REPLIKAT/ Qytetari: Ti do fitosh, jepi Lulit një shans, bëj qeveri teknike. Rama: E pra, gjynah…!

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit në faqen e tij në Facebook.

Ka nga ata që i “luten” Ramës, t’i japë një shans Bashës, e të pranojë qeverinë teknike.

Qytetari: Do fitosh se do fitosh jepja edhe lulit nje shans!! Pra krijo qeveri teknike se na lodhi edhe luli spo na jep asnje shans Te shkojm drejt BE!!

Rama: Po pra, jepja nje gjiro bicikleten thuaj se gjynah edhe ai i shkreti

Komentuesi: aman zgjedhni ket problem se na doli truri e shkoni në zgjedhje e matuni ne peshoren e popullit !!!

Rama: Trurin mos e ler te dale per pune cadrash Noni, angazhohe per gjera me serioze

Komentuesi: Mir thot Cani ..po tmos e donin shqiptaret Ramen sdo ishte kryeminister , ne fakt kta njerez kshu e duan …”dajak”.Kot lodhen me ty mor burr…asgje skan par akoma…Meqe ra fjala un i kam shpetu dajakut se kam vendosur te jetoj diku tjeter …edhe pse me mer malli per token time..ti jepi vlla mir tua besh …edhe ti vet e kupton se cfar bagtish te rrin nen flete

Rama: Jo Renato une nuk kuptoj si mund t’i thote dikush popullit te vet bageti dhe meqe ke shkuar ne nje vend tjeter, te ecte sa me mbare po mos harro t’iu marresh kulturen atyre tek ai vendi se ke nevoje.

Komentuesi: Ed megjithe respektin per ty nganjehere me ngaterron me dukesh si ai njeriu qe flet me vete dhe u kerkon te tjereve te mbajne qetesi se po flet me nje te mencur…lerja dopio gjashten luli ne dore kerko vetem vetingun dhe shko ne zgjedhje si te duan ata me teknike apo inxhinjer..e sigurt fitorja.

Shqiperia te pakten nja 20 vjet te tjere te majten do kete shumice..hapua deren e ikjes nga politika me vetingun mqs po e kerkojne me ngulm…e vertete qe PD tha e duam shqiperine si gjithe evropa..por ke shancin historik qe te thuash e bera shqiperin si gjithe evropa.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “REPLIKAT/ Qytetari: Ti do fitosh, jepi Lulit një shans, bëj qeveri teknike. Rama: E pra, gjynah…!”

 1. Lpl. says:

  Burre me mend Rama gjentelmen i matur human ska krahasim .

  1. Amnistia e Rama zanit says:

   Shume e drejte. Burre I rralle .Ja merr dhe Skenderbeut. Do bahet xheloz Erdogan Vellahu.

   Kam vetem fjale te mira per Kryeministrin Rama. Ne fund te fundit edhe ai ka gelltit new luge corbe te prishur.

   Hey, Mero ma boto , se vec and fjale tmira kam thur per Krieministrin e Facebook.

 2. like says:

  Dashte zoti Rama s´eshte aq i papergjegjshem sa populli e i kujtohet se ajo karrige qe mban s´eshte as e tija as e opozites, por detyre e ngarkuar nga populli dhe qe i perket vetem atij te vendose kush ulet atje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *