Zgjedhjet pa opozitën, Basha kundër ambasadorit të SHBA Donald Lu: Shqipëria po kthehet 27 vite pas

Kreu i PD-se Lulzim Basha deklaroi ne Opinion se ne rast se zgjedhjet behen pa Opoziten, Shqiperia kthehet 27 vite pas.

Ne kete menyre iu kunderpergjigj z.Basha deklarates se ambasadorit amerikan Donald LU se zgjedhjet pa opoziten jane legjitime. “Nuk do jenë të pranueshme si zgjedhje.

Deklarata e McAllister tha se zgjedhjet janë në rrezik. Shprehja se ‘zgjedhjet mund të jenë të lirshme dhe legjitime’ nuk do të thotë asgjë.

Në vendin e Lu ka pasur ligje deri në 63 ku qytetarët me ngjyrë nuk lejoheshin të futeshin në lokale sepse ishin ligje të ligjshme, por jo të drejta.

Mund të tentohet një proces zgjedhor pa opozitën, por ai e kthen Shqipërinë 27 vite pas”, tha z.Basha.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Zgjedhjet pa opozitën, Basha kundër ambasadorit të SHBA Donald Lu: Shqipëria po kthehet 27 vite pas”

 1. Flamur says:

  Lul ik ni ore e me pare se do ta hash keq.

 2. Ilir says:

  Nuk te ka penguar askush te marresh pjese ne zgjedhje. Duket qe ambasadori nuk gjen arsye per te braktisur procesin zgjedhor sic po ben Saliu me te Tijte. Ndaj legjitimon zgjedhjet e 18Qershorit. Ne qafe paci veten ! Mendoj se e meritoni .
  Por te mendosh se do te destabilizoj vendin se keshtu dua, gjoja ne emer te drejtesise, kur nuk po le gur e kusur per te mos perfunduar ne Peshoren e Saj, atehere meritoni edhe ndeshkimin si organizatore te Rremujave dhe Rrumpalles .
  Guxoni dhe do ta shikoni si do te perfundoni !

 3. ALBAN DEGA says:

  Date: August 21, 2013 at 14:19:37 EDT
  To: Verarta

  OPINIONE

  ” … NE GRIKEN E TOPIT !”

  – Lukunia e e qeneve te terbuar te Berishes i versulet ” imperializmit amerikan”
  – A ka deshmi me te sakte te drejetsise se mesazhit te ambasadorit Arvizu !?
  – ….Parti Sali jemi gati kurdo ti ! Urra….. Urra… Urra… Perpara per fitorje te reja ! Perpara… Perpara … Perpara !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Terbim ne kohen e koleres…Tamam si ne katrahuren 1997 kur e gjithe lukunia e qeneve te terbuar te Sharovit ( qen i madh Stani ) Berisha, Bashkim Gazidede, Blerim Cela, Agim Shehu e co. iu versulen “CIA-s dhe imperializmit amerikan”.
  E njejta gjuhe si e babait ideologjik dhe shpirteror te Sali Berishes, Enver Hoxha.
  I njejti mllef e terbim antiamerikan qe ia kaluan edhe “Rrezikut Anglo- Amerikan per Shqiperine”
  I pari e filloi zevendes-ministri i Jashtem Kreshnik Collaku, ish zevendeambasador ne Uashingon, qe me diplomaci kupton bythelepirjen e despottit Berisha.
  E dyta ne radhe vjen gjithnje “Pantera e Zeze e tij ” Jozefina Topalli… Lista do te vazhdoje.
  Ne prapaskene gjithnje qendron Sharovi i Vicidolit.
  Sharov i races s vecante. Eshte nga ai soj qe “mesonte Reganomikun” si “komisar i kuq i partise dhe shokut Enver” duke urdheruar zboristet studente apo petagoge te qellonin me plumba prej verteti mbi silurten e ish- Presidentit te shquar amerikan Ronald Regan.
  Hajde Reganomi hajde!
  Reganomi ala Sali !
  Sot Komisari i Kuq urdheron lukunine e tij te terbuar te gjuajne me plumba fjalesh ambasadorin e nderuar te SHBA-se Aleksander Arvizu, perfaqesuesin e Presidentit Obama dhe te Shtepise se Bardhe ne Tirane.
  Pse!? Sepse mesazhi it ij tash nje vit “Eshte koha per veprim!” kunder Kadafit shqiptar u kuptua e zbatua si kurre ndonjehere nga sovrani shqiptar!
  A ka prove me te qarte se kjo per drejtesine e deklarates se Z. Arvizu se fitorja plebishitare e 23 qershorit 2013 e shqiptareve mbi “banden e gangstereve” te komunistit fanatik Sali Berisha eshte e ngjashme me ate te 22 marsit 1992!?
  A ka deshmi me te fuqishme qe 23 qershori 2013 me disfaten e turpshme te krye- kusarit dhe krye-vrastarit me te korruptuar ne historine e Shqiperise Sali Berisha i dha fund komunizmit dhe neokomunizmit ne Shqiperi duke u vendosur ne te njetin piedestal me 22 marsin 1992 qe i dha fund diktatures me barbare komunsite ne Evrope e Bote!?
  A ka vertetim me te sakte se ambasadori Amerikan en Tirane Z. Aleksander Arvizu eshte teper i sakte dhe largpames ne mesazhin e tij!
  Pritet vetem dalja ne skene e Sharovit te Vicidolit ….
  … Armiqte na kane ne griken e pushkes … Ashtu de! Por edhe ne nuk qendrojme mbrapa – I kemi ata ne griken e topit ”
  …Urra…. Parti Enver jemi gati kurdohere !
  Oh me falni per lapsus linguis! Megjithese te gjithe derrat… domethene te gjithe despotet e tiranet nje fecke kane !
  …Parti Sali jemi gati kurdo ti !
  Urra….. Urra… Urra… Perpara per fitorje te reja !
  Perpara… Perpara … Perpara !
  A nuk ishte kjo parulla kobzeze e Sali Berishes dhe lukunise se tij te terbuar per 23 qershorin!
  Kobzeze per sundimin e tij despotik!
  Fatlume per sundimin e demosit – demokracise shqiptare!
  Thank You very much Ambassador Arvizu !
  Thank You very much USA, miku dhe aleati yne me i madh e strategjik ne kohet me te veshtira te popullit ekombit shqiptar ! Thank You!
  Gezuar 23 qershorin 2013 = 22 marsin 1992 !

 4. Refut says:

  Me vjen keq qe Gon duka dhe dash SHEHU jane rreshtuar ne nje vije me nard noken nje injorant .
  Lul, Nuk jane aleate ato sorry

 5. zgjedhjet do mbahen dhe pike! says:

  Parti te tjera opozitare ka plot, vetem per parti nuk eshte keq Shqiperia. Po ti shif ate dhjamin se te paska hypur keq fare, qenke bere si i bukri shejtan.

 6. Petrit Shkembi says:

  Idiot I madh paske qene o Luloqe!

  Ndalo urgjent zbatimin e projektit RUS ne Tiranë!

  Perndryshe do shohesh çju pret!

  Parate qe u keni vjedhur shqiptareve do tju merrem… Vetingu do behet, dhe ne burg do shkoni!

 7. agim says:

  Po ty kush po te pengon te shkosh ne votim,apo ke frike humbjen dhe Vetingun !!!!

 8. demokrati says:

  Nuk besoj kurre nje shtet si SH.B.A nje investim 73 vjet ( perfshire dhe periudhen 1944-1990 ) te pranoje Shqiperia te kthehet 27 vjet pas.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *