Ben Blushi: Pse nuk e votoj Ilir Metën për president

Ben Blushi thotë se nuk do ta votojë Ilir Metën për president.

Kam patur të drejtë kur kam thënë se kriza po hyn në krizë.

Ilir Meta kërkon të zgjidhet President në mes të krizës,për shkak të krizës dhe në kurriz të krizës, për ti ikur krizës.

 Kur të gjithë duhej të lëshonim dicka për të lehtësuar peshën e anijes së Shqipërisë që po mbytet, ky mori edhe atë pak pushtet që kishte mbetur.

Ilir Meta u bë President nga frika dhe jo nga shpresa.

Ilir Meta është Presidenti i Rilindjes dhe jo i Popullit.

Është Presidenti i të shkuarës jo i të ardhmes.

E si mund ta votoj? LIBRA voton vetëm të ardhmen”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Ben Blushi: Pse nuk e votoj Ilir Metën për president”

 1. dada says:

  na palsi b…… qe nuk e voton ti

 2. Shaba says:

  Ham, ham, ham! Hum, hum, hum! Behu gati te hysh ne zgjedhje tani! Tani ke per te qene “opozita” e vertete! Edhe ti je pjese e krizes, edhe ti je vete kriza! Ik futu ne zgjedhje krizash, se besoj se nuk ke per te dale keq. Kete e thane edhe kinezi LU edhe kesulekoqja Vlahutin!

 3. mira says:

  Ke shume te drejte Ben ti meriton te jesh ne krye te vendit !Iliri eshte hajduti me i madh i kohrave! Vodhi floririn .energjitiken,ne kohen e Cezit i shiti per skrab gjithe materialet e magazinave te NjTL, shperndarjes etj ,plehre,me Monika idioten! Boll na vodhet ore ndyresira !Ju duhet te hiqeni zvarre si Gedafi! E ka pak meriton denim kapital Varjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

 4. mira says:

  I Lsi-se je ti dado mut muti

 5. Ivan i madh says:

  M… Ai m.. ti se mos je me i mire ti o trap Blushi. O na mbyten maskarenje dhe spo e lene te mare fryme ky popull e vend. Si sbie nje murtaje e ta zhduke kete race te felliqur qe po tallet e neperkemb kete popull.

 6. BB says:

  O Blush s’te ka njeri ne hesap. Je jashte loje komplet.

 7. mona liza says:

  Ke shume te drejte Ben ti meriton te jesh ne krye te vendit !Iliri eshte hajduti me i madh i kohrave! Vodhi floririn .energjitiken,ne kohen e Cezit i shiti per skrab gjithe materialet e magazinave te NjTL, shperndarjes etj ,plehre,me Monika idioten! Boll na vodhet ore ndyresira !Ju duhet te hiqeni zvarre si Gedafi! E ka pak meriton denim kapital Varjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

 8. Shkronja Ë says:

  Zoti deputet i LIBRA-s

  Në këtë mishmash politik që gjendet shoqëria shqiptare, Z. Meta është një zgjidhje pragmatike, e thënë ndryshe “real politik” dikton jo vetëm një mundësi por edhe një opsion të tillë përfundimtar. E sigurt që do të luhatet (e thënë në zhargon popullor, “do ta dredhi,” porse kush nuk e ka dredhur në politikë?) e shpesh do t’i fryjë me dashuri të majtëve e të djathtëve e do të krehë egon e tij, por gjasat tregojnë se ka më tepër mend e takt se presidentat e llojit “herë me mustak e herë pa mustak.”

  Po të kishte një burrë më të mirë se Z. Meta do të votoja pa ngurim për të, por interesat e çastit dhe meqë sasia e burrave të mirë politikanë le për të dëshiruar në Shqipëri, Z. Flori mund ta kryejë detyrën, ndonëse jo në mënyrë të përkryer, për katër vitet e ardhshme.

 9. kashi says:

  eshte e vetmja ceshtje qe te jap te drejte edhe une po te isha ne vendin tend do te beja te njejten gje

 10. Coli says:

  AMAN, BLUSHO!!VOTOJE!!
  PO S’E VOTOVE TI,😂😂 S’HECËN KJO PUNË!

 11. alfred says:

  Po ty kush te pyeti o bythpambuk! Ilir Meta e ka fituar gjithshka vete, ndersa ty ti kane dhene! Do ta shohim sa vota do marresh! Zaten ju bythpambuket vetem vickla dinio te hidhni se per pune “te hani mune”!

 12. L leshi says:

  Voto Saliun o Blush se ai eshte e ardhmja e Shqiperise…..dhe atije e Tos kurves u je lepire tere jeten…FUCK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *