“Malësori” Ruçi i kundërpërgjigjet “malësorit” Berisha

Nga Eduard Zaloshnja

Sot nga “Çadra e LIrisë”, Berisha kërcënoi se, në qoftë se do të shkohet në zgjedhje pa PD-në, do t’i detyrojë kundërshtarët  t’ia mbathin nga Shqipëria me fustane grash, siç bëri Gramoz Ruçi më 1996-ën.

Dhe pasdite Gramoz Ruçi ia ktheu përgjigjen tërthorazi Berishës, duke iu drejtuar kryetarit të Kuvendit:

“Ju zoti kryetar keni katër vite që drejtoni kuvendin, dhe Saliut i keni dhënë kohë për të folur; ka folur 3 herë më tepër se sa kryeministri.

Ka kufij kjo punë zoti kryetar, 1 milion njerëzit që na kanë votuar për ta qeverisur këtë vend po vazhdojnë të shikojnë sesi na merr peng një çadër që e ka hallin tek Vettingu dhe drejtësia.

Përgjigja ime për këtë është një dhe e vetme: Dialogu ka mbaruar! Ne socialistët i kemi bërë llogaritë tona, i kemi patur dhe po të duam, i kemi 71 vota edhe pa LSI-në (për të zgjedhur presidentin e Republikës), por shpresoj që të mos të na detyroni dhe të mos marrim përsipër të shkelim mbi moralin e kësaj force politike”.

Me pak fjalë, Ruçi i tha Berishës se PS-ja do të vazhdojë kursin e saj, pavarsisht se ç’thotë ky i fundit në “Çadrën e Lirisë” dhe pavarësisht se çfarë qendrimi do të mbajë këtej e tutje LSI-ja.

Përplasje “malësorësh” në distancë!

Njëri me origjinë nga Kurveleshi e tjetri nga Malësia e Gjakovës…

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në ““Malësori” Ruçi i kundërpërgjigjet “malësorit” Berisha”

 1. boom says:

  Saliu eshte kopili i Vuk Karadzicit nuk eshte me origjine nga Malesia e Gjakoves por nga Malet e Bosnjes.

  1. qetesi besim dhe edscobar says:

   tradhetia e rradhes se Rames:
   do lejoje qe te zgjidhet Kanceri Flori president.
   o kamunista pushta

 2. mateo says:

  Fajin e keni vete,o Ruci!
  Shkuleni cadren me force dhe arrestonii organizatroret e saj!
  Boll duroi populli pordhet e Bashes dhe fendet tuaja!
  Shteti duhet te tregoje forcen para shkelesve te ligjeve e jo te toleroni deri ne turp!
  Cfare keni qe u lepiheni?
  Nuk duan te marrin pjese ne zgjedhje se e dine se jane te humbur 100- %!
  Ate nuk e qasnin tek porta,AI(budallai) kerkonte te bijen e mbretit per grua!
  Keshtu edhe me PD-ne!

 3. skapalliu says:

  prit nje here kush po e komenton!
  Ok malsori i Skaparit.

 4. Beni says:

  Malsia e gjakoves Jan burra, me bese e zakone.
  Berisha esht kopil serb

 5. greece is shit says:

  Sa malesore mund te perballen me Bilbilejte?

 6. AMnistia dhe vetingu i Rames says:

  Jua futi sa krahu Edvin rama o socialista te rilindur.e zgjodhi Liken presidentin tuaj.

  1. arturi says:

   Do e haje Salih Karaxhiçi njehere.
   Ndersa Likja eshte i zgjuar, pranoi te lere LSI, te dorezoje ca valixhe me usd dhe te merret ne mbrojtje nga USA. 😉

 7. Asus says:

  Nuk krahasohet maloku me tepelensin. Maloku sherrxhi qe futi tropojen ne lufte mes veti. Tepelensi qe s’ka bere kurre sherr ne vendlindje. Maloku telendar me fjalor banal qe flet per fustane grash dhe tepelensit qe ben sikur se degjon. Eshte different kulturash mes nje jugori dhe nje te marri nga Bjeshket e Nemuna.

 8. tropojani c100 says:

  pse shkruan ti gazetar njeri andej tjetri kendej mos nxut perçarje krahinore por ske faj ti zaloshnja nipi sali protopapes je te ka njohur enver hoxha mire ty gjenezen qe me dajon tend…..

 9. qamo says:

  Mero, lëri “furçat”…, Berisha nuk është MALËSOR (po i ofendon rëndë malësorët), por është MALOK i ndyrë…!!!

 10. Guri Bieshit says:

  Me te lumte komentuesi “MATEO” me ty jam.Mjaft me kaqe “miresjellie”per kriminele si keta berishiane te semure si vete ai.
  GURi BIESHIT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *