“Në Shkup e Tiranë, problemi janë antishqiptarët. Berisha, Basha dhe familja e tyre biologjike e politike, lidhje gjaku e shërbimesh me Beogradin”

Nga Erjon Braçe

Tani eshte shume e qarte, në Shkup dhe Tiranë problem nuk janë shqiptarët. Problemi janë antishqiptarët!

Antishqiptaret jane sot soji me i vockel ne numer, me i padituri, me i korruptuari, me i dhunshmi!!

Antishqiptaret ne Shkup, e duan ish- Republiken Jugosllave te Maqedonise pa shqiptaret ose me shqiptaret formalisht, pa gjuhe, pa flamur, pa identitet, kur shqiptaret jane element i qarte shtetformues atje.

I kane dhunuar, shtypur, burgosur e vrare shqiptaret ne kete cope te vjeter e te mbetur teresisht pas, shume pas gjithkujt, te ish- Jugosllavise.

Antishqiptaret ne Tirane jane njesh me antishqiptaret ne Shkup;

Sali Berisha, Lulzim Basha dhe familja e tyre biologjike e politike, jane me dhunuesit, shtypesit, burgosesit dhe vrasesit e shqiptareve ne Shkup.

A e dini pse?

Nuk eshte thjesht ceshtje gjaku apo lidhjesh te ndyra sherbimesh, te cilat, e kane origjinen ne Jugosllavine e vjeter e ate te rene e Milloshevicit.

Ata jane njesoj!

Edhe antishqiptaret e Tiranes kane dhunuar, shtypur, burgosur e vrare shqiptaret ne Shqiperi, por edhe shqiptare te Ish Republikes Jugosllave te Maqedonise, edhe shqiptare te Kosoves.

Per tua prishur diten e triumfit te dhunes se tyre kunder shqiptareve dhe te drejtave te tyre, po u kujtoj thjesht njerin prej tyre, Remzi Hoxhën!!

Por pertej se gjithes;

Antishqiptaret e Shkupit dhe antishqiptaret e Tiranes, i bashkon korrupsioni!

Jane e njejta shtepi kur behet fjale per korrupsionin.

Kane te njejten frike nisur nga korrupsioni.

E duan pushtetin njesoj, per nje qellim:

Ti shpetojne hetimit dhe gjykimit per korrupsionin!

Sic jane, vete, por edhe me dajo e djale, rreth familjar edhe me te gjere apo fisnor, krahinor, ortake ne biznese e perfitime.

Tmerri i tyre eshte nje drejtesi e re, e pavarur prej tyre dhe qe nuk ndalet para tyre.

Antishqiptarizmi i tyre eshte aty, ne gen, here i fjetur, i permbajtur, por alibi e forte dhe publik kur e duan si arsye per te destabilizuar shtetin, shtetin shqiptar te parin, institucionet dhe, bllokuar drejtesine e re te veproje edhe kunder tyre.

Kjo eshte Mafia dhe, lidhet prej interesave te tilla, korruptive e kriminale, ka ne fletoret e vjetra te lindjes, themelimit dhe veprimtarise, jo thjesht gjakun e sivellezerve mafioze por edhe gjakun antishqiptar.

Mbi te betohen!

Kunder tyre do luftojme! Pa kthim!

Rrofte Shqiperia!

Rrofshin shqiptaret kudo qe jane!

Rrofshin shqiptaret e Shkupit!

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Në Shkup e Tiranë, problemi janë antishqiptarët. Berisha, Basha dhe familja e tyre biologjike e politike, lidhje gjaku e shërbimesh me Beogradin””

 1. Faro says:

  Te lumte Brace!
  Edhe nje here si gjithmone.
  Koneguent me SHQIPTARIZMEN!

 2. Faro says:

  Te lumte i madhi Brace!
  Edhe nje here si gjithemone.
  Konseguent me SHQIPTARIZMEN!

 3. betixho says:

  PLOTESISHT ASHTU SIÇ THUA TI Z.BRAÇE ESHTE E VERTETE. JA TE NJEJTEN GJE DO TE BENIN BERISHA ME BASHEN NE PARLAMENTIN SHQIPTAR NE SE DO TE KRIJOHESH QEVERIA TEKNIKE E TIRANES.PLATFORMA ESHTE IDENTIKE,PER TE ÇUAR NE REGRES SHQIPERIN E PROGRESIT.

 4. Ilir says:

  Reagimi i juaj, z.Brace, eshte ekstra pozitiv, por kur mendon se jeni ne Pushtet, ne Qeveri dhe Mazhorance ne Parlament, atehere mendon se ju nuk keni dale nga monologu : Bla-bla-bla. Shkurt, Rama me te tijte as qe do t’ja dij per reagimet tuaja.

 5. dash says:

  👍👍👍 E sakte…bravo !

 6. shqiptar says:

  po çprisni mo Braçe ?!
  Perderisa i dini ,dhe ne i dime se kush jane ,o burra pra ta pastrojme njehere e mire Shqiperine nga kjo felliqsire.

 7. Fani says:

  E vertete Saliu ishte i pari qe percau pertite shqiptare te maqedonise dhe qe atehere ata vec te percare ishin duke i sherby ceshtjes sllave tani qe rama i bashkoi per te drejtat e tyre saliu e lulushi e kritikojne .Ehhhh ju eshte prish pazari me serbet.

 8. Tani says:

  Bracja qe na ngrinte 3 gishtat ne 97. Sot po na del patriot.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *