E do apo s’e do rrëzimin e Edi Ramës, Lulzim Basha? Në darkë thotë ndryshe, në mëngjes ndryshe

Lulzim Basha rrëzoi negociatat me ndërkombëtarët një ditë më parë, vetëm për një arsye: Ai kërkon largimin e Edi Ramës si kryeministër.

Për këtë arsye, të mërkurën në mëngjes, Ben Blushi i ka bërë atij një propozim.

Blushi ka thënë që Basha të bashkojë votat me Ilir Metën dhe Ramën e rrëzojnë në Kuvend, me mocion mosbesimi.

Por, aq qesharak është kthyer Basha, sa tani thotë se nuk e do rrëzimin e Ramës me këtë mënyrë, por do që ai të japë dorëheqjen dhe të largohet vetë.

“Sot dëgjuam një propozim nga Beni, që thotë bëjmë mocion kundër Ramës për të rrëzuar Ramën.

Duke e marrë të mirëqenë se do e ketë të njëjtin mendim në darkë si në mëngjes, i them se kjo nuk funksionon.

Ne nuk duam përjashtimin e PS nga kjo zgjidhje, nga qeveria teknike.

E kemi thënë se duhet të ketë mbështetje të gjerë politike, si fondamenti i një procesi elektoral me premisë barazie, duam zgjidhje gjithpërfshirëse”, tha Basha.

Pra, tani po i qan hallin PS-së, ndërkohë që nga mëngjesi në darkë e akuzon se vjedh zgjedhjet.

Duket qartë që Basha thjesht nuk do të hyjë në zgjedhje.

Ka frikë nga humbja e zgjedhjeve apo vetingu, kjo nuk dihet!

Basha tha ndërkohë se koha për ta zgjidhur këtë krizë me dialog po shkon drejt mbarimit.

Ai foli për mosbindje civile dhe armata paqësore që do të clirojnë sheshet e vendit, duke nisur nga Kavaja.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “E do apo s’e do rrëzimin e Edi Ramës, Lulzim Basha? Në darkë thotë ndryshe, në mëngjes ndryshe”

 1. beni says:

  Shqiptaret duhet te marin fatin e tyre ne dore dhe ti tregojne vendin lolos kriminele basha dhe padronit te tij kriminelit Sali Berisha dhe djithe karavidheve te rritiura me krim e korrupsion qe i shkojne nga prapa ketyre antishqiptareve…MJAFT ME! NA KANE RRJEPUR 26 VJET E ME SHUME E AKOMA PER TE SHPETUAR BYTHEN E TYRE NGA BURGU DUAN TE NA SHKATERROJNE TE GJITHEVE.

 2. Maloku says:

  Vetem po qe ne te vertete popull idiot fare po fare te ndjeke njeri karaqozin Basha ne kete aventure vetvrasese.

 3. orli says:

  Ti nuk do te çlirosh sheshet por p e mamase tende qe te lindi kopil me gjak dhe ti vazhdon te luash dhe rolin e kopilit politik me kopilin serb te vuk karaxhiçit!per nje gje te jeni te sigurte:ne rast se do filloni rremujat te paret qe do hani p e semes do jeni ju agjentet e serbit sepse keni shume gjynahe per te lare dhe nuk ua lane pasuria e vjedhur…..

 4. ann says:

  Jo Mero, nuk I do. Basha e di qe nuk i fiton dot zgjedhjet sepse nuk ka mbeshtetje ne popull , Ai do qeveri teknike si e vetmja mundesi te vij ne pushtet. Te vras e burgos gjithe kundershtaret dhe te vej veton mbi cdo gje. Basha harron nje gje, populli eshte zgjuar!!!!

 5. Devolliu says:

  Libra e blushit nuk ka per te prodhuar asnje deputet, ndaj bilbilos tashti o ben se pastaje nuk do kesh me rast.

 6. pro says:

  ..Z Rama je treguar fisnik pertej kufijve,duke ja lene ne dore torten qe ta ka dhuruar vota…une kuptoj qarte mesazhin..Ju e keni vene me shpatulla per muri ,kete femije te llastuar ne politike keto dite ..por ai nuk kupton…ose kjo eshte nje loje pa kufij…po presim…megjithese ai eshte i humbur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *