Pas fjalimit në çadër Basha i drejtohet sërish zyrës së Berishës. Po merr udhëzimet e ditës…?!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, fill pas mbajtjes së fjalimit të radhës te çadra e protestës, është nisur drejt kullës ku ndodhet zyra e ish-kryeministrit Berisha.

Ky takim vjen pasi Basha paralajmëroi përshkallëzimn e protestave javën e ardhshme.

Rreth orës 11:10 minuta lideri demokrat është ngjitur në zyrën e ish-kryeministrit, ashtu sikur bëri edhe mbrëmë pas takimit me negociatorët nga PPE.

Paraditja e sotme ka qenë e mbushur me disa takime intensive nga ambasadorët e SHBA dhe BE, te Kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Meta.

SHBA-BE dhe qeveria po përpiqen që të gjejnë një zgjidhje për krizën politike, por Basha kërkon me cdo kusht qeveri teknike.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Pas fjalimit në çadër Basha i drejtohet sërish zyrës së Berishës. Po merr udhëzimet e ditës…?!”

  1. Plaku nga Dunavati says:

    Jane bashkuar dy koqefishkur, nje ne moshe te vet dhe nga trute dhe nje politikan “adoleshent”debil kongjenital.Dale se nuk keni pare akoma gje….

  2. Ky nuk shkon as ne hale pa i mare leje hales salikomunisti

  3. Arber Iliri says:

    Rama do futesh ne historine e vendit si lideri politik qe i hoqe qafe vendit jo vetem autoritaristin e madh dhe te rezikshem Berisha por fshive nga politika shqiptare edhe tufe ne madhe te te koruptuarve e krimineleve qe ishin perfshire ne politike.Urime.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *