FOTOT/ Rama tregon këtë perlë nga Apollonia: Do mahniteni kur të shkoni në këtë oaz përrallash

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga manastiri në Apolloni, pas restaurimit që i ka bërë qeveria, në bashkëpunim me Bashkimin Europian.

“MIRËMËNGJES 😀

dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë pamje qiellore të Manastirit në Apolloni, pas restaurimit tërësor ku kanë përfunduar punimet për rilindjen e Kishës së Shën Mërise, Trapezerisë, portikut të statujave, dhe infrastrukturës lidhëse, si edhe është zbuluar një mozaik fantastik që do të jetë një suprizë befasuese për çdo vizitor që ka qenë më parë, ndërkohë që kush shkon për herë të parë do mahnitet në këtë oaz përrallash 🌹”, shkruan kryeministri Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni.jpg","attachment_id":"672793"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-1.jpg","attachment_id":"672795"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-2.jpg","attachment_id":"672796"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-3.jpg","attachment_id":"672797"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-4.jpg","attachment_id":"672798"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-5.jpg","attachment_id":"672799"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/apolloni-6.jpg","attachment_id":"672800"}]

11 komente në “FOTOT/ Rama tregon këtë perlë nga Apollonia: Do mahniteni kur të shkoni në këtë oaz përrallash”

 1. Lexues says:

  Ku e keni foton mo?

 2. krysho ludovik says:

  o bEDween cfare kuptimi ka ne arnautçe apodhonia,trapeza,agia maria,asgje
  jane qe te gjitha Hellene

  1. ABC says:

   Shko mastrubohu tani Ludovik.

  2. The Punisher says:

   Hahahaha ….ah te dhjefsha Anastasin mu ne goje.

 3. Lina says:

  🌹🌹🌹🌹BRAVO SR!🌹🌹🌹🌹

 4. Cen-kryemodhi says:

  Ho me krysho-ludoviko!
  Tan ballkani i natarrum asht !
  Si bon dhe ti mo! Si i fort!👺👺

 5. Met says:

  O Krysho, ato jane emra grek dhe fetar. Po kjo nuk e ben Pojanin grek. Se po e more ashtu, greket na dalin çifut, se Maria esht emer çifut apo jo? Keshtu qe cdo gje qe quhet Maria i bie te jet cifute me llogjiken tende.
  Sa per Apollonin, boll me mburrje te kota, ndertoni rrugen qe te con atje se esht katastrof. Si nuk ju vjen turp qe çoni dhe te huaj atje, me ate rruge!

 6. Derrckla says:

  Po e keni restauruar por mos Harro ore delenxhi qe te gjitha orendite, kuadrot apo reperte te ndryshme jane vjedhur prej vitesh edhe jane shitur sa ne gerqi e sa ne itali.
  Per Ata qe Kane ndonje kundershtim me sitot arkeologjike.: Nqs se te pelqejne sepse jane te krishtere sikunder prejardhje e vet shqipetareve, mbaj citjanet e sulltaneve turk.
  E mjera shqiperi thuaaaajjjjjjj

 7. sllobodan milloshi says:

  shqiprija s ka shtet. njerzit bllokojn shtetin kur ti doj hajdari.
  dhe kta socjalist frikacaket tregojn ca qisha te vjetra ne fotografi. a thu se shteti esht ky,
  shteti esht tjeter gje. esht atje ne boulevard . ke cadra atje esht shteti.
  po s ka shtet. se ka kafsh. ju qifsha rracen e keqe o shqiptare

 8. Vjena says:

  Eh Zoti kryeminister, po te ishte Shqipersia sipas fotove dhe fjaleve tuaja do te ishte mire. Dje jane kthyer disa miq te mi austriakë nga Shqiperia (himare-Sarande) dhe u turperova se si e pershkruanin. Une jetoj ne Vjene prej vitesh, por kontakti i pare me Shqiperine qysh kur shkel ne aeroport, me del qejfi, sherbimi i dobet, rradhe te gjata, njeri polic te sherben kurse tjetri qe eshte afer tij, me rroba polici te dala boje, rrin e te shikon nga kembet deri tek koka… Lerini fotot dhe reklamat, pervishuni punes. Nese shtroni nje rruge, nuk keni pse te krenoheni sepse eshte nje detyrim minimal dhe nje sherbim qe duhet bere dhe jo te trumpetoni. Une mund te them se ne Austri per 12 muaj te vitit ndoshta 1 here ne muaj del Kryeminstri ne TV, kjo nuk do te thote se ai nuk punon. A do te behet Shqiperia??? Nuk e di??? Por mire ka thene At Gjergj Fishta: “Shqiperia nuk behet me shqiptarë”.

 9. Pa tjeter qe duhet rruga ,bejeni nje her tamam qe te jete i plote investimi,apo i futni ne xhepat tuaja ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *