Berisha: Kjo është kriza më e rrezikshme prej 1991, Rama futi opozitën në tunel (harroi marsin ’97, grushtin e dështuar të shtetit ’98, Gërdecin, 21 janarin)

Pas dështimit të negociatës së fundit të europarlamentarëve për krizën politike dhe kur PD e aleatet mbeten në pozicionin e pandryshuar për qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje në zgjedhje është përshkallezuar edhe më shumë tensionini i situatës me qëndrimin e kreut të PD për mosbindje civile.
Çfarë do të ndodhë me PD? Sali Berisha  i ftuar ne Tonight Ilva Tare drejtpërsëdrejti në Ora News.
Tare: Ju bën me përgjegjësi pritshmëria e lartë që kanë qytetarët për tu dëgjuar ju për krizën që po kalon vendi?

Berisha: Kriza në vlerësimin tim është kriza më e rrezikshme që nga 20 shkurti i vitit 1991, ose 22 shkurti, ku nga Shkolla e Bashkuar u sulmua popullata, Ramiz Alia kërkonte me çdo kusht konfliktin për të dominuar mbi opozitën. Opozita shuajti çdo shpresë të aventurierëve. Ishte më vonë kriza e Piramidave, por ajo kishte begraund të qartë financiar për humbjet e parave, përgjegjësi kishte qeveria, por në piramidat piramidale ishte gjithë neomeklatura e PS.Qeveria përcaktoi një marrëveshje dhe zgjedhjet si rrugëzgjidhje.U bënë hetimet dhe doli që qeveria nuk kishte asnjë implikim.

Tare: Çfarë ka ndryshuar tani?

Berisha: Opozita është në një tunel që nuk ka më dritë. Kjo është kriza më e rrezikshme që mund të çojë në pasoja katastrofale. Katër vite përpara ka dominuar një frymë bashkëpunimi me opozitën dhe jo asgjesimin. Firmosëm bashkaërisht me Majkon dhe Metën dhe firmosëm marrëveshjen, bëmë ndryshimet në Kushtetutë me Edi Ramën, shtymë zgjedhjet me marrëveshjen për të mos e lënë opozitën jashtë dhe ishin zgjedhje lokale.

Tare: Ka ndodhur dhe 21 janari dhe zgjedhjet në Turanë.

Berisha: Zgjedhjet në Tiranë kanë qenë më të ndershmet që ka parë historia. Ata që thonë se opozita nuk po voton reformën në drejtësi gënjejnë.

….

Berisha: Edi Rama futi opozitën në tunel duke i bërë vendit të zezën më të madhe, por garantoj se do të jetë e zeza e tij.  PD është mes një zgjidhje fondamentale: Votën e lirë apo farsën elektorale.

Dasho Aliko ishte besnik i ligjit. Rama e ktheu Shqiperine ne narkorepublike

Berisha:  Nuk mund të burgosej Dasho Aliko, ishte besnik i ligjit ai kërkonte ndihmë. Të fshihesh pas Lazaratit do të thotë të fshihesh pas gishtit. Sot Shqipëria është bërë narko republikë.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Berisha: Kjo është kriza më e rrezikshme prej 1991, Rama futi opozitën në tunel (harroi marsin ’97, grushtin e dështuar të shtetit ’98, Gërdecin, 21 janarin)”

 1. Dhiz Iz a mirraklle says:

  (Zgjedhjet ne Tirane kane qene me te ndershmet qe ka pare historia) hahahahaahahahhahahahahahahahahahhahahaha

  Ik mor mbeturine ik mor pleh turp te vije,shpifesine.

 2. beni says:

  Ik mor kriminel ndyresire. KUJTOVE SE EDI RAMA ESHTE BUDALKA SI PUNA JOTE DHE E LYLIT TEND…HORROVE QE KISHE PWRBALLE POLITIKANIN ME TE ZOT QE KA NXJERRE KY VEND DHE ME ATDHETARIN. TI E FUTE ORGANIZSTEN TENDE KRIMINALE PD NE ETVRASJE QE TE DHOETOJE BYTHEN TENDE DHE BYTHEN E FAMILHAREVE TE TU. QEN BIR QENI.HAJDUT.VRASES.

 3. DALLTON says:

  O Sali -Pordha nuk eshte opozita e sotme ajo e viteve 91-92 ,por keta jane ushtaret et tu te cilet para dite ,takohen me perfaqesues te EUROPES dhe mbas dite vine te raportojne ty se ndryshe ju iken koka o kriminel,por ate enderr qe pate ti e realizove e shkaterrove PD.

 4. v says:

  Mbuloheni gjekundi kete kufome
  se qelbi dynjane.

 5. luli says:

  te qifsha moten or malok kriminel

 6. Legenburre says:

  Nje here do e perdredhesh qafen,se po te vjen fundi,dukesh nga pamja,po cof dite pas dite,dhe kjo puna e vettingut po ta afron me shume castin e mbrame.
  Por dije moj kellire,se ate dite qe do futesh ne dhe do” hapen” depot dhe do skuqet qielli i Shqiperise nga bataret e kallasheve nga gezimi qe iku dhe nje qafir qe ja kishte me hile vendit te tij.

 7. inf says:

  berish hajni armiku ben gam gam armiku i detit hajduti i rruges
  ky psikopat i nyte i qelbur i qe ka vra e ka pre mplet e çdo gje
  e beri Ilva Tare me fol me vete ket qelbesire
  ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy qen e bir qeni je ti
  ARMIK O ARMIK O ARMIK O ARMIK

 8. Kikel says:

  Dikush ta vrasi kete ndyresire se per ate zot kam per tja derdhur trute ne toke ketij ndyresire … !!! Ketij tradhtari qe ja kalon dhe Esat Toptanit !!

 9. BALLIST PURO says:

  O Sali o VAMPIR ti vetem gjek do se per ndryshe ti nuk rron dot or MUT MUTI

 10. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + BERISHAJT BABE E BIR +…. NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + Berishajt babe e bir + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 11. ladi says:

  97 tes i shpetove po kesaj radhe sdo ti shpetosh dot po e gatove se bashku me larot e tjere qe te ndjekin pas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *