Basha thotë se do shkojë në Uashington e Bruksel ku i ka dyert e hapura dhe kërcënon Ramën: Ora e përballjes po afron

Në mediat pranë tij, Lulzim Basha ka nisur të qarkullojë një lajm, se në ditët e ardhshme do të udhëtojë drejt Brukselit dhe Uashingtonit për të zgjidhur krizën politike.

Këtë gjë ai e përmendi edhe gjatë emisionit “Opinion” të Blendi Fevziut.

Dua të sqaroj se premisa se, PD është armiqësore është një premisë e gabuar. Partia Demokratike ka marrëdhënie të shkëlqyera me komunitetin ndërkombëtar. Unë kam qenë në vizita të shkëlqyera në Uashington, në Bruksel dhe do të jem prapë në ditët e ardhshme”, tha Basha.

“Do të jem në gjitha qendrat kryesore. Do ti keni hap pas hapi të gjitha detajet.

Pse pritem unë? Nuk pritem si njeri i problemeve, por si njeri i zgjidhjeve të ardhme perëndimore të Shqipërisë.

Ajo që unë ofroj dhe ajo që kryeministri aktual nuk ofron, është garancia për një Shqipëri të standardeve europiane dhe amerikane.

Pa dyshim, ti këtë e ke parë edhe në deklaratat e ndërkombëtarëve, kauza e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, kauza e luftës kundër krimit, kauza e luftës kundër drogës është mbështetur”, tha Basha për këtë çështje.

Është ironike në fakt, se Brukseli dhe Uashingtoni zyrtar kanë folur qartë për këtë çështje, dhe i kanë ardhur edhe në Tiranë.

Ndërsa kur shkoi vetë në Uashington, Lulzim Basha nuk takoi askënd dhe i vetmi lajm që doli nga ajo vizitë disa ditore, ishte një intervistë në “Zërin e Amerikës” dhe një shkrim në një portal, që as biografinë nuk e dinte mirë Bashës.

Ndërkohë, ai ka kërcënuar nga çadra e PD-së Edi Ramën, duke thënë se ora e përballjes po afron.

“Rama e di që është kryeministri në largim.

Ka nisur të sillet që tani si opozitë e papërgjegjshme, ndërkohë që ne, opozita juaj, e shqiptarëve, po nis të marrim përgjegjësitë për qeverisjen e nesërme të Republikës së re”, tha Basha.

Me asnjë mënyrë, formë, e moment nuk të lejojmë të marrësh peng demokracinë shqiptare dhe të drejtën sublime për zgjedhje të lira e të ndershme.

Ora e përballjes po afron, shqiptarët po bashkohen nga ora në orë dhe ora e fitores po afron”, tha Basha, duke iu drejtuar Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Basha thotë se do shkojë në Uashington e Bruksel ku i ka dyert e hapura dhe kërcënon Ramën: Ora e përballjes po afron”

 1. amy says:

  PREMISA E PD-SE ESHTE VETEM KRIMINALE, DHE BRUKSELI E DI MIRE KETE GJE, SHKO SHKO BUZEQESH PAK ATJE, QESH SI IDIOT KUR FLETE ME TA, DHE PASTAJ KTHEHU SIC ERDHE NGA AMERIKA, BOSH,

  1. Kujtimi says:

   Amerika dhe evropa duhet ti heqin te drejten per udhetime jasht Shqiperis Basha nuk te ket vize qe te lehesh si qen je LLAPAQEN

  2. Kujtimi says:

   Ky eshte nje palaco bure qe vetem genjen nxenes I Bershajve ky ka lindur per GENJESHTAR NUK KA SHOK PER GOMARLLEQET E TIJ

  3. Kujtimi says:

   Amerika dhe evropa duhet ti heqin te drejten per udhetime jasht Shqiperis Basha nuk te ket vize qe te lehesh si qen je LLAPAQEN
   Po nuk moren pjes keta bandit ne zgjedhje SHPETON SHQIPERIA. DO SHOIM SA DO PERPAROI SHQIPERIA

 2. PE says:

  Ta ka fajin kush pse nuk hyre ne zgjedhje?

 3. orient says:

  …kalo edhe ylberin po deshe,por mos u bej pishman ,se te huajt nuk e luajne me vallen tende perveç …”terminatorit” Packh..

 4. MajAa says:

  Brylin💪🏻,do marrë në USA.!
  Lu-ja,ja ka bërë të qartë!

 5. shqip says:

  Mesojani ketij kllufit te Q-adres, se per te marre rroge njeriu, perpara duhet te punoje, pastaj paguhet. Po mqs ne q.ader Jane mbledhe gjithe llumi qe s’ka bere asnje Pune , Po Kane vjedhe ç’te munden , kjo eshte e vetmja gjuhe qe sta ( shpellaret) njohin.

 6. Pal says:

  Per te ardhur keq per te djethten shqiptare. Basha eshte nje hipokrit, genjeshtar , dembel dhe i paafte per te udhehequr opoziten. Ai eshte i njollosur me disa afera te psta, keshtu qe kurre s’ka per t’u bere udheheqes.

 7. kaqi i zi says:

  klysh shkaue rusi,kriminel ik ne rusi

 8. xy says:

  “Mire e thua ” koha e deklaratave mbaroje.Tani te shikojme se sa te vlen lekura ty edhe Bishe – Berishes.Cfare do te beni ,nuk do te me lejosh qe te votoj une me familjen time te madhe hahaha.Ti mer qyrranjos,qe po te perdor Sala si mish per top.Ne fakt nuk ka faj Sala se i ke shkerdhy ate hunde- krraben Giten ,prandaj.Hallall te qifte o Lul Pasha ,pushka top dhe mitraloz tu befte.!!! Si u be me ate Fatmir Xhafen,sa vete vdiqen kur hyri ai ne ministri !!!???

 9. Dani says:

  Pjerdh pjerdh se lirohesh ….

 10. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: March 27, 2017 at 13:42:15

  SI QENE TE RRAHUR ….

  – Kronike e nje deshtimi te paralajmeruar…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Lelezim Basha u kthye nga Uashingtoni me nje thes plot rrena qe nuk i besonte as vet.
  U nis nga cadra si Skenderbeu…
  U kthye ne cader si Sulltan Murati i mundur, i drobitur, i rrahur keqazi ne fushen e betejes se tij te rrenave donkishoteske !
  U kthye si i nakatosur si mos me keq!
  I dhjere por krenar!
  Pse?
  Sepse Uashingtoni ka mik e aleat Shqiperine e lire demokratike dhe me drejtesi te gezueshme e te barabarte per te gjithe shqiptaret e jo per P…. politikanet!
  Pse?
  Sepse politikanet jane te perkohshem!
  Sepse Shqiperia dhe shqiptaret si populli e kombi mbi 95 per qind proamerikane e properendimor jane te perjetshem dhe te pavdekshem!
  Pse!?
  Sepse kush ka mik Ameriken e ka Zotin me vete!
  Sepse rruga e shqiptareve drejt ardhmerise eshte:
  – E duam Shqiperine se Ameriken demokratike !
  Pse!?
  Sepse Amerika te shikon punen e jo gunen, te vlereson jo proamerikanizmin me fjale por me vepra ne sinkron me aspirata e popullit tend!
  Kujtoni vetem se si e zgerlaqi ” Zeri i Amerikes ” Lulezim Bashen !
  Pse?
  Sepse ka edhe me..
  Amerika demokratike di dhe e njeh jo vetem Lulezim Bashen por edhe cilindo politikan shqiptar kudo me mire se ata e njohin vetveten sado te sofistikuara e ” Koka Zeusi” tu duket vetja…
  Pse!
  Sepse jo vetem sot por sot gati prej nje shekulli, politikanet shqiptare nga Ahmet Zoti e Enver Hoxha, nga Ramiz Alia e Sali Berisha, nga Fatos Nano e Lulezim Basha… jane mesuar te drejtojne me rrena e mashtrime, me dallavere e pazarlleqe te felliqta, me kurthe thika pas shpine, me hu e me litar …
  Sepse eshte veshtire te gjesh politike me dallkauke se politika shqiptare ku secili politikan spiunon tjetrin, secili orvatet ti beje sterkembeshin e deri edhe varrin jo vetem politik por edhe fizik tjetrit. Jo vetem jashte por edhe brenda llojit te vet.
  Zogu kunder Nolit me bajonetat e Pashicit!
  Enveri kunder Mehmetit, Nakoja e Koci Xoxe… kunder te dyve duke spiunuar fillimisht tek Beogradi pastaj tek Moska.
  Berisha kunder Azemit e Cekes, Pashkos e Imamit, Arbnorit e Olldashit po aq bile edhe me eger se kunder Nanos te cilin e burgosi por nuk e nxori ne prite si Azemin !
  Marreveshjet e felliqta si ajo e Triestes, apo pazaret e pista te 97-es e te 2004- 2005… ti kryeminister une president etj. etj, jane fytyra e shemtuar e kesaj politike te felliqte sa edhe perverse… qe e ka rrenuar disa here Shqiperine.
  Cikli vazhdon!
  Rrenat e Lulezim Bashes diten per Diell pas kthimit nga Uashingtoni ne cadren e ngritur mbi nje vendi krimi eshte akti me i ri por jo i fundit i kesaj komedie butaforike te politikes shqiptare dhe i tragjedise afatgjate te shqiptareve si popull e si komb!
  Qofte i fundit!
  Ishallah …
  Marshallah!

 11. Q.S says:

  Kjo pafyteresia e Lulzim Bashovicit me te vertete eshte shume irritiuse per faktin qe jo vetem se genjen me pafyteresine me te madhe por kjo eshte nje tallje me inteligjencen e te gjithe shqipetareve. Poshte dhe vdekje tradhetareve dhe antshqipetareve si Sali Berishevicit dhe Lulzim Bashevicit. Rrofte Shqiperia dhe Shqipetaret

 12. qamo says:

  Ky, ose “ka shkarë” fare si tutori i tij. ose “i shkarë” ka qënë gjithmonë… Habitem si ka njerëz (jo trushkarë) që i shkojnë pas…

 13. kozmo says:

  Ha ha ha , ky eshte komplet IDIOT .

 14. j says:

  Shko ne Bruksel te tallin bythen dhe te defrehen pak.

 15. xha Sulua says:

  Ore shokeni mos valle ky vete per pune te liga andej ?
  Se me te degjuar e kam por thone se ata politikanet pleq te europit i pelqejne shume keta djemt e bukur ….
  a thua vete per te tilla gjera dhe ky ?!

 16. Edi says:

  Shkofsh e mos u kthefsh me.

 17. Fatosi-kosove says:

  Po lul basha po e gjithe bota e ka te qarte se europa dhe shqipatret kane mbeshtetur luften kunder droges dhe krimit dhe kjo eshte finalizuar para kater vitesh kur shqiptaret votuan kunder teje dhe a e di pse lul basha?
  Sepse tilul basha ke vrare mu ne shesh dhe ky eshte cilesuar krim dhe masaker shtetrore nga europa,prandaj mbeshteten dhe mbeshtesin Ramen,sepse lul basha ti dhe sali berisha krijuat lazratin repulike hashashi dhe shtet te pavarur,prandaj europa eshte kunder teje e pro Rames sepse Ramae deshmoi se do ta shkaterroi drohgen duke filluar nga lazarati e ti per ta ndaluar nderhyrjen e policise shkove edeh en bruksel e strazburg dhe ata e kuptuan se kush eshte organizatori i droges dhe i krimit,europa te denoi ty lul basha sepse ti je produkt i serbise dhe i karla del pontes qe i sherbeve ne unmik,prandaj shqiptaret te urrejne lul basha aq sa edhe sali berishen e millosheviqin,ti lul mund te shkon ne bruksel po jo aty ku thua,ti shkon atje sespe ke nje grup kriminel qe merret me droge e krim dhe do tu japesh instruksionet,ti shkon ne uashington per te mashtruar shqiptaret qe te te financojne,por kot e ke lul basha sepse europa nuk e deshi millosheviqin,nuk e deshi asbaben tend sali berishen dhe keshtu nuk do te doje as ty si pjelle e tyre.

Lini një Përgjigje te amy Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *