VIDEO/ Zjarr dhe gurë në rrugë, u zihet “pritë” të rinjve të FRESSH. Akuza: Bllokimi, nga militantë të PD..

Një grup të rinjsh socialistë nga Erseka janë përballur mbrëmjen e djeshme me një ngjarje të paprecedent teksa po ktheheshin në qytet me autobus, pas pjesëmarrjes në mitingun e Partisë Socialiste në Korçë.

Autobusi me të rinjtë e FRESSH Ersekë është detyruar të ndalet përpara një “prite” të ngritur në mes të rrugës, në fshatin Qinam pranë Ersekës.

Rruga, sipas tyre është e bllokuar me gurë dhe goma të cilave iu është vënë flaka nga persona të paidentifikuar.

Të rinjtë socialistë predentojnë se bllokimi i rrugës është kryer nga militantë të Partisë Demokratike. Newsbomb.al ka siguruar videon ekskluzive ku dallohen dhjetëra të rinj socialistë të cilët kanë zbritur nga autobusi, ndërsa në mes të rrugës dallohen gomat që digjen.

Nga ngjarja nuk raportohet për persona të lënduar por ata shpehen se kanë përjetuar çaste frike.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ Zjarr dhe gurë në rrugë, u zihet “pritë” të rinjve të FRESSH. Akuza: Bllokimi, nga militantë të PD..”

 1. olimpia says:

  Kemishat e zeza filluan levizjet e para….Ka vetem nje rruge …dhunes se tyre ti pergjigjemi me forcen e organizimit dhe goditjes te popullit te majte…Niperit e atyre qe nuk u tremben nga nazistet dhe fashistet nuk do te terhiqen kurre perballe presionit te niperve te tradhetareve …

 2. toni says:

  Plasini ne burg. Lironi vendet nga njerezit fakire qe I keni fut kot per mospagim dritash ( atyre gjoba I ben pune) dhe futni keto kafshe me trup gjys njeriu. Te tjeret pastaj e masin mire bythen para se ta bejne prape. Ky popull eshte mesuar dhe se kishte keq xhaxhi. Vetem ai I vinte hakut ketyre.

  1. Koklope dhe shtangist says:

   Po mire , qe nuk vepron shteti , kjo kujt tjeter i intereson pervec, LU Luse, ilir metes e edvin rames!

 3. Tironsi says:

  O zot po kane vdekur te majtet ne Shqiperi? Mesa duket po.Ore po prape ne dore te shpellareve do ngelet ky vend?Po cohu o popull e tregoju vendin ketyre plehrave te saliut lulit flamurit e te gjithe llumrave e viruseve qe na vijne nga veriu e po duan ta vrasin kete komb.O tani o kurre.Peng i 200 a 300 te marrosurve te saliut shkelzenit? O pika qe su bie ne koke shqiptareve po rrijne e bejne sehir.

 4. Lani says:

  keto jane kurthe , mos bini ne kurthin e sherbimeve sekrete te huaja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *