojë në PD.

 10. udhetari i drejte says:

  Nuk po e zgjas, kam keto propozime: 1) deputetet e vertete demokrate, te mblidhen dhe te largohen nga perfaqesimi i PD-se , te kalojne ne Partine “Fryma e Re Demokratike”, te formojne grupin parlamentar dhe te perfaqesojne opoziten shqiptare.
  2) Kokedhima, Blushi e Mimoza, ti lene inatet partiake dhe ti bashkohen kauzes se çlirimit te Shqiperise nga kthetrat e salinjeve dhe lulusheve e Co. te cilet e kane vrare, vjedhur dhe shkaterruar shqiperine. Me pas le te zgjidhin pakenaqesite qe kane me PS-ne.
  3) Analistet, gazetaret dhe mediat e te gjitha llojeve, te mos thurrin levdata atyre qe po perpiqen te djegin shqiperine, por te jene te sakte dhe te paanshem ndaj situates qe po kalojme. Nese ndonjeri nuk shkeputet dot se ka shume detyrime ndaj PD-se me mire le te heshte. tung.
  Udhetari i drejte. 26 prill 2017

 11. Mero Kakerdhia says:

  Rama tradheton perseri si dhjakes qe eshte. I gatshem te sakrifikoje kushtetuten dhe demokracine per ti bere qejfin LulU se nga frika a meraku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *