EMRAT/ Ja kush janë 34 kandidatët për Tiranën, e partisë “Sfida për Shqipërinë

Sfida për Shqipërinë finalizoi ditën e sotme procesin e votimit një anëtar, një votë për përzgjedhjen e kandidatëve për qarkun Tiranë. Pas votimit elektronik ku merrnin pjesë të gjithë anëtarët e Sfidës për qarkun Tiranë është formuar lista me 34 kandidatët e cila kryesohet nga Gjergj Bojaxhi.

Sistemi elektronik i votimit ishte https://electionrunner.com, një sistem i thjeshtë dhe i sigurtë amerikan për votime online. Anëtarët kanë marrë një email e më pas kanë përzgjedhur 5 kandidatë të preferuar nga lista shumëemërore e anëtarëve të Sfidës që kishin kandiduar për të qënë pjesë e listës për Tiranën.

Në ditën kur Ilir Meta do të zgjidhet president, Sfida për Shqipërinë bëhet e para parti në politikën moderne shqiptare që aplikon sistemin demokratik të përzgjedhjes brenda partisë. Afati i dorëzimit të kandidaturave për zgjedhjet e 18 Qershorit është nesër, pra data 29 Prill, deri tani asnjë nga partitë tradicionale nuk ka shpallur listë kandidatësh për deputetë. Listat, siç dihen vendosen nga kryetarët e partive, përmes një procesi përzgjedhës mister për publikun, i cili ka rezultuar katrasrofik për nivelin e prurjeve që bëri të detyrueshëm ligjin e dekriminalizimit.

Lista

1.Gjergj Bojaxhi

2.Ermal Hasimja

3.Blerina Turdiu

4.Hito Habili

5.Besa Xhumari

6.Medlir Mema

7.Xheni Ferra

8.Gledis Shehu

9.Dorela Lazaj

10.Blerina Zoto

11.Klodiana Thartori

12.Ergi Zaloshnja

13.Dritan Ziu

14.Enver Shengjergji

15.Arber Uka

16.Arben Gjoni

17.Amarildo Metushi

18.Enea Gjona

19.Gentjan Hasa

20.Olta Dhimitri

21.Enxhi Cara

22.Eldores Sula

23.Lucela Doci

24.Besarta Prenga

25.Erisa Gogo

26.Ada Shukullari

27.Sherif Mucalla

28.Dorjan Sanxhaku

29.Gjergj Martinaj

30.Fatjon Brati

31.Aleksander Prenga

32.Albina Goga

33.Ridvald Dhimo

34.Luan Sula

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “EMRAT/ Ja kush janë 34 kandidatët për Tiranën, e partisë “Sfida për Shqipërinë”

 1. Celo Mezani says:

  Lider koti keni ju tek SFIDA, por tani qe rrethanat po ju japin nje mundesi te arte per te ndertuar nje opozite te re, te cliruar nga kolera serbe e Berishes, ju uroj shume suksese dhe rrugetim te gjate ne politike.
  Nese jeni parti vertete demokratike do e gjeni mundesine te nderoni dhe Kryetarin tuaj dhe te rriteni edhe me shpejte.

 2. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  CMENDURIA made in Albania: dhe ”LAVER’ dhe Shengjergj!!!!

  1. boom says:

   Dicka qe ju fondamentalistet fetare greke nuk do ta arrini kurre. Ptuu rrace e felliqur pedofilesh.

  2. undefined says:

   Edhe KARAXHAFERR e KARAMANLI edhe “HELEN” hahahahahahahaha vetem nje hajvan e debil i beson nje dickaje te tille

 3. Ilirjan says:

  I uroj sukses SFIDA-s ! Mbaresi ne misionin e sfides qe kjo levizje merr pergjegjsite per t’ja dale !

 4. Arjani says:

  Urime dhe pune te mbare me mend ne koke. Jo si c po bejne keta te sotmit e Saliut

 5. ali vlora says:

  O Janulle ! O Karamanlis, O kara

 6. ali vlora says:

  O Janulle ! O Karamanlis, O kara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *