Basha nxin e steron: Kjo është një ditë e zezë për Shqipërinë. Rama deshi ta fuste në burg Metën, tani e zgjedh president të Rilindjes

Lulzim Basha tha nga çadra e PD, se Rama ka prekur sot me fjalimin në Kavajë, fundin e tij politik.

Sipas Bashës, Rama sot nxinte në fjalimin e tij në Kavajë.

Basha tha se Rama i nxori me dhunë qytetarët në Kavajë për të marrë pjesë në mitingun e tij.

Basha në fakt nxinte e steronte për vete kur fliste.

Sidomos kur komentoi mundësinë e zgjedhjes së Ilir Metës, si president.

“Njeriun që kërkoi të fuste në burg, tani po e shpall president të Rilindjes”, tha Basha.

Kjo është një ditë e zezë për Shqipërinë”, vijoi Basha.

“Njeriun që u përpoq ta fuste në burg, rivalin politik për të cilin ngriti dosjes konspiracioni, me gangster, u detyrua ta shpall president të rilindjes së korruptuar. Kjo është një ditë e dëshpëruar për Ramën”, tha Basha nga çadra e protestës.

Sot, është dita ku leximi i dëshpërimit të Ramës dhe Republikës së Vjetër është i qartë për këdo me sy në ballë e mend në kokë.

 Sot është një ditë e dëshpëruar për Ramën që e provoi para çdo qytetari të Kavajës.

Më shumë se Kavaja, nxinte vetë Edi Rama që sot preku fundin politik të ekzistencës së tij, të mashtrimeve të tij dhe korrupsionit që mbolli në 4 vite në Kavajë e gjithë Shqipërinë.

Provat, faktet dhe dëshmitë me celularë, të atyre që i detyruan me zor të dilnin në shesh për të pritur kryeministrin e dështuar dhe të korruptuar, janë sot fakte të pamohueshme.

I fliste fare qartë dhe mjerimi i ulur këmbëkryq në Kavajë, papunësia në nivele ekstreme, rritja e kostos së jetesës dhe pasiguria totale që ka mbërthyer një qytet, që nën Rilindjen e Ramës u menaxhua nga banditët e Rilindjes, të personit të dënuar për përdhunim të një vajze të mitur në Itali”, vijoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Basha nxin e steron: Kjo është një ditë e zezë për Shqipërinë. Rama deshi ta fuste në burg Metën, tani e zgjedh president të Rilindjes”

 1. Lumi Ottawa says:

  Ik ore i pa dinijitet. Je bere i neveritshem. Zhduku si je hajdut, vrases dhe tradhtar. Nuk e kupton se je njeriu i gabur per te bere moral. Dreqit do ja jap voten por ty dhe mentorit tend Berisha, i cili pshurr pantollonat, kurre.

  1. qetesi besim dhe edscobar says:

   jeni ju debila te lindur..Rama mafja do zgjedhi Meten hajdutin e Floririt presidentin e shqiperise…ku jeni o kelysha te kuq…..

 2. Milo says:

  Ik mor debil se je i humbur.

 3. bibilushi says:

  Hajde ,hajde,cfare me te thane ty,ata tallin trapin ti i merr me gjithe mend,te lane tre muj ne cader ,po tani,ishalla ju mban koha se dhe cadra ska cju ban ma.

 4. renato says:

  Dita e zeze do te jete per ju z.Basha. n.qofte se z. Meta do te zgjidhet President i republikes,
  atehere te moro dreqi me gjithe cadren tende. Bej gati plackat e se bashku me Aurelen fluturo
  per ne hollende, se ketu nuk ke vend me nga perkrahesit e Sali Berishes, te cilet vetem kete po
  presin ( Topalli e company.

 5. Peco says:

  Cfare qe kjo, or Lul vellai, me duket na e dhjen cadren. E kishim mire per te lozur, dilnim ndonjehere dhe kalonim kohen. Ishte tamam si Big Bradheri, i PD.

  1. qeshja says:

   oohoo sa kam qesh o Peco, mos vdeksh kurre

 6. Shqiptar i Ndershëm says:

  ZGJOHUNI SHQIPTAR !!!
  As me çadra; As pa çadra:
  Nuk kishte, nuk ka, nuk do te kete: Reforme te Vertete ne Drejtesi ne Shqiperi nga keto (BANDA POLITIKE).
  Kishte, ka, do te kete: disa mballoma dhe Shume Propagande, Batuta, Sharlatanizem nga (BANDAT POLITIKE).

 7. Alidemsi prej Shkoze says:

  Ha mut ha,te luten kombetare dhe nderkombetare.Ike per shele na more ne qafe dhe ne demokrateve te ndershem…

 8. Edhe ti says:

  Nejse,ne budallekun e tij tha nje gje te vertete,,,,,,,likja president =katastrofe

 9. Sali p0.rdha says:

  President Liken e bete ju.

  Sakrifikuat Birishen, dhe fitoi Meta. Kaq tru kishit. Kaq tru kishte palluqja Basha, sa vrau veten per bythen e Xenit. Tani rri ha mut se burgu te pret. Likja e fitoi dhe nje dekade pa iu prekur nje qime… edhe pse zbrazi floririn e shtetit. Xeni tani behet dashnorija personale e Zanit. Kurse ti mafshie mbaj syste te posta hollandeze kur te te vije ftesa per burg.

 10. Fatosi-kosove says:

  lul sllobodanka te erdhi fundi jo vetem ty por gjithe kriminele e qe jeni futur ne qader,aaaaaaaaaaa more Zot sa kisha dashur qe nje dite te te shof ne burg te perjetshem per ate qe i ek bere vendit e per keto qe po orvatesh ti besh,a lul po shume gjynahe i ke borgj keti vendi saqe edhe 1000 vjet te denohesh nuk i lan dot,te mori ne qafe sali millosheviqi per interesat e tij dhe grupit kriminel qe jeni fututr ne qader,ti,noka,strazimiri,paloka,salijani,kreshnik zeza,bumqi,kumqi e fazllliqi nuk jeni gje tjeter pos gjakpirs te shqiptareve dhe shqiperise,prandaj kurre lum mos bafsh ti as ata qe i ke n qader,dielli edhe pa ju do te nxej dheshqiptaret pa ju do te jene kombi me i lumtur ne bote.

 11. Maloku says:

  Me zgjedhjen president te Like floririt, Basha e PD bene vetvrasje politike nga verberia ziliqare , o te gjitha o vdekje, qe PD si parti politike nuk e meriton te vdese por bythen e dy maskarejve e bashibuzukeve politike.

 12. jani says:

  Lulzime ke ngelur budall dmth ashtu sic ke qene. Per te mbrojtur zenin dhe vellain e xenit (argiten) po e con veten per lesh. Haaa te shporreni ligesira nje sahat e me pare. Te vdese dhe ai plaku skrrofa dhe shpeton ky vend. Megjithse ai duhet te vuaje para se ti dale shpirti te dhjese gjak nga bytha dhe goja
  Atehere do i kujtohen te ligat qe i beri vendit

 13. dhiz iz a mirikell of fridom, ui uin dhe reis says:

  E hengre Lulush, njeri Kryeminister, tjetri President ndersa ti ne cader.
  Perpjekja per ti bere presion Likes tu kthye ballit, tani ske me shanc per marreveshje PD-LSI.

  Mbaj caderen fort e vazhdo lipiji b… Sales.

 14. Shoku says:

  Luli eshte frikacak. Jo i zgjuar dhe i pa afte per te drejtuar partin qe po e shkaterron. Por zgjedhja e ilirit hajdut floriri e qe ve gjoba 700 mije euro e per te cilin u vrane 4 njerez te pafajshem nga luli e qe i çoj ne prite rama e vete shkoj te pije kafe duhet tju bej te mendoni mire e te kuptoni cpo ndodhe. E tju vije turp nga vetja me komentet qe beni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *