Kreu i Këshillit Shqiptar në Preshevë tërbon serbët: Edi Rama është presidenti im

Mediat serbe po mbajnë të hapur prej ditësh diskutimin mbi deklaratat nacionaliste të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit.

Jonuz Musliu, kryebashkiaku i Bujanovcit në Luginën e Preshevës në Serbi, njëkohësisht kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në këtë zone, ka tërbuar mediat serbe.

B92 citon Musliun të jetë shprehur në një intervistë për Tv PRVA, se “nuk më intereson që jetoj zyrtarisht në Serbi”.

“Sipas Kushtetutës së Shqipërisë, Edi Rama është lideri i të gjithë shqiptarëve, pavarësisht se ku ata jetojnë.

Sigurisht që Edi Rama është presidenti ynë”, tha Musliu, që nuk kishte dilema për atë se kush ishte presidenti i tij, Rama apo Vuçiç.

“Unë jetoj në Luginën e Preshevës”, shtoi ai, kur gazetari i kujtoi se territori ku jeton është Serbi.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Kreu i Këshillit Shqiptar në Preshevë tërbon serbët: Edi Rama është presidenti im”

  1. asd says:

    Mire eshte qe shqiptaret te perdorin me shume mendjen e me pak provokimet. Kosoven e shpetuan Nato dhe SHBA, ndaj cdo deklarate duhet te mbeshtetet tek projekti qe kane keta aleate. Perndryshe djegim vendin, marrim ne krahe rreckat dhe therrasim prape Naton te na zgjidhe hallin. Rama flet sepse nuk rri dot pa folur, por eshte e sigurte qe nuk ta zgjidh dot hallin.

  2. fatos says:

    Merre se ta kemi falur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *