Mediat serbe tërbohen pas lirimit të Haradinajt, Vuçiç mbledh me urgjencë Qeverinë. Rama: Mirësezbret dhe njëherë fitimtar..

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Pas lirimit të Ramush Haradinajt, qeveria serbe ka mbajtur një takim urgjent.

Ndërkohë, mediat serbe janë tërbuar.

‘Informer’ në ballinën e saj ka shkruar ‘E padrejtë: Lirohet krimineli Ramush Haradinaj’.

“Kurir” nga ana tjetër shkruan se ‘tani ekzekutori është i lirë’.

Mediat serbe nuk e prisnin vendimin për lirimin e Haradinajt.

Pak pas këtij vendimi, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

“Ramush mirësezbret sot edhe njëherë fitimtar në Prishtinën tonë💪 🇽🇰🇦🇱🇪🇺🇺🇸#KrenarpërUÇK👐#eDrejtaVononPoNukHarron👍#Respekt🙏”, shkruan Rama.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Mediat serbe tërbohen pas lirimit të Haradinajt, Vuçiç mbledh me urgjencë Qeverinë. Rama: Mirësezbret dhe njëherë fitimtar..”

  1. albaniafirst says:

    Heronjte nuk burgosen ata vec mund te vdesin ne fushen e betejes. Pershendetje heroit te Kosoves, Ramush Haradinajt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *