FOTO/ Kryemadhi përqafon Blushin, deputeti voton kundër Metës

Edhe pse deputeti Ben Blushi ka deklaruar se do të votonte kundra zgjedhjes së Ilir Metës si president, bashkëshortia e kreut të ri të shtetit Monika Kryemadhi duket se nuk ka mbajtur mëri me të.

Ajo sot në sallën e parlamentit është parë të shkëmbejë një përqafim miqësor me deputetin e LIBRA-s.

Dy deputetët kanë shkëmbyer një bisedë të shkurtër me njëri tjetrin.

Ilir Meta u zgjodh si president me 87 vota pro dhe 2 kundra.

Përveç votimit kundër të paralajmëruar më herët nga deputeti Blushi, mund të jetë edhe deputetja e LIBRA-s Mimoza Hafizi që nuk e ka votuar Ilir Metën.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “FOTO/ Kryemadhi përqafon Blushin, deputeti voton kundër Metës”

  1. lelegu says:

    87 bastarde kane votuar kryebastardin…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *