Premier League/ Arsenali fiton me vështirësi ndaj Leicesterit

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Arsenali ka marrë një fitore minimale me rezultatin 1-0 ndaj Leicester City.

Skuadra e drejtuar nga Arsen Venger, ka vazhduar me fitore në “Premier League”, pasi në “Emirates Stadium” ka mposhtur Leicesterin.

Golin e vetëm dhe të fitores për “topcinjtë” e shënoi Robert Huth që shënoi një autogol në minutën e 87-të.

Pas kësaj fitoreje Arsenal mbetet në vendin e gjashtë me 60 pikë, duke ruajtur kështu shpresat për vendin e katërt që të dërgon në Ligën e Kampionëve.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *