Grumbullimi para Izraelit, kombëtarja do të përgatitet në Turqi

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të grumbullohet në Turqi përpara ndeshjes së radhës kualifikuese të Kupës së Botës ndaj Izraelit.

Kuqezinjtë do të zhvillojnë më datë 5 qershor një miqësore në transfertë ndaj Luksemburgut dhe më pas do të udhëtojnë drejt Turqisë ku do të përgatiten për ndeshjen e 11 qershorit që do të luhet në qytetin e Haifas.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Shqipërinë duke qënë se është shansi i fundit për të shpresuar arritjen e vendit të tretë në grup në këto kualifikuese, raporton “Panorama Sport”.

Gjithashtu për futbollistët kuqezinj do të jetë një mundësi revanshi pas humbjes 0-3 të pësuar në Elbasan në muajin nëntor.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *