PS e LSI gati të zgjedhin presidentin nesër, Ruçi e Rama urdhër deputetëve të jenë të gjithë në Kuvend

Duket se PS dhe LSI do të shkojnë drejt zgjedhjes së presidentit ditën e nesërme.

Raportohet se kreu i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi dhe ai i LSI-së, Luan Rama, iu kanë dhënë urdhër deputetëve të këtyre dy partive, që nesër të jenë në Kuvend.

Urdhëri vjen pas deklaratave të ashpra rë Gramoz Ruçit në Kuvend.

Ai kërkoi zgjedhjen e presidentit ditën e nesërme, ndryshe tha se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Nesër në orën 17:00 në Kuvend mbahet raundi i katërt për zgjedjen e presidentit të ri.

Sipas Kushtetutës, për raundin e katërt mjaftojnë 71 vota për zgjedhjen e presidentit.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “PS e LSI gati të zgjedhin presidentin nesër, Ruçi e Rama urdhër deputetëve të jenë të gjithë në Kuvend”

  1. BERISHA LARGOHU says:

    LSI mashtroj, perdori mazhorancen, veproj si e pabese ndaj bashke-qeverisjes, perdori edhe Berishen duke e mbajtur ne jeten politike. Tani Berisha eshte i forte sepse Meta i dha imunitet ne parlament me fjalimet te s’tergjatura kur fliste krimineli i kohrave te demokracise. LSI ka treguar se eshte e afte me pabesine dhe duke ushqyer çadren e krimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *