“Berisha e Basha, në një luftë për jetë e vdekje. PD po shuhet për të mbrojtur familjen mafioze të Berishës dhe klanit kriminal rreth tij”

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, thotë se ky i fundit po e çon drejt shkatërrimit Partinë Demokratike, për të mbrojtur veten dhe familjen e tij.

“Ashtu edhe sic pritej, negociatat per zgjidhjen e krizes politike me ndermjetësimin si gjithmone te te huajve, deshtuan.

Sipas parimit ,”ja te gjitha, ja asgje”, Luli i çadres i hoqi edhe traun e fundit çatise se kalbur te PD, duke garantuar shembjen e sigurte te ngrehines 26- vjeçare te partise se pare opozitare.

Luli ne kete projekt shkaterrues, eshte vetem argati i zgjedhur nga uzurpuesi i vertetë i kesaj ngrehine me emrin PD, qe eshte Berisha.

Por me shkaterrimin e PD, Berisha me Lulin, sipas parimit qe pas meje le te behet kijameti, do perpiqen qe ne luften e tyre per jete a vdekje te shkaterrojne edhe institucionin e zgjedhjeve, apo te vetmen arme qe njerëzit kane ne demokraci, voten e lire.

Dhe ironia me e madhe eshte se kjo beteje e tyre per te shkaterruar zgjedhjet e lira, behet ne emer te mbrojtjes se votes se lire.

Une nuk besoj dhe nuk dua te mendoj se ky projekt antishqiptar i shkaterrimit te PD dhe bashke me te edhe te institucionit te zgjedhjeve, do te perkrahet e gjejë mbeshtetjen e shumices se demokrateve.

Pamvarsisht se sot PD eshte kthyer nga klika e saj drejtuese ne mbrojtesen e familjes mafioze Berisha dhe klanit kriminal rreth tij, besoj se demokratet e vertete do t’i thone ndal gremines ku don ta hedh partine e pare opozitare zabiti i familjes kriminale Berisha.

PD nuk eshte prone as e Berishes, as e familjes se tij mafioze, dhe aq me teper prone e atij qe punonte kamarier i sigurimit, kur ajo u krijua, pra e Lulezim Bashes”, shkruan Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në ““Berisha e Basha, në një luftë për jetë e vdekje. PD po shuhet për të mbrojtur familjen mafioze të Berishës dhe klanit kriminal rreth tij””

 1. ATDHEU says:

  Mese e sakte Izet.

 2. zambi says:

  Po foli Izeti se luan topi

  1. Grigor says:

   Ou. Paske mësuar te tallesh? Nuk e kupton not kaqol, se po tallesh me veten tende dhe me vendin tend, e Jo me Izetin? Nuk te ben pershtypje qe Sali Berisha po e terheq Shqiperine zvarre me vete ne varr.
   Dhe pse ka fuqi ta beje kete? Sepse nje pjese e mire e popullit shqipetar kujtojne se eshte gallate te shkosh mbas Berishes dhe te shkaterrosh Shqiperine.
   Turp per kete popull qe duron te merret neper kembe dhe nuk ben asgje.

 3. Gim says:

  Ne p..k te semes te vene…

 4. spartaku says:

  Derri do plumb.Edhe Saliu me Bashen,plumb kerkojne,plumbin bytheve do marin.

 5. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Sa te kete fryme Berisha, ( urojme te jete ne frymen e fundit ),ne kete vend nuk do kete kurre qetesi. Basha eshte thjeshte nje manekin, nje bust i llakosur, “njeriu qe qesh” i Hygoit. Ai vetem meson permendesh , si nje nxenes mbetes, ato qe i shkruan kryekrimineli me i madh i te gjitha kohrave…

 6. kozmo says:

  Lafgjmi i tyre ,eshte nje nder i madh per Shqiperine , por nuk duhet te dalin pa lagur .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *