Ngërçi politik/ Negociatorët e krizës pas takimit me Ramën dhe Metën, i drejtohen selisë së PD-së

Sapo ka përfunduar takimi mes  dy zyrtarëve të lartë të Bashkimit Evropian Knut Fleckenstein dhe negociatorit për zgjidhjen e krizës McCallister me kryeministrin e vendit Edi Rama dhe kryeparlamentarin Ilir Meta.

Fleckenstein dhe McCallister i janë drejtuar selisë së Partisë Demokratike ku po priten nga lideri i opozitës Lulzim Basha, me të cilin do të negociojnë për të shkuar në zgjidhje.

Le të kujtojmë se eurodeputeti Knut Fleckenstein ka apleuar disa herë ndaj opozitës për tu kthyer në kuvend pasi kjo do ta ndihmonte vendin në rrugën drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Ngërçi politik/ Negociatorët e krizës pas takimit me Ramën dhe Metën, i drejtohen selisë së PD-së”

  1. mimi says:

    Z.Basha celesat e kashtes ka, harova te cadres .

    duhet te eleminohen nga destabilizimi i shqiperise,

    BEOGRAD,SHKUP&ATHINE.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *