SHBA përshëndet zgjedhjen e Metës president

Ambasada amerikane në Tiranë ka përshëndetur zgjedhjen e Ilir Metës president.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara uron Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta për zgjedhjen e tij si Presidenti i ardhshëm i Shqipërisë.

Ne mirëpresim bashkëpunimin në vijim me udhëheqësit shqiptarë, për të adresuar sfidat me të cilat përballet vendi dhe për të krijuar mundësi për popullin shqiptar”, thuhet në deklaratën e Ambasadës.

Ajo që u vu re, është fakti se ambasadori Donald Lu nuk ka qenë në Kuvend, në momentin e zgjedhjes së Metës president.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “SHBA përshëndet zgjedhjen e Metës president”

  1. Daja says:

    Dardha e ka bishtin prapa !

  2. Adam says:

    Fuckyou this’s prostitution!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *