Agron Duka: Të zgjedhim Fatos Nanon president, ai do na zgjidhte krizat politike

Një një moment delikat politik në vend, kreu i Partisë Agrare, Agron Duka, thotë se duhet zgjedhur Fatos Nano si president.

Sipas Dukës, Nano do të ndikonte në zgjidhjen e krizave politike.

Nëse Rama dhe Meta do të propozonin Nanon unë do ta votoja. Nuk e kam fshehur kurrë simpatinë dhe respektin që kam për Nanon.

Unë e gjykoj si një figurë bipartizane mbi të cilin palët mund të gjejnë një dakordësi. Cilësitë e tij politike nuk mohohen dot nga askush, as eksperienca dhe kontributi i tij në jetën politike të Shqipërisë.

Ka qenë lideri i parë që ka mundësuar rotacionin paqësor të pushtetit pas humbjeve të zgjedhjeve, një akt civilizues që normalizoi raportin e politikanëve me pushtetin.

Në këtë moment zgjidhja e tij do t’i jepte një hov tjetër institucionit të Presidentit, ai do të ishte një zë i fuqishëm në zgjidhjen e krizave politike të vendit”, thotë Agron Duka për Mapo.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Agron Duka: Të zgjedhim Fatos Nanon president, ai do na zgjidhte krizat politike”

 1. Bashiqi says:

  Palaçio ti e palaçio pijaneci nano

 2. may says:

  IK MOR BUDALLA, PER CFARE MERITA TE VIHET NANO, APO SE IKU NGA SHQIPERIA NE DITET E SAJ ME TE VESHTIRA, APO SE MBESHTETI BERISHEN ME TE ZEZAT QE BERISHA I BERI KETIJ VENDI, APO QE ESHTE KOKRA E DEMBELIT, DHE QE LUAN BIXHOZ ME PARATE E TE TJEREVE, FIGURE ESHTE KY PER PRESIDENT !!

 3. coku says:

  vdiqet per nanon. pse ska njerez te tjere ky vend po ngul shkul nano , berisha. nano ka qe kur kam qene me shall pionieri dhe tani qe mu bene femijet per te martuar perseri nano. kjo eshte absurde. po te tjeret ku jane. apo i mbaruan leket nanos e do vije te mare te tjera.

 4. gonia says:

  lavatricja e vjeter agron duka ish minister i mafiozit nano kerkon rikthimin e fatos nanos si president, pu ne cfare derexheje dhe ne dore te kujt ka rene politika shqiptare dhe fatet e popullit, nje katundar bruto si agron duka kerkon te rifuse per te rivjedhur ne politike nje kryemashtrues dhe te korruptuar si fatos nano. Po bete edhe kete duhet qe te gjithe shqiptaret te zhduken njehere e mire nga vendi.

 5. Ivan i madh says:

  Ku e gjate kete propozim qe te vendoset krye mafiozi i Shqiperise e kombit vellai binjak i kriminel Berishes dhe kelyshi i buces Alia si ju. Ne menduam se shpetuam nga nje semundje dhe po mundohemi te shporim dhe tjetrin ky trapi Duka do qe te na injektoje dhe semundjen tjeter Nano qe Shqiperia te mos sherohet dhe te ecen si shoqet e saj Europiane me kembet e saj te forta.. Ptuuuu race e felliqur e bastarde qe vetem interesat e tyre personale e klanore luftojne dhe asnje here per popullin edhe pse shume here flasin ne emer te tij keta krimba te gjirizit shqipetar.

 6. tironsi says:

  E vetmja rrug qe PD te dal nga kriza esht te bej nje tjeter kurban, ai Azemi, Olldashi, “Basha “

 7. shijaksi i vjeter says:

  i trashe nga trupi,i trashe nga mendja.o goni,shko rrit pulat dhe vezet,bjer edhe ndonje makine me uje nga italia,por mos harrote fusesh mes mallit ndonje fuoristrade te vjedhur gjekundi.po te teperoi ndonje lek,coja tosit,se po vjen verdalle,pai ka ngel keq.

 8. Loni says:

  Su vjene turpe, si munde te zgjidhet president nje kumarxhi, nje njeri qe e ketheu Shqiperine ne burdello ne te gjitha drejtimet

 9. dikush says:

  Vetem bytha e berishjanve duhet te mbreteroj sipas Dukes.

 10. LORA says:

  Ha,ha,ha,,,,,,nano-kurva po paguan bonuse per te ere lajm per vete.

 11. Haka Tekizoti says:

  Sharlatanët, hajdutët, vrasësit, njerëzit me vese duan llojin e tyre kudo, prandaj dhe Duka do Nanon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *