FOTOT/ Ja si duket sot djali që pinte 40 cigare në ditë kur ishte vetëm 2 vjeç

Djalë dy vjeçar, i cili u bë i famshëm pasi pinte 40 cigare në ditë tani e ka lënë këtë ves, ka humbur peshën dhe tani është “kampioni” i shkollës së tij fillore.

Aldi Rizal u bë i njohur nga opinioni publik në vitin 2010 pasi u zbulua në një fshat të varfër në Sumatra, Indonezi, duke pirë  40 cigare në ditë, dhe ishte në mbipeshë.

Vetëm dy vjet më vonë djali i vogël arriti të linte duhanin me ndihmën e qeverisë indoneziane duke siguruar rehabilitim të veçantë dhe kështu ai zëvendësoi varësinë e tij të pirjes së duhanit me ushqim të shëndetshëm.

Tani, nëntë vjeç, Aldi nuk pi më cigare dhe po ëshët pari në mësime në shkollën e tij.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali.jpg","attachment_id":"673578"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/11-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/11-3.jpg","attachment_id":"673577"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali1.jpg","attachment_id":"673579"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali7.jpg","attachment_id":"673583"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali15.jpg","attachment_id":"673589"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali14.jpg","attachment_id":"673588"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali23-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali23.jpg","attachment_id":"673591"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali16.jpg","attachment_id":"673590"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali13.jpg","attachment_id":"673587"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali8.jpg","attachment_id":"673584"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali5.jpg","attachment_id":"673581"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/djali4.jpg","attachment_id":"673580"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *