Nard Ndoka sulmon ambasadorin e OSBE: Është përgjegjësi kryesor për krizën. Rama të japë dorëheqjen, ndryshe…

Pas takimit të ambasadorëve kryesorë të Perëndimit në Tiranë me partitë e vogla parlamentare, ka reaguar edhe Nard Ndoka.

Ai ka sulmuar ambasadorin e OSBE-së, si ëprgjegjësin kryesor të krizës.

“I shpreha ambasadorit Lu që në kohën e komunizmit kemi votuar 99.99%, por kanë qenë të ligjshme në një sistem diktatorial.

Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë.

Me zgjedhjen e presidentit të ri Vettingu tani ka rënë.

Këto nuk janë kërkesa të PD-së, por janë standarde që edhe PD i kërkon për të gjitha partitë e tjera politike.

I shprehëm edhe gabimet që kryeministri ka bërë në raport me opozitën.

Ka zhvilluar zgjedhje lokale dhe i ka manipuluar ato, nuk ka ofruar konsensus për opozitën.

E vetmja rrugë është dorëheqja e Ramës që të mos kalojë në rrugë të tjera.

I thashë ambasadorit të OSBE që ti je problemi kryesor pasi ishe ti që një vit më parë që the se për votimin elektronik nuk ka kohë, ndërkohë që tani thuhet se ka kohë.

Nuk ka unifikim të qëndrimeve mes SHBA-së dhe BE-së.

Kishte një draft në tryezë që fliste edhe për zgjedhjen e presidentit megjithëse ky tani është fakt i kryer.

Ambasadori Lu thoshte se presidenti nuk është zgjedhur akoma.

Nuk pati kërkesë për tu futur në zgjedhje pavarësisht se ky ishte qëllimi i këtij takimi.

Sugjerimet tona ishin përtej dëshirës së tyre dhe më tepër e ndjejnë veten fajtorë të krizës.

U thamë se vendi po futet në krizë të thellë për shkak se disa tyre janë treguar të njëanshëm në qëndrimet e tyre”, tha Ndoka.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Nard Ndoka sulmon ambasadorin e OSBE: Është përgjegjësi kryesor për krizën. Rama të japë dorëheqjen, ndryshe…”

 1. Lori says:

  Wenka çmendur Noka!!!HELPPPPPP!!!!😂😂

  1. amy says:

   ti je nje idiot i lindur, mjere kush te degjon ty or Ndok ? po kush je ti qe te kercenosh ? Rama nuk eshte diktator, ja la hapur shtigjet PDse qe te futet ne zgjedhje, por ti cfare kekron ? as vete nuk e di ? je nje budalla qe shokun nuk e ke ! je bere ne koalicion me PD-ne Ok, por ne rastin qe PDja nuk pranon te futet ne zgjedhje, ti pse nuk futesh ? perse e ke bere koalicionin me ata ? me tu perdorur si mashe dhe per te bere dhune ne shqiperi ? apo e ke bere qe te perfitosh ndonje vend ne parlament, per fushate elektorale ? nese eshte kjo e fundit ti dhe aleatet e tjere te pd-se duhet te futen per zgjedhje, sepse ne te kundert nuk keni asnje justifikim, por nese do ti sherbeni berishes dhe bashes qe kane frike nga e drejta qe i pret, atehere rri me ta theku ne cader dhe duartrokit slloganet pa sens te bashes,E MAJTA do vazhdoj punen e saj, i kemi dhene votat te na udheheqe dhe te na krijoj kushte te jetojme si Europa, jo te pranoj budallalleqt e juaja,

  2. Kujtimi says:

   U be Noka te kercenoi Ky i kaBREKET ME MUT

 2. €piriiiiii says:

  O kokrra e malokut. Kush po te Ndal ty dhe ca kopila te tjer si 2B etjetj te shkosh ne Votime. Ju do Shkerdhyer Baba jo Nena, se ajo e ka vendin.

 3. jani says:

  O [email protected] po ku flet dot ti me ambasadorin e OSBE.po ti qe te artikulosh nje fjali mer fryme 20 here o ari

 4. Lugati says:

  🖕😀😀 E kërkuat???
  E morrët!
  Ja ndjefshi lezetin!!

 5. Mimi says:

  Po cfare te tha, pa keto ca i the ti cope katundar i kemi degjuar nga ju ajka e idjoteve gjithe kohen.Apo nuk ju beri fare kerkese per te hyre ne zgjedhje dhe ti fillove te kendosh solo.Kam vetem nje pyetje.Si ka mundesi qe gjithe injorantet ,idjotet,vulgaret ,qe me ka rastisur te njoh jane me PD.Aman ma ktheni nje pergjigje se eshte per tu cuditur gjithmone keshtu me rezulton.

  1. armand says:

   Po vetem idioti komandohet lehtesisht. FAMILJA ka nevoje per njerez te bindur. I zgjuari s’behet kollaj vegel e tjetrit.

 6. fakti says:

  ….me te dhen men dhe Nardi eshte me mire me ja fut vrapit ne mal e te behesh eremit.
  O Zot ku eshte katandis gjendja te ne !
  Nje cop bullar vreshti me 8 klas shkoll flet e u jep men ambasadorve te BE e atij te SHBA !!!
  O Nard drogaxhiu ,ty ata zotrinjte as me i pastru stallen e kuajve nuk do te punsonin ty ne vendet e tyre o injorant me brire .

 7. Orli says:

  Eh noqe! E mbarove te mesmen se do te bejme minister arsimi.

 8. Rrok cubi says:

  Po cfare beni ju me teper se ne 98.Ju kujtohet mire ty dhe shokve te tu qe sa i ra bilbilit Daj Sami,shkuat dhe u mbyllet ne cader dhe ndenjet ne cader dhe 8 vjet te tjera,sot ste len kush ma,se ne 98 neqoftese kishin bicak ,sot kane hanxhare,ju sot bertisni dhe kercenoni nga frika se shpejt po vjen koha qe te jepni hesap per cfare keni ba ne kurriz te ketij populli,qe erdhet nga hici dhe u bete miljadera.Haka tek i zoti~thote populli

 9. orient says:

  …me mire me ty dhe fukara,…

 10. Lani says:

  Ndryshe ky ta ha pa dale

 11. I MASHTRUARI says:

  Njeri , me injorant e te pa gedhendur , me idjot e turp i politikaneve te Shqiperise ,
  se Narden Noka , nuk besoj se malokeria mund te pjelle ndonje tjeter !

 12. ! ! ! says:

  O Naed , a e marove te l;arten , se ke me kry ene shkollen e mesme .Vitet
  shkojne dhe po plakesh , pa arsim te mesem ! TURP ! ! !

 13. Populli says:

  Ndryshe do i hani munë.
  Bajge e ndyre

 14. demokristianet dv says:

  Po helbete, me shkolle te larte pa kryer te mesmen ,dmth me 8 vjecare, injorant komplet e bythelepires i Sales e lulushes

 15. Moni says:

  He, he he, he!!!! Tani Nardi do te mbese pa pune. Pune ka por duhen profesioniste. Dhe Ndoka eshte axhustator.

 16. Linda says:

  Me siguri te gjitha ketu qe I ke then o Nardi do I kesh thene duke kercyer.
  O Zot eshte mbushur PD me majmuna dhe ju duket vetja te rendesishem.

 17. Emer says:

  Pjese nga dialogu te tregu i gjese se gjalle ne Milot:
  – O Dran (Nard mbrapsht), sa e shet ket partine?
  – Pesçin mi ero.
  – Shume lart e ke, ule icik ule.
  – Vallahi sun e uli ma, kaç ia shiti edhe Lufter Zhuveli partin e vet Agron Duks.
  – Pazari funit, sa do ma japesh?
  – Katerçin e pesdhet, nuk e uli ma. Un po dal me humje per veti se pesçin mi dollar e kam pas ble ke Nikoll Lesi. Ka çen koha e dollarit at’here.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *