Deputetët e PS-së presin LSI-në që të nisin të mbledhin firmat, për Ilir Metën president

Ilir Meta duket se po shkon drejt detyrës së presidentit.

Ai do të propozohet nesër nga ana e PS-së, si kandidat për president.

Raportohet se deputetët e PS-së tashmë po presin propozimin e LSI qe te  nisin të mbledhin firmat për të propozuar Metën si president.

Deputetët e LSI-së sakaq, po mbledhin firmat pë Metën president.

Propozimi për kandidaturën e Metës pritet të shkojë ditën e nesërme në Kuvend.

Marrëveshje mes PS dhe LSI për Metën president, sipas burimeve të gazetës, ka kohë që është arritur.

Por, Ilir Meta ka pritur deri në fund kthimin e PD-së në Kuvend, për të pasur mundësinë që të ishte një president konsensual nga të gjitha palët.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Deputetët e PS-së presin LSI-në që të nisin të mbledhin firmat, për Ilir Metën president”

 1. NYC says:

  Doni me per Vetingun? Njeri i siguroi pasurite e patundshme, pa ja prekur njeri. I lutem zotit cdo dite te vere dore ne ate vend.

  1. adi says:

   Nese ky nuk eshte nje lajm thjesht rilindas, atehere Meta bashke me presidencen do mari dhe titullin e super super karagjozit te politikes shqiptare.
   Sepse ka me shume se nje vit qe PS thote se Meta do jete president ndersa ky e mohon kategorikisht.

 2. Timi says:

  Majko do te ishte Presidenti me i mire. A nuk i ka shkuar ne mend asnjerit? Meta ka prapa tij historine e bllokut. Nuk eshte plotesisht i paster. Majko eshte.

 3. Toni says:

  Kryehajduti president !!!

 4. Lalai says:

  Meta Persidenttttttt
  Nuk jeni vecse RRRRRROOOOOOOBBBBBQQQQQIIIIIIRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAA………RRRRROOOOBBBBBQQQQQQIIIIIRRRRRAAAAAAAAAAA….

 5. Treviso says:

  Tani Shqiperia do mbulohet nga nje re e zeze me zgjedhjen e hajdutit me bllok ne dore, si president. Eshte 100 here me mire te rizgjidhet Bujar Nishai. Pse? Ai nuk eshte akuzuar per vjedhje dhe korrupsin dhe i lidhur me mafjen italiane. Partia Socialiste do ta paguaj shtrent ne se e ben kete gabim, si nga populli i tije ashtu edhe nga nderkombetaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *