Aleati i Bashës, apel opozitës: T’ia heqim edhe “armën” e fundit Ramës, vettingun. Çadra projeksion parazgjedhor, shpejt do mbyllet…!

Aleati i Bashës në opozitë Dashamir Shehi ka qenë sot i ftuar në ‘’Këndin e Ekselencës’’.

Duke folur për situatën politike ai thotë që Ramës i ka mbetur në dorë vetëm arma e Vettingut.

Unë si Dashamir Shehi them se duhet ta votojmë vettingun.

Në mënyrë që t’ia heqim nga dora kryeministrit këtë armë, sepse ngeli vettingu, vettingu.

Edhe për një rrugë që është me gropa e ka fajin vettingu.

Çadra është një projeksion parazgjedhor dhe shumë shpejt do të mbyllet.

Në Kavajë s’do ndodhë asgjë nga këto skenarët që thuhen.

Unë uroj që dhe pala tjetër ta dëgjojë mesazhin.

Në qoftë se këtu agravohen situatat gjithçka mund të ndodhë, edhe pse uroj që jo’’, deklaroi Shehi.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Aleati i Bashës, apel opozitës: T’ia heqim edhe “armën” e fundit Ramës, vettingun. Çadra projeksion parazgjedhor, shpejt do mbyllet…!”

 1. Kellira says:

  Asgje nuk the Dasho dhe a e di pse?!
  Se nuk ta pjerdh njeri.

  1. Sarisalltek says:

   Futja nje dopio raki me melçi qingji se ti s’ke qene kurre per keto pune, pijanec Tirone.

 2. tironsi says:

  Aha spaske kuptu gje akoma. Cadra sesht per zgjedhhes shehi, esht per vetingun

 3. butrinti says:

  BENI VOTIMIN E VITINGUT DHE DO SHIKONI SI DO NDRYSHOJNE SHUME GJERA .

 4. PE says:

  O Dash , ca do anej, ti sja ke pa hajrin, a ke venos me i dhon fun politikes?

 5. kombi says:

  Rruget me gropa dhe cdo gje tjeter rreth e rrotull e la PD sa ishte ne qeveri , por Rama po e zbardh faqen Shqiperise me rregullime me themel , Shqiperia po zbukurohet fale Rames , Shqiperise po i vjen era shtet fale Rames . Me ju Shqiperia do te ishte gazi i botes ne cdo drejtim . Uroj te zhdukeni si parti e ndyre qe jeni , nuk keni moral te flisni per kete qeveri qe nuk ka te krahasuar me ju .

 6. Xen deledashi says:

  Ik mer Dash futi noi ata grosh me pilaf

 7. pokeristi says:

  Dash Shehi,Dash Shehi
  Salia t’a ngrehi
  Salia t’a shkrehi

 8. racionali says:

  Ke kaq kohe more legen qe sa here del neper studio te ndryshme kerkon ta injorosh dhe relativizosh ceshtjen e Vettingut,duke thene nuk ka uje, e ka fajin vetingu, nuk ka keshtu dhe nuk ka ashtu e ka fajin vetingu,gjoja thote Rama !!!! Shkoni votoni dhe pastaj kurre mos u futshi ne zgjedhje.Njerez te felliqur.Nje mut te madh do te beni ne Kavaje.Urdheroni ,bujrum dhe do te shikoni se ku do te shkoni.Koha e bishes -Berishes – Bashes me kercenime ka mare fund.Nuk keni bythe ti kunderveheni Berishes .Legen je bo mik me Fatmir Mediun qe te shau dhe te beri per nje lek ne nje studio ne zgjedhjet e 2005.Keni moral ju !!!!!

 9. Asus says:

  Dash, mos bej si cun I mire. Je pjese e lojes se vjeyer e te qelbur te Berishes dhe nuk ke fuqi te dalesh prej saj. Si tirans I vjeter qe je futi dhe nje raki e pastaj shohim e flasim per Vetingun.

 10. Ada says:

  Po mund te me thote njeri se cfare ka bere ky gjumash polotikan tere keto vite deputet??

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Asgje.. Paguhet nga taksapaguesit kot.. Fossil I se shkuares..

  2. LORA says:

   Ada,,,ky ka bere zv.kryeministrin e 1997-es,,,,prandaj thote qe duhet te “votoje ” Vetting-un.
   Po c’tu deshen 67 dite ne cader more mavri me boje,,,hajde ,hudhu ,votoje Vetting-un !!!!Hudhja qenve ose cadres ,more dasho,keto traplliqet e tua.

 11. capi dhia says:

  Me keto turinj dhe retorike bixhozciu dhe pijaneci, ky Dashua, nuk duhet lejuar te dale ekraneve sepse tremb femijet, politikanet e ardhshem.

 12. Tr says:

  Po more Dash ,FAKT ESHTE ,qe Basha nuk shkon te votoje wetingun . Kane halle te medha ata . MOS I BESONI ATYRE MASHTRUESVE .

 13. Bushi says:

  Edi Rama ka bere shume leshime pd-ke,Saliut dhe Bashes,por ata jane mosmirnjohes.Edhe kaq leshime te Rames jane gabim,se pd-ke nuk mer vesh me te mire.Derri do plumb.

 14. art says:

  Pse kane hyre keta ne çader atehere. Çadra do mbyllur, vetingun do e votojme por hajt ma thame te bejme pak gallate. Po shoh qe edhe ky si Luli nuk ia ka idene pse ka hyre ne cader, atehere kush e komandon cadren aman se na plaset?!!!

 15. neseba says:

  Dasho, ke bërë ndonjë dorë bixhos sot?

 16. tirons says:

  Ky Dashi qe ju e shani vertet eshte Tironc por me llogjike se te gjithe politikanet e tjere ka. Sa per rakine ju jugoret e djallezuar mos flisni se e pini me opinge. Ju na prute shokun Enver dhe shokun Mehmet dhe baben e Edi Rames ” qe i bente buste Enverit me balten e Durresit”.

 17. Tiranare says:

  Ky Dash Sheri ose eshte vertet budalla ose eshte i perlyer dhe eshte i detyruar te luaje pjesen.

 18. Kojshia says:

  Ti or keqe rakie nuk je e nuk thua AS MISH e AS PESHK ! Shko fut Ja Nje dopjo raki e bej nani -nani se je kokrra e koQes se Sali kar serbishes

 19. pokeristi says:

  Dash Shehi,Dash Shehi
  Salia ju a ngrehi
  Salia ju a shkrehi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *