Bashës nuk i del e keqja: Ministri gjerman Gabriel bëri një deklaratë mjerane, nuk foli për drogën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaratën e ministrit të Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel të bërë në Tiranë, e ka quajtur një deklaratë mjerane.

Basha tha se një që nuk shikon tonelatat e drogës dhe ai që nuk shikon kriminelët në pushtet, inkurajon më shumë drogë, kriminelë dhe ndëshkon Shqipërinë, por edhe Gjermaninë.

Ai e argumentoi se Gjermania ka 100 mijë azilantë dhe në qoftë se në Shqipëri nuk vendoset shpresa për mundësi të barabarta për qytetarët përmes zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, atëherë Shqipëria do të ketë dy probleme, por edhe Gjermania do të ketë problemet e saj.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-gabriel-696x463_1493328729-730503-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/basha-gabriel-696x463_1493328729-730503.jpg","attachment_id":"674739"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *