FOTOT/ Koreja e Veriut kërcënon botën, por…

Prej javësh në mediat botërore, kryelajm është kërcënimi i Koresë së Veriut.

Më 15 prill, Koreja e Veriut mbajti edhe një paradë të madhe, për të demonstruar forcën.

Por një ish-oficer i inteligjencës amerikane, tha se shumica e armëve të shfaqura në paradë, mund të mos kenë qenë të vërteta.

Michael Pregent tha për Fox News, se shumë prej tyre nuk dukeshin të vërteta dhe duhet të kenë qenë lodra.

Madje dhe syzet që mbanin ushtarët koreanë, nuk ishin të përshtatshme për luftë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-4-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-4-7.jpg","attachment_id":"674149"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-5-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-5-6.jpg","attachment_id":"674150"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-6-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-6-6.jpg","attachment_id":"674151"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-7-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-7-5.jpg","attachment_id":"674152"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-31-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-31.jpg","attachment_id":"674145"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-1-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-1-7.jpg","attachment_id":"674146"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-2-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-2-7.jpg","attachment_id":"674147"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-3-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/kore-3-6.jpg","attachment_id":"674148"}]

1 komente në “FOTOT/ Koreja e Veriut kërcënon botën, por…”

  1. Peza says:

    Nje shtet qe prodhon armet berthamore nuk e ka problem qe te prodhoje automatiket apo syzet!
    Nuk perballohet Korea e Veriut me mashtrime mediatike,por me vepra!
    Ne se Korea e Veriut nuk do kishte fuqi te madhe ushtarake,atre do ta kishin sulmuar me kohe koreanet e jugut!
    Hapja e luftes me Korene e Veriut eshte fundi i jetes mbi toke,sepse perdorimi i armeve berthamore do te jete i pa shmangshem!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *