Raundi i tretë nesër për Presidentin, Rama-Meta takim pas negociatave të dështuara

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një ditë pas negociatave pa rezultat të ndërmjetësuara nga zyrtarët e BE McAllister dhe Fleckenstein, kryeministri Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta janë takuar sërish mes tyre.

Takimi mbahet në zyrën e Metës në Kryesinë e Kuvendit.

Në fokus të takimit është situata politike dhe diskutimi i hapave të mëtejshëm të mazhorancës pas refuzimit të propozimeve të zyrtarëve të BE për zgjidhejn e krizës nga ana e opozitës.

Ndërkohë ditën e nesërme është raundi i tretë i zgjedhjes së presidentit. Nuk dihet ende nëse edhe ky raund do të digjet pa çuar asnjë emër konkret në votim.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *