Dosja e Ilir Metës del e pastër

Pak orë para votimit në Kuvend të presidentit të ri të vendit, Ilir Meta është certifikuar nga dy institucione të pavarura për pastërtinë e figurës së tij.

Ai rezulton pa dosje nga koha e komunizmit dhe pa probleme me dekriminalizimin.

Sekretarja e Përgjithshme e Kuvendit, Albana Shtylla i kërkoi Autoritetit Shtetëror të Dosjeve zyrtarisht që të verifikonte kandidatin për president, Ilir Meta.

 Kërkesa është bërë dje në mbrëmje, ndërsa sot drejtuesja e këtij institucioni, Gentiana Sula i tha Top Channel se Ilir Meta rezulton i pastër dhe nuk ka asnjë pengesë ligjore për të kandiduar.

Certifikimi ka ardhur edhe nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që kujdeset për çështjen e dekriminalizimit.

REMOTE_ADDR:[]

34 komente në “Dosja e Ilir Metës del e pastër”

 1. tokmaku xw says:

  haa haaa !!!
  sa e mir qe esht kjo demokracija e?
  ne demokraci ,kur duhet ,edhe Mareline Monroe del edhe me virgjnesh sesa Mother Mary,apo kur duhet e bejn edhe Mike Tayson homoseksual!!!
  si te dush te bejn ne kte bot.
  madje mund te fitoj titullin “njeriu me I gjat ne histori” edhe nje nga xhuxhat e cirkut,apo ka mundsi qe Ed Rama te cilsohet “kryeministri me shtatshkurter I te gjith kohrave ne globin toksor”.
  e ben demokracija me letra kte gje. dhe te gjith thojn. po esht e vertet. ashtu esht….
  haa haaaa…..
  si rrejn njerzit njeri tjetrin si kurvat qe pallohen dhe rivirgjnohen masanej!!

  1. Raimond vlonjati says:

   ….u qep , prandaj 😂 😂 😂 😂 lol

   Pirati qe u be Pape,….Like floriri

   Po je me pushtetin je i paster , po je kunder pushtetit atehere duket we nuk je i pastet dhe duhet te te bejm Vetingun , se na pengon ne mbjelljen dhe korjen e Kanabisit

   Genjeshtra me e madhe e ketij viti esht :… Like floriri esht i paster

  2. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Ehhhhhh, popull, popull
   Sa gjëra bëhen në Emrin Tënd
   Sa gjëra s’i thotë Kryeministri ynë
   Sa gjëra të tjera më nuk i përmënd!
   .
   Ehhhhhhhh, popull, popull
   Sa gjëra që Mëndja Jote dot s’i kupton
   Dhe shija e baltës në Gojën Tënde
   Nuk ikën që s’ ikën, vazhdon e vazhdon!

  3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   dhe sunit dhe i ”paster”……….INPOSIBLE!

   1. dan says:

    Nuk është sunit.Është shiit

 2. Linda says:

  Hahaha sa kam qesh.
  E Paster?????
  Po vidjua me Dritanin film ishte ???????
  SHqiperi e mjera ti.

 3. Alban Dega says:

  Portret i paautorizuar nga nje oqean larg

  ILIR META PERCAKTORI I POLITIKES SHQIPTARE

  – As peng… as i humbur …aq me pak i nenshtruar…
  – Trim besnik si Skrapari… mendimtar i shquar !

  – Nga Alban Dega

  Pasi e keshilloi, pasi e paralajmeroi, pasi i kerkoi disa here te dorehiqej me nder, por pa lavdi, me kulac … nga posti i Ministrit te Drejtesise se Shqiperise, me ne fund kryetari i Kuvendit te Shqiperise dhe i LSI-se Ilir Meta nuk pati rruge tjeter vecse te nenshkruante de fakto shkarkimin e Ylli Manjanit. De jure hodhi firmen Kryeministri Edi Rama.
  I vetmi gabim i Ilir Metes ne kete rast nuk ishte shkarkimi por emerimi i Manjanit ne postin e ministrit te Drejtesise.
  Shume analiste e opinioniste te parise se Tiranes e quajten kete ndeshkim te merituar por te vonuar te Manjanit si nje tradheti te Ilir Metes ndaj bashkepunetoreve te tij. Idiotizem me brire!
  Ilir Meta asnjehere nuk ka pase kontrate besnikerie me asnje bashkepunetor te tij . Eshte teper heret per tu harruar rasti i bespreresve Fatos Nano e Dritan Prifti….
  Pse ? Sepse Ilir Meta nuk u fut as ne borxhe e as ne dallavere politike qe do t‘ia lidhnin duart e ulnin koken si malet stoike te Skraparit .
  Rruga e Ilir Metes ne politiken shqiptare nuk qe e shtruar as me trendafila e as me qilim te kuq…
  Krejt e kunderta…. Ishte nga te paret qe u godit, u perndoq, u lincua nga falangat e murrme dhe nga cetniket e Sali Gazidedes dhe Bashkim Berishes.
  Pse!? Sepse Ilir Meta ka kontrate dhe detyrime njerezore e morale vetem me popullin e voten e tij, me rinine si e sotmja dhe e ardhmja e Shqiperise… Shikoni ministrat dhe anetaresine e LSI-se…
  Midis votes se popullit, kontrates politike me Rilindjen e Rames dhe karrikes se nje ministri kokemushke dhe bajraktar , llafe shume e pune pak ose hic, zgjodhi besnikerine ndaj sovranit dhe besimit te tij nje milione votash per aleancen PS- LSI!
  Askush si Ilir Meta dhe LSI nuk u ka qendruar besnike votes se popullit si shpirti i demokracise dhe marreveshjeve si art e mjeshteri e politikes.
  Asnje politikan shqiptar ne historine e gjithe hapesirat shqiptare nuk ka leshuar me shume pushtet per te bere shtet si e sa Ilir Meta.
  Ilir Meta de fakto jo Edi Rama de jure e shkarkoi Ylli Manjanin. Pse!?
  De jure e de fakto Ylli Manjani e shkarkoi Ylli Manjanin. Ai shkeli vijen e kuqe jo vetem politike, por edhe ate etike te nje ministri qe hante ne grazhdin e Qeverise se votes se popullit dhe lehte me shume se gjithe zagaret e opozites te marre se bashku kunder qeverise anetar i se ciles ishte edhe vete.
  Kur kulaci nuk dha rezultat… Ilir Metes nuk mbeti gje tjeter vecse kerbaci. Askush jo vetem ne politiken shqiptare por edhe me gjere nuk i perdor ato me aq mjeshteri sa Ilir Meta. Si ?! Me Qetesi dhe Dashuri
  Ashtu i do mushka xanxare e politikes shqiptare drute!
  Nje analist bythelepires i cdo sundimtari te radhes e quante sot naiv Ilir Meten kur kulaci e kerbaci i tij me qetesi dhe dashuri coi ne unamimtetin e miratimit te Reformes Kushtetuese me 100 per qind te votave te nje Kuvendi qe ishte me afer kacafytjes se mirekuptimit !
  Ilir Meta mund te jete gjithcka por kurrsesi naiv lidhur me rolin e tij ne miratimin e Reformes ne Drejtesi dhe ne krejt politiken shqiptare !
  Si mund te quhet naiv nje politikan qe tash 25 vjet eshte faktor me peshe dhe tash e mbi 10 vjet percaktor i politikes dhe qeverisjes shqiptare!!!
  Ilir Meta eshte nje amalgame e largpamesise se Churchillit, dinakerise se Xhulio Andreotit dhe i pragmatizmit te Ten Hsiao Pinit pa qene aspak asnjeri prej tyre !
  Pse!?
  Ilir Meta eshte vetvetja !
  Ilir Meta ka profilin e spikatur vetjak!
  Ilir Meta eshte Ilir Meta jo vetem ne politiken shqiptare por edhe ne ate evropiane e boterore!
  Po te keni dyshimin me te vogel per kete kthehuni vetem 24 ore para unanimitetit te miratimit te Reformes Kushtetuese si shpirti i Reformes ne Drejtesi!
  Kryetari i Kuvendit Ilir Meta perseriti vendosmerisht ” kjo Reforme duhet te miratohet me konsensus”. Kulaci!
  Pasi kundershtoi shantazhet ndaj deputeteve te Kuvendit te tij, po ky baba i Kuvendit te baballareve te Kombit, nuk nguroi aspak po me nje qetesi stoike tundi edhe kerbacin e doreheqjes.
  Po citoj fjale per fjale “… Do te iki si kryetar Kuvendi nese votohet me shantazhe dhe presione ndaj deputeteve ”
  Konsensus… Shantazh… Presion ! Te gjitha bashke ne nje fjali! Kerbac e Kulac… Kerbac qe zgjidhen nyjen dhe ngercin shqiptar para te cileve edhe Nyja e Gordit eshte nje loje kalamajsh.
  Ata qe deri para tri oresh kishin nxjerre shpatat e ishin gati te kacafyteshin si gladiatore me njeri- tjetrin tani duartrokisnin ne gare per te marre dekoraten dhe titullin amerikano- evropian te fitimtarit dhe shpetimtarit , te regjizorit te Reformes qe nuk lane gure e drure pa hedhur kunder saj deri edhe sot e kesaj dite .
  Fitimtari i vertete e kishte kryer detyren e vet me sukses… Pa shpate e pa kerbac! Pa e prere e pa e keputur nyjen gordiane! E denje per tu cilesuar si Nyja Metane!
  E denje per ta cilesuar Ilir Meten si politikanin me te zhdervjellet dhe me pragmatiko- praktik tipik ala amerikan!
  Me nje dallim: ai kurre nuk permend kulacin e as kerbacin! Shprehja e tij filozofike eshte Qetesi e Dashuri duke servirur Kulacin dhe tundur Kerbacin si ai . Pa to edhe sot Shqiperia do ishte gdhire pa Reformen ne Drejtesi e me nje … Zoti e di!
  Faleminderit Ilir Meta…
  Te tjeret le te rrahin gjoksin fitimtareve dhe clirimtareve te vetem!
  Nuk jane as njeri e as tjetri!
  Tamam kur duket se ka humbur papritur Ilir Meta del fitimtar…
  A i kini ndjekur dokumentaret me luanet!?
  Pikerisht atehere kur duken te drobitur, te perhumbur, te pergjumur… gati gati te dorezuar… papritur versulen me furi tamam si rrufeja dhe kapin prene e tyre si askush tjeter.
  I vetmi ndryshim eshte se edhe kete Ilir Metà e ben me Qetesi… me Qetesi dhe Dashuri!
  Askush ne politiken Shqiptare si Ilir Meta nuk di te terhiqet kur duhet te terhiqet si ne parti ashtu edhe ne qeverisje!
  Asnje politikan shqiptar nuk sakrifikon nje beteje. dy… bile edhe me shume!
  Por asnjehere ne kete cerekshekulli demokraci ne Shqiperi Ilir Meta nuk ka humbur asnje lufte !
  Asnje politikan shqiptar ne historine e gjithe hapesirat shqiptare nuk ka leshuar me shume pushtet per te bere shtet si e sa Ilir Meta.
  Pse!?
  Politika eshte arti i se pamundures qe e ben te mundur!
  Ilir Meta eshte mjeshter i politikes.
  Ai ka me vete edhe faktorin moshe! Hyri ne politike gati femije, u shkollua dhe rrit ne politike…
  Ndaj edhe vete LSI-a eshte partia politike me moshen mesatare me te re ne Shqiperi !
  Eshte partia me rritjen me te shpejte politike e elektorale ne historine e Shqiperise!
  Pse ! Sepse rinia eshte motori i cdo levizjeje e force politike, eshte shpirti dhe energjia e saj e pashterur.
  LSI dhe Ilir Meta jane perkrahesit, nxitesit dhe miqte me besnike te rinise qe ne moshe te re u hap rrugen per lartim e perparim te karrieres se tyre ne baze te meritave, punes dhe veprimtarise se secilit!.
  Edhe sot kane mbetur me ate shpirt rinor si frymezim dhe shembull i gjalle per rinine jo vetem te LSI-se.
  U kalit ne te me kerbac e pranga, me intriga e kurthe, me prapaskena e komplote te majta e te djathta, fashiste e komuniste, marksiste e dreqiste….
  Edhe me kulacin e zgjuarsise e largpamesise, tolerances e pragmatizmit, atdhetarise e besnikerise ndaj popullit dhe atdheut.
  Gjithcka me Qetesi e Dashuri si asnje politikan jo vetem shqiptar per vendlindjen e tij Skraparin e mendjes e pendes, te punes dhe pushkes!
  Asnje politikan e qeveritar shqiptar nuk ka bere per vendlindjen e tij sa cka bere Ilir Meta…
  E sic thone francezet “Atdheu i madh fillon tek vendlindja e vogel…!”

  SHENIM : PERDITESUAR ME 11 SHKURT 2017

 4. largqofti says:

  o vend io mjer, o popull I mjer

 5. jo-genjeshtres says:

  Dosja e Ilir Metes del e paster nga iluzioni se ai ka “punuar” per te miren e ketij populli!
  Mo ju versulni Ilir Metes, ai kete kerkoi kete mori, por RAMA qe i dha kete pushtet atij pse nuk permendet?
  E kush tjeter pervec Rames mund ta bente ate president?

  Ne kete krim ndaj popullit RAMA eshte xhelati!!!

 6. Ylli Manushaqes says:

  I paster qelibar, ashtu siç na e la Partine Enveri, paska qene dita e humorit sot.

 7. paster says:

  Per te qene e paster, e paster eshte. U akuzua, doli ne gjyq, piu kafe me Salen te Rogneri dhe mori pafajesine 5-0 ne gjykate, ça doni tani o pismilet? As vetingu nuk e kap me.
  Pse s’po flet Sala per kete pune, po ka vene vetem Lulushin bilbilushin te cirret ne cader?
  Ate punen e bllokut s’e tregoi se per ke e kishte, po njehere e leshoi qe e dha doreheqjen per Salen… hahaha, Sala e mbylli gojen prej atehere e s’i ka renen me qafe
  hahahaha, c’qyfyre ketej nga katundi

 8. Flamur says:

  Gallate alla Shqiptare. Dosje e paster hahahaaaaaaaa.

 9. patrioti says:

  Ky eshte shembuli i pare se si do te operoje vetingu dhe dekriminalizimi ne shqiperi nga rivdekja socioaliste.Rrofte kryem…… jone qe ne FB i tregon te gjithe komentuesve qe jane kundra te kene me shume edukete ose jane te semure mendor,kur dihet boterish shprehja qe nje i cmendur i cmend te gjithe.

 10. lom deliu says:

  Ka qene ne 1990-91 i Sigurimit dhe pas 1993 i Gazidedes.Pyesni Meron.

 11. Rexho Filati says:

  Meta President eshte loje e Berishes. Ruci ne rastin me te keq, lojtar mesfushe i terhequr ne mbrojtje ( kuptohet per interesat e veta ). Skenari : PD i permbahet mospjesmarrjes ne zgjedhje. Porositen ( urdher partie ) gjithe anetaret e PD te votojne per LSI. Nese funksionon poli anti Rame ben qeverine, me kryeminister, dike, dhe ketu bie perdja e komedise, per te filluar tragjedia.

 12. qiri says:

  Antidote. Do te behet president te perfaqesoje sovranin, d. m. th. rezulton qe sovrani eshte hajdut me cizme. Bukuri – Shqiperi. Te gjithe politikanet jane legena kur pranojne kete kandidature, pavaresisht cfare thone, hiqen e bejne, sikur edhe pozitive te jene ne anet e tjera.

 13. manushaqe says:

  turpi i kombit eshte ilir meta

 14. droga te ben dem, shikoni Koqon says:

  Ska diskutim qe eshte i paster. Se cdo hajdut prej hallit vjedh, ndryshe ska pse te vej veten ne veshtiresi. Neve si popull na shkon shume Ilir Meta si president.

 15. Lloji says:

  Haha
  Eshte sikur te shkosh ne bordello per me gjet vajze te VIRGJER.
  Edhe lika na doli i paster?! Kalamajte ne overdoze gjykatesve te koruptum!!

 16. Fred says:

  Po kush e vuri ne dyshim kete kot si thone Like Florir po a ka me te paster se floriri ne bote Jo.

 17. LISANDER says:

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahaha….oooooo……Ahhahahahahahahahahahahahahaahhaahhaahhaahhahahahahahaha

 18. Emiljano says:

  He mor burr i dheut se su be hataja,nji cop hajdut po behet president,nuk eshte cudi e madhe qe po ndodh ne shqipri ven i botes trete.problemi esht kush po e ben president,dhe ktu del ne skene palloshi gjate.fukarenjt i fut ne burg,mesuesit i heq na puna kurse hajdutin e madh e ben president.Dhe flet per veting dhe drejtesi,te pjerdhsha mu ne drejtesi o shkerdhatokraci

 19. Koklope dhe shtangist says:

  Po si more trushplare nuk permendni Edvin Mafjen dhe kelyshin enverist Gramoz Ruci.

  Jua futi perseri Ed Rama. Popull legen.

 20. perivolo says:

  Vepra të tilla komiko-tragjike Aristoteli dhe Eskili as nuk i kishin imagjinuar.

 21. Ai says:

  Ilir Meta nga 1990 e kite
  1. Student
  2. Deputet
  2.1. Akuzuar per corruption
  3. K/Minister
  4. Minister i Brendshem
  5. Minister i Jashtem
  6. Zv. K/Minister
  6.1. Hajdut me bllok ne dore
  7. Kryetar Kuvendi
  Tani President

  Ky njeri pa punier nje dite shiheni se karier ka patur
  Keshtu qeveriset Shqiperia, duhet te mos kesh punuar pa te qeverisesh.

 22. Gri says:

  Meta , 4 vjete Presi. Dhe 4 vjet, KM
  Rama 4 vjet km dhe 4 vjete presi

 23. Edi NYC/USA says:

  Berisha-Meta-Nano
  liderët e KOSS’it (KRIMIT ORGANIZUAR SHTETËROR SHQIPTAR!

  Nuk është as për tu habitur dhe e papritur që dosja e ILIR METËS nuk ka në rekord arin valutën e Shtetit e grabitur prej tijë në tynelin e Krrabës ku tonelata florirë u morën nga një fshatarë i varfër me gomarin e tijë misterioz që kishte fuqi tërheqëse dhe mbajtje ngarkesë të barabartë me aeroplanin luftarak Amerikan B-52.

 24. mmoisiu says:

  Prostituta doli e ndershme !(te me falni se jeni me te respektuara se presidenti yne !)

 25. @ says:

  O milet, a keni sy ne balle? Po tru, sa per te mbledhur 1+1 a keni? Nuk e kuptoni apo ju ka klonuar Rama me tru gomari? (Gjysmen tjeter e ka klonuar Berisha) U kenaqet me sharjet neper komente dhe FB? Per sot, nuk ju mbetet tjeter vecse ta gezoni Ilir Meten si president dhe Berishen ne krye te vendit, mjaft qe te mos levize nga kolltuku i kryeministrit, gangsteri i gjysma-gjelit, lartmadheria e tij E. Rama. Ore (p…) milet, behuni nje here popull dhe kundershtoni me protesta emerimin mafioz te Ilir Metes!

 26. Edi NYC/USA says:

  Berisha-Meta-Nano
  liderët e KOSS’it (KRIMIT ORGANIZUAR SHTETËROR SHQIPTAR!

  Nuk është as për tu habitur dhe e papritur që dosja e ILIR METËS nuk ka në rekord arin valutën e Shtetit e grabitur prej tijë në tynelin e Krrabës ku tonelata florirë u morën nga një fshatarë i varfër me gomarin e tijë misterioz që kishte fuqi tërheqëse dhe mbajtje ngarkesë të barabartë me aeroplanin luftarak Amerikan B-52.

 27. Kanina e Ismailit says:

  O I pari shatra-patra,
  cesht ky mut qe vjene nga prapa’?!
  Ilir meta eshte prostitute anale, jo vaginale,pra ne rregull eshte, Nuk eshte vetem i paster, por i lare edhe me flori!
  Te rroni sa malet o bejleret tane !….Shah-mat\\\

 28. lelegu says:

  KY U KAP ME ZE E FIGURE DUKE VJEDH HAPTAZI DHE JU THONI I PASTER???!!!!!?!!!!!!!!!!!?!!!?????!!!!???

 29. populli says:

  Eh popull na erdhi djalli dhe po na predikon si prift.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *