VIDEO/ Turqi. Një ortek gjigand shkëputet nga mali dhe vjen në drejtim të banorëve

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një sasi e madhe dëbore, gurësh dhe balte është shkëputur nga mali Kackar, në Turqinë veri-lindore.

Pamjet spektakolare të ortekut janë filmuar nga një banor i zonës.

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar nga ky ortek masiv.

Mendohet se shkaku i rënies së këtij orteku ka qënë rritje e temperaturave këto ditët e fundit.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *