REPLIKAT/ “Kërcënimi” i Berishës, reagon Rama: Pas 18 qershorit do e çoj në piknik në Dajt! Fantazmë komplet, plak i mbaruar…!

“PD nuk është e vërtetë që bën këtë betejë për të mos marrë pjesë në zgjedhje.

 Nëse Rama shkon në zgjedhje do të marrë përgjigjen më spektakolare.

Vota prevalon mbi cdo gjë. Nëse Edi Rama do të përdorë armët ndaj opozitës të bëhet gati”.,

Kështu deklaroi dje Berisha në intervistën e tij ë Ora News.

Rama i është përgjigjur në distancë Berishës, teksa ka replikuar me disa komentues në faqen e tij në Facebook.

Replikat 

Komentuesi: pplaku mere sapo tha qe vendi do shkoje ne gremine nese ps hyne ne zgjedhje e vetme, si i behet Edo ??

Rama: Alek Sander shih punen dhe jeten tende se puna e plakut ne fjale ka mbaruar dhe jeta e tij eshte hidherim pafund tanime dhe fatkeqesisht

Komentuesi: digjova salushken live tani te ora neës ,tha po te isha un kryeminister tani do kisha ber dorheqje.gazetarja igla tare i tha po ti sbere doreqije ne 97 si do beje tani ?sa mashtrus burr qe esht

Rama: I forte je qe ke nerva ta degjosh! E pashe mbreme, fantazem mes nesh komplet

Komentuesi: Ne para po cadra i mori nja dy marreveshje dje!! Si shume i dhe. Un se kuptoj pse ja dhe sinqerisht dhe pastaj flet ai me nje krekosje qe te vje me ulerit a thua se kta erdhen sot nga parajsa

Rama: Kanan Tafili, nuk eshte film me partizan ky! S’i dhashe asgje mos degjo perrallat e zengjirurit…

Komentuesi: cadra dere me daten 18 qeshor le te rrije edi po mrspa ku di qojm se na duhet ai vndi aty te jet i lir

Rama: Mbas 18 qershorit i cojme ne piknik ne Dajt

Komentuesi: Po ky popull si nuk e kuptoj qe jeni mashtrus Po a te jep kush vot ti po te mendosh 2 minuta ca i ke punu popullit per 4 vjet

Rama: Mirush ta kane vene emrin shume te bukur prinderit por po nuk u shkollove behesh Keqush.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “REPLIKAT/ “Kërcënimi” i Berishës, reagon Rama: Pas 18 qershorit do e çoj në piknik në Dajt! Fantazmë komplet, plak i mbaruar…!”

 1. Malavita says:

  Thjesht rrugach
  Bwrisha nuk duhej rikthyer ne 2005,
  ky, ramwshi, sduhet te rrij asnje dite pwrtej dates 18…
  Kur thote “plaku” thjesht kujton urejtjen per baben e vete…

 2. Kasandra says:

  Fantazma?!
  Jo, Zoti Kryeministër, Ish-kryeministri S.B. nuk është fantazëm, është një dorë që godet sikur edhe i vetëm të mbetet. Ai nuk është nga ata që çohet lehtë në piknik demokratik. Sigurisht, ju e dini këtë, po njerëzit shprehin shqetësimet e tyre, si unë tani, sepse e keqja në agoni, ngado që të vijë, e ka dorën të fshehtë dhe të gjatë, ka armë pabesinë dhe thikën prapa kurrizit dhe shtigje plotë në këtë demokracinë liberale. Kujtoni historinë në momente të tilla të ngjajshme. Lufta për marrjen e pushtetit me imponim jo me votë, kërcënimet e hapura dhe zelli për përpjekje me armë godasin hapur dhe fshehur, në rrugë dhe mbi rrugë, brenda dhe jashtë, me sebep e pa sebep. Ruani krahët tuaj që të ruani edhe krahët e të gjithë shqiptarëve si dhe votën demokratike. Përshëndetje! Kasandra.

 3. ALBAN DEGA says:

  TRIM MBI TRIMA AI LEPURI I BARDHE….

  Se sa trim eshte Sali Berisha e verteten kronika e meposhteme… Mund te titulli bej fare mire edhe:

  KEMBET E LEHTA E FAQJA E BARDHE…

  sic themi ne Tropojanet !

  From: [email protected]
  Date: February 21, 2011 at 9:22:53 AM EST

  MESAZHI I PADEGJUAR I TROPOJES DHE TRAGJEDIA SHQIPTARE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam nje kerkese vellazerore per te gjithe lexuesit e komentuesit e cilesdo gazete e medias shqiptare. Mos e ngaterroni Malesine e Gjakoves, Tropojen me Sali Berishen me asnjerin prej ne tropojaneve. ” Nuk ka pyll pa derra” thote sovrani.
  Ia mori fytyren Malesise se Gjakoves. I shami shan, thone bashkevendasit e tij . E ai vazhdon adetin e te shamit.

  Sa trim eshte Sali Berisha!? Kembet e lehta faqja e bardhe !

  Per me teper ishin populli i Malesise se Gjakoves, bijt e bijat e Tropojes , te paret ne Shqiperi qe organizuan spontanisht protesten e pare mbarepopullore, protesten spontane, protesten uragan kunder Sali Berishes, Azem Hajdarit, Arben Imamit e co. me 9 janar 1991.
  Aty shihet qarte si drita e Diellit edhe trimeria e Sali Berishes dhe kacakeve te tij …
  Si Sali Berisha, edhe Azem Hajdari, edhe Arben Imami… edhe krejt ceta e kacakeve te tij u bene ere para urganait popullor tropojan
  “Heronjt e demokracise” u bene ere perballe sovranit! Ata lane mbrapa vetem hijen e pardesyve te bardha, dhe kembet e shpejta te lepurit te bardhe! Kembet e lehta faqja e bardhe!
  Kjo eshte trimeria e vertete e Sali Berishes! Trimeria e lepuri!

  Me syrin e se vertetes plot 20 vjet mbrapa

  “Kurre ne jeten time nuk kam pare nje uragan te tille popullor… U ndez qyteti i Bajram Currit nga zjarrmia e shpirtit demokratik dhe sic e tregoi koha edhe te parandjenjes se sovranit se cka do te vinte” me thoshte njezet vjet mbrapa vellai im Agim Dega , i cili ne ate kohe udhehiqte opoziten ne Tropoje.
  ” As qe behej fjale per ndonje organizim ose qofte edhe nje gisht e aq me pak dore te fshehte tonen si opozite ne ate proteste”, sic na akuzoi PD-ja ne ate kohe… “Kurre nuk do t’ia arrinim ta organizonim nje uragan te tille te papare ndonjehere ne historine e Tropojes…

  Nese nuk e besoni shikoni filmimet e cunguara te asaj ngjarjeje… Pyeteni edhe korrspondentin e RTSH-se Ilir Bucpapaj e mijera tropojane deshmitare te gjalle te asaj ngjarjeje, qe ka qene te pranishem e ka filmuar apo kane perjetuar ngjarjen.

  Terbimi i Berishes nuk fal as femijet!

  E ate dite nuk u thye asnje xham. Nuk u shkel asnje fije bari. Nuk u rrah as nuk u lendua asnje milingone….”
  E parandjenja e popullit u vertetua…. Asnje rreth si Tropoja nuk e ka paguar aq shtrenjte harxhin e politikes qe do te zbatonte biri i tyre, Sali Berisha. Mbi 165 tropojane, mbi 90 per qind te moshes nen 45 vjec, u vrane ne vitet 1997- 2000 per shkak te kesaj politike, per nje fjale te nje 16 vjecari ndaj Berishes ne qershor 97 . Pra dyfish me shume se sa ishin pushkatuar per gati gjysem shekulli diktature ne Tropoje.

  A e dini pse !? Nje djalosh 16 vjecar , Shkelqim Haklaj kishte thirrur kunder Sali Berishes ne mitingun e mbajtur ne Bajram Curri nga PD-ja per fushaten elektorale ne qershor te vitit 1997. Berisha ishte terbuar kunder nje femije!
  ” E dua gjalle ose vdeke ate djale ne Tirane” u hakerrye edhe ate dite ish- Presidenti shqiptar Berisha para mikrofonave. Eshte e incizuar dhe eshte transmetuar ne kronikat e “ Xhungles” se gazetarit me te mire hulumtues shqiptar te te gjitha kohrave Artan Hoxha.

  Zjarrvenes i Tropojes- Zjarrvenes i Shqiperise

  Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte flaken edhe vendlindjes sone , Tropojes… As ato fantazma nuk do ti ndahen regjizorit edhe te kesaj tragjedie tropojane as pertej varrit derisa te zbulohet e verteta cullak ( lakuriq ) e derisa te jepet drejtesia nga shteti ligjor per kete tragjedi tropojane qe do te ishte pjese e tragjedise se madhe shqiptare me te njejtin regjizor, Sali Berishen!

  Zjarrvenesi i Tropojes nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Shqiperise. Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Tropojes!

  Si njera edhe tjetra jane duke paguar edhe sot haracin e asaj tragjedie, plaget e se ciles do te vazhdojne te kullojne gjak derisa te jete vene ne vend drejtesia nga shteti ligjor, para te ciles duhet te jene te barabarte si Presidenti edhe ai 16 vjecari krejt i pafajshem, si krye- ministri edhe secili prej te ekzekutuarve me urdherat e tij direkte me 21 janar 2011. ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit”

  Keshillat qe rane ne veshin e shurdher i Berishes dhe Azem …. ari

  “Tri dite para se te vinte ne Tropoje u takova rastesisht me Berishen tek Pallati i Kultures ne Tirane”, tregon Agimi. “U pershendetem vellazerisht… Me thote se do te vinte ne Tropoje dhe me pyeti per ndonje sugjerim. I uroj paraprakisht mireseardhjen dhe i jap tre keshilla:

  E para, mos merr me vete Azem Hajdarin se tropojanet kane alergji per te.

  E dyta mos merr shume lidere te PD-se me vete se tropojnave u duket sikur po u ben karshillek.

  E treta , mos fol ashper kunder Enver Hoxhes tani per tani sepse akoma nuk eshte krijuar mjedisi per kete hap ne Tropoje…”

  Beri krejt te kunderten per secilen keshille. Cfare mbolli korri!!!

  Te nesermen duke shkuar ne Tirane per te raportuar per ngjarjen ishja ne nje traget me suiten e Berishes, perfshi Azem Hajdarin. Isha ulur prane nje plaku te mencur e shume hokatar nga Puka dhe po pinim kafe. Pak caste me vone afrohet Azem Hajdari dhe fillon te bertase e kercenoje pse gjoja i kishim organizuar antimitingun. Iu pergjigja me qetesi . Ai vazhdoi ne te tijen.

  Ne kete kohe plaku qe kishja prane e keshillon qe te qetesohet se ishim vellezer. Azemi terbohet edhe me keq dhe ofendon plakun quke e quajtur “matuf”.

  -A e di ti mor matuf se une jam Azem Hajdari, i hakerrehet Azemi duke uleritur.

  – Si e kishe emrin si e kishe!?, i thote plaku hokatar.

  – Azem Hajdari dora vete Azem Hajdari , i pergjigjet ai.

  – Manete i thote, ti emrin mund ta kesh Azem Hjadari… Po ti kake ( qenke ) Azem K….ri…, iu pergjigj me gjithe forcen e shpirtit plaku i mencur pukjan.

  Kujtese per cdo shqiptar !

  Malesia e Gjakoves, Tropoja, e dha mesazhin e vete demokratik per krejt Shqiperine. Fatkeqesisht ai mesazh nuk u degjua dhe aq me pak nmuk u kuptua ne kohe… Ndaj mos shani Tropojen. Tropoja nuk ka asnje faj. Tropoja e kishte kryer detyren e vet atdhetare e qytetare.

  Jo vetem ne ato fillime demokracie. Shume me heret. “ Ruaju pabesise se shkaut ( serbo- malazezit ) dhe sherrit te Berishes” e ka thene tash e mbi njeqint vjet.

  Jo vetem kete por edhe filozofine per berishsit. “ Berishsin edhe kur mbytet mos i kerko kufomen teposhte lumit. Kerkoje perpjete. Jo vetem per se gjalli por edhe per se vdekuri ata ecin mbrapsht,

  Nese kini dyshim shihni rrugen e politiken, shihni ecurine e Sali Berishes! Aty keni jo vetem deshmine e mencurise tropojane por edhe nje mesazh per te gjithe shqiptaret. E kur nuk te do katundi tend si mund te doje qyteti, rrethi , krahina, shteti, kombi tend!

  Katrahura 97, Otrantoja, Grushti klasik i shtetit 98, Gerdeci 2008, 21 janari 2011 jane deshmi mjaft tragjike per ti harruar. Kush harron eshte i denuar te perserit te njejten tragjedi.

  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne… Po bien… bien…bien!

  SHENIM: NDAJ MOS E SHANI, MOS E NGATERRONI TROPOJEN ME ASNJE BASTARD TE SAJ….
  ASNJE TROPOJAN KUSHDO QOFTE AI NUK MUND TE FUSE NE THES KETE PERLE, ZANE MALESH E JATAK BURRERIE, TRIMERIE, BESE E MIKPRITJEJE LEGJENDARE…
  ZJARRVENESI I SHQIPERISE SALI BERISHA SE PARI IA VURI FLAKEN, MINAT, RRENIMIN VENDLINDJES SE VET, MALESISE SE GJAKOVES = TROPOJES…
  E GJETI PERLE, E GJETI QYTETIN E ALPEVE, BAJRAM CURRIN, E GJETI NE PUNE KAMIN E KROMIT…
  I LA TOKE TE DJEGUR, KANDAHAR, SKAM…!
  PER 16 VJET PRESIDENT,KRYEMINISTER SALI BERISHA NUK LA NJE KRUA ME EMRIN E TIJ NE VENDLINDJEN ….
  AS RRUGEN E VALBONES NUK E MBAROI … E PAGOI TRI HERE ME TAKSAT E SHQIPTAREVE “KRYEMINISTRI I RRUGEVE” QE ME SHUME SE ASNJE PUSHTUES E DESPOT,UA DHA RRUGET E BOTES, TROPOJANEVE E SHQIPTAREVE, POR KREU VETEM 6 PREJ 20 KILOMETRAVE TE SAJ…
  PARET E SAJ I VODHEN CIFLIGARET E TIJ NE KRYE TE TROPOJES , I KTHYEN NE VILA, HOTELE, ZAPTIME TOKASH ….NE PLACKITJE E KORRUPSION MASIV QE KANE TRIPOJEN E SHQIPERINE RRASE NE DIELL , SIC THEMI NE TROPOJANET!
  SA TE ZBATOHET VETINGU E REFORMA NE DREJTESI DO TI GEZOJNE NE QELITE E BURGJEVE E PRANGAVE…
  SARAJET E DUGAJAT NUK FUTEN NEPER XHEPA E AS NE BANKAT IN E OUTSHORE TE KUSARISE BERISHIANE !
  HAKA DO KTHEHET TEK I ZOTI, TEK POPULLI TROPOJAN E SHQIPTAR!
  ASNJE PARALAJMERIM I FUNDIT ALA KIM JONG UN E ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE ALA ADOLF HITLER NUK DO TA SHPETOJE SALI BERISHEN DHE BANDEN E TIJ TE GANGSTEREVE FAMILJARE E POLITIKE NGA DREJTESIA DHE LIGJI !

 4. Mondi says:

  Cadres duhet tja kishe gjet zgjidhjen brenda 15 ditesh,sot eshte vone,zgjedhje pa opoziten mos bej se paguan Shqiperia.Aleanca e deklaruar nga LSI ju ben fitimtar ne zgjedhje,lesho gjithcka duhet qe i japin “ok” dhe nderkombetaret,dhe ne 4 vjecarin e ardhshem ato koncesionet diskutoje ne parlament dhe me shume specialiste respektive.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *