Lulzim Basha si Lela: Rama mori brrylin në Uashington, më pas do marrë… (po vetë çfarë mori?)

Lulzim Basha tashmë çdo ditë flet si ata lacat e lagjes nga çadra e PD-së.

Ai ka thënë sot, se Rama po lobon në Uashington, por ka marrë brrylin, dhe më pas, sipas tij, do marrë edhe diçka tjetër, duke iu referuar organit gjenital.

Duket se Basha ka marrë shembull nga Alfred Lela, që dje iu tregonte socialistëve gishtin e mesit.

“Përpiqet të lobojë se deri tani bërrylin ka marrë dhe do marrë edhe diçka tjetër nga Uashingtoni.

Nuk ka lekë për arsimin dhe mësuesit se lekët shkojnë për vjedhjen e organizuar të shtetit shqiptar.

Nuk ka lekë për shëndetësinë dhe i vetmi projekt është prapë korruptiv dhe me lekët e shtetit duan të bëjnë një spital privat”, tha Basha.

Në fakt, vetë Basha ishte për disa ditë në Uashington dhe partia e tij paguan qindra mijëra dollar në muaj për lobim.

Por, e thënë me fjalët e Bashës, ai erdhi me “gisht në b****” nga Uashingtoni.

Ndër të tjera, Basha është shprehur se qarku i Fierit, është ndër qarqet më të varfëra, ndërsa qeveria e Ramës po jep koncesione korruptive në shëndetësi.

Ai ka deklaruar se do u marre leket atyre qe kane marre koncesione dhe do ua jape qytetareve.

“Keni dëgjuar Edi Ramën dhe sharrësit me pagesë, që do të shkojnë të gjithë para drejtësisë në Republikën e Re?

Shajnë mediat, shajnë opozitën dhe këta sharrës njëso si pardoni i tyre, i fryjne përçarjes.

E keni  dëgjuar shprehjen malokë, që thotë ai.

E vërteta është se Edi Rama ka qenë njësoj dorë e rëndë për xhepat e malokëve të veriut, si të jugut dhe të veriut, njësoj hajdutë për demokratë dhe socialistë.  

I ka nga veriu dhe nga jugu çetën e kriminelëve që qeveris në këtë qeveri, është i vetmi grup njerëzish që ka bërë hajër në këto vite.

Fieri është në krye të qarkut përsa i përket diskriminimit, për sasinë më të madhe të taksave.

Dëshmitë e sotme janë vetëm maja e ajsbergut.

Kam qenë pa filtra në këtë qark, për të parë gjendjen siç ishte, dhe ju them se vuajtjet e tyre janë shtuar.

Pamundësia për të mbyllur muajin është halli kryesor.

Nga jugu në veri, nga lindja në perëndim dëgjojmë se nuk ka lekë, nuk ka punë.

Sot e kemi fare të qartë se ku shkojnë këto lekë.

Dje është firmosur një koncesion i ri plotë 100 milion euro, e cila firmoset në prag të zgjedhjeve si pjesë e pazareve të peshkut që është qelbur nga droga.

Kjo është Shqipëria e Edi Ramën.

Fasadë kryeministri, fasadë Kuvendi, vetëm investime fasadë, dha prapa tyre, krim, drogë dhe hajdutëri.

Shikoni sa si e urren kjo çetë e korruptuar kriminale popullin e vetë.

Pra, rrisin taksat, ju marrin ju kacidhen e fundit”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Lulzim Basha si Lela: Rama mori brrylin në Uashington, më pas do marrë… (po vetë çfarë mori?)”

 1. beni says:

  Do marre edhe nje pras ne bythe me 18 Qershor dhe pas zgjedhjeve ne burg do jete kurva e Zani Caushit dhe do paguaj gjithe keto pengesa per ecjen e Shqiperise perpara dhe hyrjen e saj ne BE. edhe sikur te mos dhiste ne breke nga vetting-u, e situata te ishte krejt normale e ky idiot te shkonte ne zgjedhje…cfare i rren mendja se shqiptaret do votonin per kete te paafte…vrases e hajdut…tiranasit e dime mire sa pune beri ky debil ne bashki hahahahaha!

 2. EDMOND says:

  Po ky qenka Legen fare cfare do presi shqipetari nga ky

 3. shqip says:

  Me mbani se po bie . Do thoja nje fjale tjeter te pershtatshme per kete burin me shale te ngjitura. Ky eshte akoma te lojrat e feminise. Ku luanin te shkallet e pallatit me “fluturon, fluturon ,gomari”. Ketij i ngelej gishti perpjete , se beson se fluturon vertet , gomari me gjithe samar.

 4. mihali says:

  mori burracon e sandojanit,sic thuhet kendej nga vlora dhe te mos kete merak se do e marre dhe me te madh ne…

 5. FIX 316 says:

  Vajmedet per kete gjuhe kaq te ndyre!!!…….Mjere Shqiperia,o njerez,n.q.s.,nuk vihen zap!…..

 6. Ruli says:

  See c’ka nje gje qe nuk shkon te ky Luli. Mgjse kryetar partie duket I vogel, I mungojne permasat e nuk I ngjit fjala. Dhe ky nuk ka per te fituar kurre, sepse sic ka then dikush; te madh nuk te been mendja po zemra.

 7. Tema says:

  Politik made in Lul Berisha.

 8. spartaku says:

  O Lulke! Paske barkun te mbushur plote me ndyresira qe po i nxjerre nga goja.Prandaj vjen era mut ti.Me shpifjet e tua mund te genjesh mercenaret e çadres,por jo popullin e vertete.

 9. saliu says:

  Ky ka marre Qim Peken.

 10. ttt says:

  Rrote…….sallami…kujton se i haruam bemat e tua korruptive.

 11. Studenti says:

  Basha në USA, , , mori gjurin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *