Sot do të kisha turp të isha socialist!

Nga Andi Bushati

Sot do të kisha turp të isha socialist !

Pasi më kishin thënë se ky është njeriu që tradhëtoi 80 mijë zemra të majta.

Pasi më kishin thënë se duhet të ngriheshim për ta rrëzuar atë që i quajti të vrarët e 21 janarit kokë palarë.

Pasi më kishin thënë se do t’i vinte fundi politikanëve që kapen më bllok në dorë.

Pasi më kishin thënë se nuk do ta falnin kurrë atë që kontribuoi në vjedhjen e 10 votave në Tiranë.

Pasi më kishin thënë se duhej përbuzur ai që i qe “ngjitur Saliut si Meta pas këpucës”.

Pasi më kishin thënë se ai është pjesë e “çiftit të të hollit me të trashin, që vjedhin Shqipërinë për të vjedhur vota dhe vjedhin vota për të vjedhur Shqipërinë”.

Sot do të kisha turp të isha socialist !

Sepse, pasi erdha në pushtet më thanë që këtë “qelbësirë” e kishim futur në gjirin tonë si një vegël për të bërë të mundur largimin e Saliut.

Sepse më kishin thënë se ai shumë shpejt do të përgjigjej për ato që kishte bërë.

Sepse më kishin thënë ai do të kishte fatin e asaj drejtroreshës së arsimit në Lushnje, që e burgosën si taksambledhëse LSI-ste.

Sepse më kishin thënë që i kemi gjetur lidhjen me Kastriot Isamilin, njeriut të përfshirë aq keq ne çështjen e CEZ.

Sepse më kishin thënë që lideri im e kishte dorzuar në Berlin dosjen që do ta shpinte pas hekurave vëllain tim armik.

Sepse më kishin thënë që atë i’a kishim dalë ta izolonim në skenën diplomatike, dhe nuk e takonte më as zv/sekretarja e shtetit Malloi dhe as Anxhela Merkel.

Sepse më kishin thënë se pikërisht për të ishte ngritur e gjithë skema gjigande e reformës në drejtësi.

Sot do të kisha turp të isha socialist !

Pasi kam dëgjuar për katër vite më radhë se vendin e kemi mbushur ne me hashash deri në pikën që duhet futur ushtria.

Pasi kam dëgjuar se policia po bëhet gati të vjedhë zgjedhjet.

Pasi kam dëgjuar se  reforma në arsim ishte dështimi më i madh i qeverisjes sonë.

Pasi kam dëgjuar se shëndetësia falas ishte një përrallë për të vjedhur me koncesione.

Pasi kam dëgjuar se Sajmir Tahiri ishte një tip Fusheje që përgjonte gjithëkënd dhe ishte i lidhur me bandat.

Pasi kam degjuar se Reforma në Drejtësi është një projekt që do t’i japë Shqipërisë një Erdogan.

Pasi kam dëgjuar se për hir të një karrigeje, kryeministri im është i gatshëm ti vërë flakën vendit.

Sot do të kisha turp të isha socialist !

Sepse edhe tani më fund më thanë se çadrën e kishte ngritur dhe frymëzuar aleati ynë.

Sepse më thanë se ai po koordinonte gjithçka me Berishën për të penguar vettingun.

Sepse më thanë se ai po bënte të gjitha përpjekjet për të rrëzuar pa vota Edi Ramën.

Sepse më thanë se më në fund do t’a hiqnim qafe.

Sepse më thanë që tashmë ishim të sigurtë dhe se mund t’i fitoninm zgjedhjet të vetëm.

Sot, do të kisha turp të isha socialist !

Se për hir të atyre që dëgjova për tetë vite me radhë, qeshja me njeriun që thoshte se nuk do të pranonte kurrë të ishte një president jo konsensual.

Se për hir të atyre që më kishin ngulur në kokë, tallesha më atë që propogandonte se nuk hynte në zgjedhje pa opozitën.

Se për hir të besimit që kisha tek prijësit e mij, e ironizoja “aleatin” që fliste për një 18 qershor farsë.

Po, po, sot është vërtet e turpshme të jesh socialist. Sepse sot, pas refrenit të propoganduar për tetë vite me radhë, Edi Rama po lëpin gjithë çka pështyrë. Ai po e bën Ilir Metën president duke vazhduar të thotë se Rilindja do të funksonojë, se Reforma në drejtësi nuk do të vonojë dhe se Shqipëria po bëhet përditë e më e mirë.

Po, po është e vërtetë, socialistët nuk meritojnë asgjë më shumë sesa Metën president. (Lapsi.al)

REMOTE_ADDR:[]

101 komente në “Sot do të kisha turp të isha socialist!”

  1. armand says:

   Ti pseudo anal e kuptove me ne fund qe Rama eshte KM qe do drejtoje edhe per 4 vitet ne vazhdim. Rama po lufton llumin me llum dhe ti anal duhet te gezohesh qe do shgarravitesh per 4 vite te tjera.

   1. Fshatari says:

    Une jam socialist dhe. te qi ty Bushat dhe c’te permban pragu…pa me ardhur turp fatr

    1. mirel says:

     Pasi te ka shkerdhyer Berisha dhe Meta nga te kater anet ka mundesi te te punoje me mire vera e pasme se sqepi.

    2. Emigranti says:

     O Fshatar
     Ke vendosur te ndysh veglat e tua (qe duhet ti kesh me kimet) me anal-istin Bushati?

   2. votren(prifti spanjoll) says:

    Absolutisht i sakte komenty yt ”armand”.

  2. arbereshi says:

   Me te degjuar i paske te gjitha more gazetar bythe thashethemexhi. Atehere si mer guximin te japesh mendimin tend duke thene qe te gjitha keto i kam me te degjuar? Ik more femije mistrecodebil. Njeres si ty ulin mesataren e inteligjences dhe shtojne mesataren e mistrecllikut

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Jam shumë dakort me ty Bushat
    Për të gjitha mendimet sa më sipër the
    Po turpi s’është mall që blihet në markat
    E ti o Bushat asnjë grimcë nuk ke!!

    1. Grigor says:

     I nderuar
     Besoj I ke mbajtur arkivat e tere vjershave te tua, dhe duhet t’i botosh nje dite. Natyrisht me pak ndryshim tek emir – nga Gopist ne Gomist, me duket se kuptimi eshte po aty apo jo.
     Vjershat e tua jane perla socialo-politike te cilave besoj se nuk do t’u humbe vlera kurre.
     Urime dhe faleminderit qe vjen e na kujton here pas here se ne Shqiperi nuk ka vetem hajdute dhe njerez qe shesin edhe nderin per dy thase miell ose nje vend pune, por ka edhe shume njerez te ndershem, idealiste te cilet nuk e shesin ndrin me para.
     Sa per kete Bushatin, me bukur se e ke thene ti ne kater vargje, nuk mund te thuhet, keshtu qe nuk po them asgje.

  3. korçari says:

   Bushati ti duhet te kesh TURP per çfare je dhe çfare perfaqson.Ti ja ke shitur me kohe shpirtin djallit .

  4. Anonimati says:

   Edhe mua me vjen turp nga vehtja qe humba 10 minuta kohe te vyer duke lexuar pacavuren tende.

  5. Lugati says:

   o ripjellja e dite 8 ore pepara qe do zgjidhshin liken president ..ju a ka fut sa krahu…lum ju e lugati km car presidenti keni…iku kapterri hypi togeri xhepistave hahajaj…ku vetinguuuujjuuuuuuuu

  6. shvejku says:

   Eh more nipi i Hysni Kapos je bere nje qen qe paguhesh per keto kellira qe nxjerr nga truri yt i kalbur!
   Ti je nje antishqiptar i urryer,qe punon per armiqte e Shqiperise,prandaj ke turp qe te jesh socialist!
   Po kush te tha se socialistet do te pranonin ty o kalbesire,o dordolec,o sharlatan!
   Paske qene nje kafshe qe punon me tagji,prandaj te urrej pa fund,o funderrine!

 1. tironsi says:

  Shko ore pirdhu ti!!
  Ti te kesh turp ai qe je aktualisht!
  “..e dhashe njehere dorheqjen per Doktorin, dhe nuk e jap me”, keshtu ka deklarur Ilir Meta ne parlament.
  Po te jesh gazetar i zgjuar e kupton qe blloku ishte per SHkelzen Berishen.
  Gjithashtu po te jesh gazetar dhe mbi te gjitha Shqiptar e kupton qe ne jemi ne rrethana me destabilizuese te rajonit se kurre.
  Po ti je nje kokerr debili dhe qullaci kepushe, qe nuk ja vlen te merresh.

 2. Lida al says:

  Po ti turp e ke pasur te ishe socialist, O Bushat, sepse nderi yt ka qene e eshte prane Sali Berishes. Socialistet i dine mire vete punet e tyre e opinioni yt per ta nuk ka vlere.

  1. Kellira says:

   @LIda al sa mire do te ishte qe te haje ndonje plumb kokes ne 21 janar.
   Se vetem kur e keni ne bythe kuptoni ju shqiptaret.
   Kur e kane ne bythe te tjeret s’ka problem.
   I fusni nji: s’ke ca me bo… Keshtu eshte jeta

 3. Neli says:

  Ik o pirfhuuuuuu!!!!😆

 4. Mendoka si une says:

  Shpesh nuk e kuptoj inatin e ketij njeriu ndaj Rames, por sot e paska qare! Mendoka si une per Like floririn! Fuck vettingu!

  1. Celo Mezani says:

   Sot te gjithe socialistet duhet te jene krenar, qe me zgjuarsi dhe dashuri ja futen sa krahu Berishes dhe Rusise e Serbise pas tij, dhe qe jo vetem garantuan stabilitetin politik edhe per 5 vjet, por mbi te te gjitha i percane hijenat qe donin ta shqyenin kete vend.

   Vetingun po ata shqiptare qe kane qene deri me sot ne politike dhe drejtesi do ta bejne. Shumica e gjykatesve te rinj qe do te vijne nuk jane me te mire se fytyra e ndyre e Ilir Metes dhe Monika Kryemadhit, por e rendesishme eshte qe po vihet nje sistem i ri i cili ndryshon kasten me mafioze te drejtesise dhe ka mekanizma qe te bejne me vunerabel po shkele ligjin. Kaq eshte shuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuume.
   Mentaliteti anadollak dhe ballkanik i races shqiptare nuk do te ndryshoje dot nga Vetingu.

 5. Luani says:

  Nuk dua ta them dhe zemra s’ma ndien,por keni absolutisht te drejte.S’ka as c’ti shtosh e as c’ti heqesh ketij shkrimi me te cilin si edhe une besoj do bjere dakort cdo socialist i bazes,perjashtuar Edi Ramen dhe deputetet qe do votojne kete pisllek te tij dhe te disa te tjereve ne krye te PS-se,kur fare mire mund te propozonin nje kandidature tjeter si Arta Dade ,Paskal Milo e pse jo dhe avokat Ngjelen,sepse per kandidatura nga shqiptare jashte vendit kushtetuta jone ka barriera formale,pikerisht per t’i perjashtuar nga pjesemarrja ne jeten politike shqiptare, me apo pa qellim…

  1. xheJ eN Bi says:

   Luan…

   Mire Bushati qe nuk mund te analizoje nje ngjarje a situate se kaq ka,
   po ti nuk mund ta kuptosh qe socialistet me nje gur vrane dy zogj.
   Eshte dhe shprehja tjeter ,qe PS-ja e kap lepurin me qerre.

   PS-ja mund te vendoste nje nga emrat qe permend Ti ,do gjente kundershtimin
   LSI-se dhe do acaroheshin me mardhenit me shume per momentin ,para zgjedhjeve
   dhe kjo nuk i leverdiste PS-es.

   Duke vendosur Meten President ( hë për hë ),fillpas zgjedhjeve do te
   votojne Vetting-un dhe me votimin e Veting-ut nuk do ti shpetoje edhe
   Presidenti.

   Prandaj them se PS-ja e kap lepurin me qerre.

 6. Shkronja Ë says:

  O Andi,

  Puna është se në Shqipëri nuk ka shumë “margins of political tolerance and operation” kështu që do të zgjedhësh të keqen më të vogël, në këtë rast LSI + PS.

  Kur sistema politik të piqet, kur shoqëria civile të arrijë standarte europiane, kur deputetët të kuptojnë e të ndërgjegjësohen se janë në shërbim të popullit e jo në rrjepje e mashtrim të popullit, atëhere edhe kjo “martesë e shtrënguar” e “socialistëve” në fjalë do të plasaritet e do të shkërmoqet. Forca të tjera politike do të fuqizohen apo forca të reja do dalin e do të ketë konkurencë me më përgjegjësi e me me moral për të mirën e këtij vendi e të kësaj shoqërie të lodhur e të tradhëtuar në më shumë se një rast. Ky skenar mund të ndodhë shpejt ose paksa vonë, por do të ndodhë. Kështu që unë nuk do të thoja: “… sa turp me qenë sot socialist”, porse “sa turp me qenë sot e mot kundra popullit të moçëm shqiptar e sa turp me qenë sot e mot shpirtvogël e hipokrit.” Rëndësi nuk ka ngjyra politike: e kuqe, blu, e verdhë apo portokalli, porse sesa i përgjigjesh besimit të votës së popullit. E me sa duket, për çastin [viti 2017], Z. Rama qëndron më lart në këtë drejtim se sa rivalët apo aleatët e tij.

  Po të kishe nuhatje politike e përgatitje profesionale të mjaftueshme, edhe ti vetë po ta shihje veten në pasqyrë do ta kuptoje, se këto janë llomotitje e “sofizma” që çojnë ujë në mullirin e gabuar. Prandaj, po e mbyll duke thënë: “sa turp të mendosh si z. Bushati në 2017.”

  1. mikel says:

   o shkronja ai eshte kurve zagrepi po jo budalla qe po e mson ,ai hull benzin ne kto raste me u duk demokrat i madhe ,i pamvarur me nje fjale me bo te zgjuarin .

 7. Daku says:

  Ti duhet te kesh turp se ke lind o pjell e keqe

 8. BB says:

  Se mos ke qene ndonjehere. Diversionist.

 9. Drejtësi says:

  Ti në radhë të parë duhet të kesh turp që je ky që je !

  I blerë, i shitur e sërish i blerë !

  Turp !

  Na bën dhe moral publikisht !

 10. Alban says:

  Ik more andej, sikur te njihje ndopak turp duhet te kishe turp qe je nip i nje komunisti i nje ish byroist. Qe je nje njeri me inteligjence mediokre i katapultuar tek jeta pulbike shqiptare pikerisht se je rritur ne Bllokun komunist, se te ishte nje langaraq nga periferit do ngelje gagac rrugeve.

 11. nari says:

  Kam respekt po qeke koqe kanari Ando!

 12. Qytetari Analog says:

  Po pra, vete Bushati operon me shprehjet “pasi kam degjuar qe….” dhe “pasi me thane qe….” qe do te thote se gjithe kjo eshte pune “me the, te thashe”. Si analist, xhenerik-pompist mund te kishte thene te pakten nje nje here “pasi kuptova qe…” , por ja qe nuk mundet se aq kupton.

 13. Qytetari Analog says:

  Po pra, edhe vete Bushati operon me shprehjet “pasi kam degjuar qe….” dhe “pasi me thane qe….” qe do te thote se gjithe kjo eshte pune “me the, te thashe”. Si analist, xhenerik-pompist mund te kishte thene te pakten nje nje here “pasi kuptova qe…” , por ja qe nuk mundet se aq kupton.

 14. kashi says:

  bushati ka nje fare te drejte por per te realizuar disa gjera ne shqiperi me kete opozite qe kemi duhet ndjekur edhe kjo lloj politike, qe president te zgjidhet nje njeri si likja qe i ka mire me te dy anet

 15. Populli says:

  Natyrisht do ishte turp per socialistet te kishin mes tyre nje vemje blloku. Keshtuqe je treguar i sinqerte.

 16. klara says:

  E ke qare shkrimin Andi !Bravo e vertete! Pazaret e politikaneve turp!Cdo dite zhgenjime populli i shkrete!

 17. arturi says:

  Edhe ne o Andushi i gjysh Hysniut e kemi per turp qe ti flet shqip, por i ka jeta keto … pyll pa derra (si puna jote) nuk ka.
  Te fala doktorit te gjysh Hysniut!

 18. Tutu says:

  Mercenar i gjore ! Ngele me gisht ne goje !!!
  Ha se te ben mire…

 19. Majmuni says:

  O koqja e Hysniut nuk e kupton akoma ti se çfare po luhet ne Ballkan?? Ty te te vije turp per ate palo gazetar qe je, shalengjitur e grindavec qe do vetem
  te dukesh. Shyqyr qe hengre nje çape buke si gazetar ne Shqiperi se me aq sa te thith truri nji mut do haje gjithandej.
  Nuk e kuptoj ti o i mefshte se cfare ka ndodhur ne Shqiperi ne kete cerek shekulli??

 20. saliu says:

  Ik ore pirdhu, kush te ben ty socialist bajge e mutit.

 21. klodi topalli says:

  E mor bushat ke nje te folur qe na le me goje hapur !! shume shpejt do ta kuptosh se cfar gabime ke bere.pse nuk shkon tek blendi fevziu I cili po qan qe vajten punet keshtu eeee……

 22. Nestori - Mitrovicë says:

  Jo të gjithë e kanë të drejtën të mburren me të arriturat dhe jo të gjithë e kanë të drejtën të bëjnë zhurmë e të shajnë për të metat. E kam fjalën për të drejtën morale dhe jo për atë ligjore. Ky far Bushatlliu, bashkë me disa të tjerë, e kanë të drejtën ligjore të bluajnë ashtu si duan por, të drejtë morale nuk kanë. Nuk kanë sepse moralin e kanë deficit. Tani, të na shesin moral të pamoralshmit është pak më shumë se fyerje. Do t’i mësojë Bushati socialistët se si të ndjehen. Matufllëku nuk ka të sosur.

 23. Sandri says:

  UAU!!😂😂
  NA ÇUDITE!!

 24. i zbavitur says:

  Bushat, ky eshte shkrim naiv qe nuk te ben nder si analist. Lerja ndonje agjitpropi emocionet. Ne politike ti e di si eshte:

  Keshtu e ka kjo bote jallane,
  ngrysesh piperke e gdhihesh patellxhane.

 25. Maloku says:

  Andi ,te lutem rri nje here rehat me veten tende ,mos komento, sepse vetem budallalleqe dalin nga shkrimet tuaja ,e si nuk e kupton mor njeri se je bere si dordolec i gazetarise.

 26. dash says:

  Merita jote e vetme eshte te besh vetem klikime dhe te futesh urrejtje mes shqiptareve ,ndoshta se ske qene ndonjehere shqiptar ne shpirt…kete gje ta njoh

 27. racionali says:

  Normal nuk do ,sepse je homoseksual – deshtak dhe cmirezi.Nuk i ha trapi kujt se me ke je ,sepse je klyshi i Medi – plehre – Bushatit dhe nipi Kapos

 28. Epirjon says:

  Andi je i neveritshem, spurdhjak qe si duhesh as PS e as PD,askujt. Prej nga vjen,duhet te ishe lider i nacionalizmit Shqiptar dhe trim mbi trimat.
  Te pakten mos prish pune,o trap!

 29. xhaja nga Kavaja says:

  …..dhe mua me vjen turp nga fakti qe dhe Ti je shqiptar !
  ma shpif sa here shfaqesh ne tv,rrace mongoloide .

 30. PO,PO says:

  Kurse Shqiperise i vjen shume turp , qe ka gazetare qe punojne vetem per llogari te sherbimeve te huaja , ne dem te Shqiperise , sikurse je Ti !

 31. fakti says:

  A Bushati nje parazit i shoqeris shqiptare.

 32. Fari~hu says:

  Po ku ke pas ndonjehere turp ti ,qe te kesh sot,po clidhje ke ti me turpin dhe turpi me ty,ore akoma ju nuk e kuptoni se sa te neveritshem jeni ne analizat dhe prononcimet tuaja,po ti do ti japesh mend socialistve se cfare bejne dhe si veprojne,apo na ndertove socializmin ti me te tujt dhe tani do na mesosh se si ndertojme kapitalizmin.Mjer ju dhe ata qe ju paguajne juve per te dale neper televizore dhe portale.

 33. Dibrani says:

  Ne cdo fjale qe thua , shpreh nje hipokrizi te papare dhe shtiresh , sikur te jesh shqiptar !
  Je nga njerezit me te urryer , qe punon nate e dite , kunder ketij populli mjeran . Nuk do
  te vonoje, te vije radha e vertingut edhe per plehrat , si puna e butakut A.Bushati . Prandaj
  jane kaq te shqetesuar keta krimbat e gjirizit , se i tmerron stabiliteti e shteti ligjor !

 34. Ola says:

  Po pse mendon se socialistet te pranojne ne radhet e tyre.Ti vazhdimisht e ke reflejtuar se je pa shtylle kurrizore .Kjo qe po ndodh ty dhe te ngjashmeve me ty ju ka prishur humorin se i prish planet Bashes qe ju te ” pavarurve”gjoja nuk ju hyn ne pune.

 35. spartaku says:

  O pis! Nuk t’i lexon njeri shkrimet e tua se te kallin neveri.Kukudh dreqi.

 36. Pal says:

  Andi, ne politike cdo levizje shihet ne funksion te se mires qe sjell, pra eshte pragmatike. Ne Amerike me pare per te luftuar bandat e krimit zgjidhej si sherif i kontese pikerisht nje nga kapobandat. Vetem ai ishte ne gjendje te vendoste rregull, duke bere zap bandat e pistolerove. Ne jemi ne ate faze qe ka kaluar Amerika. Vetem nje president si Meta, qe ka “punuar” me Berishen, mund te vendose lidhje me mafiozet e PD e ti binde te bashkepunojne.

 37. butrinti says:

  ANDI ! UNE NUK JAM SOCIALISTE POR DO TE NDJEHESHA SHUME NGUSHTE NESE JETA DO TE NA KISHTE FUTUR NE TE NJEJTEN PARTI DUHET TE DISH NJE GJE QE NUK VARET AS NGA TI DHE AS NGA UNE — SHQIPERIA ESHTE PERTEJ INTERESAVE , DIJEVE , BOTKUPTIMIT TONE … NDONJEHER EDHE BLLOQET DHE NDOSHTA ME TEPER SE AQ JANE SHUME PAK PERTEJ INTERESAVE MADHORE POR….FATKEQESISHT JU DHE SHUME TE TJERE QE E VETQUAJNE VETEN ANALISTE E QE BENI BLLA BLLA NEPER KANALE TELEVIZIVE I KENI VULOSUR VESHET DHE KENI VENE DHE SYZA QE PERCJELLIN ULERIMAT E SAL=BASHESDHE PAMJET QE PERCJELL CADRA . KEQARDHJE PER TE GJITHE JU PER SHQIPERINE NJE HALE TE QUAJTUR PARTI ME PAK.

 38. I Vetmi Atedhedashes says:

  Bushat
  Sot eshte turp te mbrosh serbet!!!
  Sot eshte turp qe mos te flasesh per plitiken e Rames ne Maqedoni!!!
  Sot eshte turp qe te mos flasesh per nbeshtetjen qe ka pd nga greqia!!!
  Sot eshte turp qe te mos kuptosh se ke perfaqeson politika e bashes!!!
  Andi,dhe te gjithe opinionistve qe na bejne per budallej….KANCERRI T’JU SHPIFTE AJE KU JU DHEMB ME SHUME.

 39. ladi says:

  Nuk e di a ke ndonje komentues me vehte o pseudoanalist

 40. drita says:

  Te theme dhe une nje llaf , po mundi Mero ta nxjerre komentin tim, se shpesh ben si i do qejfi. Kuptohet qe gazeta eshte prone e tij, por na e shet si media publike! Andi Bushati ! Mos te keshe asnje merak se ti s’ke per tu bere kurre socialist se ti kapitalist ke qene per 40 e ca vjet edhe kur te perkedhelte Saliu ne Paris e kapitalist je dhe sot. Socialistet jane njerez te tjere: ata jane te sinqerte, puntore, dashamires, tolerante, patriot, te ndershem…por dhe kembengules e te pathyeshem kur eshte çeshtja per Shqiperine dhe shqiptaret, te ndershem e te pandershem. Kete jo ti qe s’e ben dot vezen, por askush nga ata qe mendojne se vetem ata e duan vendin. Ti hyne tek ata qe thone: ma jep se s’ma ke. Dhe do te rekomandoja nje gje ty dhe gjithe atyre qe hiqen si gazetare apo “birbilej” ne televizor: Lexoni me shume komentet dhe degjoni me shume qytetaret se ata ta thone te verteten dhe kur nuk mundni ti kuptoni analizoni te dy krahet dhe vendosni se nga peshon ballanca. Ndryshe ngelet medioker.

 41. Ballabani brenda cadres says:

  O nipi i Hisniut!
  “Ate”,qe te vjen turp sot,te quhesh socialist,ta ka nxjerre “kristal” ajo,gjykata e komunistit te Hisniut,Sal-ihut.Ne se je me mend ne koke,pranoje ate te shkrete “VETING”,sepse duke pastruar gjykates e prokurore,do i vije rradha dhe Like floririt e sejcilit qe ka kryer krime dhe korrupsion.Puna eshte se,duhet bere anal-ize dhe jo llafe pazari.Ty,eshte mire qe te vjen turp te jesh socialist,sepse je me partine e Saliut,te perkedhelurin e gjysh Hisniut…
  E se fundi,me duket se “xhec” ka ne dore per gjyshin ky,Sal-ehu,i cili te ka futur ne vathen e tij,sepse ti dhe fisi yt,”rrini sus”para katrahures qe ka shkaktuar Sal-eshi ndaj Shqiptareve dhe Shqiperise…
  Socialistet,por dhe ish komunistet e ndershem te djeshem,nuk jane te kategorise te Sal-eshit e tenden,prandaj ben mire qe ju qendron larg,seps ju kall krupen…

 42. Lpl. says:

  Ke te drejte Bushat komunistet kane qire nenen e vet per pushtet , ejo nuk po qijne disa qorra dhe te mete socjalist .

  1. armand says:

   E ka fjalen per socialiste. Komunisti i teseruar i shqupit s’hyn ne kete rast,mos i bjere kot me qafe.

 43. Samiu says:

  NA SOFSH RUMEN O BUSHAT!

 44. Qe te kesh turp duhet te kesh ate perball dikujt dhe te skuqesh.Ne kete rast perball shqiptareve.Kujt ??????!!!!!
  Shqiptareve??????!!!!!!! Hahahahaha

 45. Dajti USA says:

  Ti dhe soji yt,Fevziu,Cani,Balliu,Qimi,Shkullaku,,Rakipi,Eni Vasili,Hila i Xhunges,Bubuzheli i Kosoves etj,etj plehra bete cfare kishit ne dore per rrezuar Edi Ramen,dhe tani qe i rruajtet hallatet,ju te te pa moralshmit na beni moral.Edi Rama e menaxhoj me gjakeftohtesi situaten e krijuar nga Saliu dhe gjithe shpura e analist-gazetareve si puna jote o Bushat i neveritshem,dhe per kete gezon respectin e gjithe shqiptareve,do e shikoni ne 18 Qershor.

 46. onetig says:

  ik o plehre o Antikombetar, ti do te behet situata ne Maqedoni qe te kesh ca te shkruash… ptuuu

 47. Lungara says:

  Edhe mua do më vinte turp të isha nipi I Hysni Kapos – kones besnike të Enverit dhe vrasësit pas shpine të shokëve .
  Njëllojë si gjyshi , nipi është kone besnike e banditit Sali . I bashkon Blloku !
  Mbylle gojën prostitutë !

 48. Kujtese says:

  Bushat je nje kokerr legeni i mire paguar dhe bythelepires i Berishes e Bashes

 49. aqif tahipi says:

  Me ne fund e kuptove qe socialistet nuk te pjerdhin ty dhe shoket e tu anal iste qe gjallojne vetem per ti lepire bolet saliut. Je vecse nje cadrist dhe asgje me teper.

 50. miku says:

  E ke nje hall ti o Bushat po ese nuk e thua ..?

 51. Xha Selimi says:

  O Bushat , po gjyshja jote eshte grup me gjyshen e Blushit ? Po cke o koqe qe i hap probleme Vitos ? Apo ta therrase Nexhmia e ta bej per nje lek si e bente Enveri ne mbledhjet e qeverrise !!! Bej pushim kur ka tema qe te bejne te sforcohesh , gjoja je gazetar i paanshem …

 52. shqiptar says:

  Mire e ke ,me mire pederast se socialist.
  Mos ki problem hiç veç mos harro vazelinen,mbaje me vete gjithmone.

 53. Haka Tekizoti says:

  Po të ishe ti socialist PS-së do t’i leverdiste më mirë të shkrihej fare. Socialistët e dinë cili e çfarë është Ilir Meta, por Sali Krimineli kështu i katandisi punët e Shqipërisë që njerëzit më mirë të pranojnë një hajdut që ende s’ka vrarë në rrethanat që kanë përballë një monstër që s’njeh mëshirë as për Shqipërinë e as për shqiptarët. Ja kështu o shërbëtor qelbësirash.

 54. Zion says:

  idealistet e ketij kombi vdiqen me Naim Frasherin dhe epoken e vet, koha solli ne skene nje lloj te ri “atdhetari” ate qe mendon per bythen e vet dhe pastaj per popullin , por dallimi midis Rames dhe Bashe_Berishes eshte pikerisht ky i pari eshte ai qe mendon per bythen e vet por mendon dicka edhe per popullin kurse grupi i dyte mendon vetem per bythen e vet, per fat te keq shqiptaret jane te ftuar te zgjedhin mes ketyre te dyve per sa kohe qe ne horizont nuk po duket ndonje MESSIAH qe te jet katapultuar ne radhet tona nga koha e idealizmit te vertete, ne keto kushte midis Rames dhe Bashe Berishes zgjedh me mire Ramen

 55. E verteta says:

  Andi ti domosdo duhet te kesh turp sepse ti je vemje komunizmi!Te fala!

 56. Gri says:

  Oos u merzit Endi! Ti je komplotist (dmth Reaksionar).

 57. Amerikani51 says:

  Good job Mero
  Po ja ngre autoritetin vehtes dhe gazetes me kete autik !

 58. Potigu says:

  Ben mire qe nuk je radhitur me SOCIALISTET ,sepse ti bie era SALI.Nuk kan nevoje socialistat per bezhdile te tilla,qe i ka nxjerr lume ,qe ne metrat e para te rrjedhjes.

 59. Potigu says:

  Ben mire qe nuk je radhitur me SOCIALISTET ,sepse ti bie era SALI.Nuk kan nevoje socialistat per bezhdile te tilla,qe i ka nxjerr lume ,qe ne metrat e para te rrjedhjes.

 60. BUJARI JU DEGJON says:

  Derisa dije kaq shume gjera per Liken,pa na numuro :SA SHKRIME KE BERE TI KUNDER ILIR METES GJATE 4 VJETEVE???
  Mbylle halene,turimiush!!!Diversionet nuk te shkojne tek SOCIALISTET!!!

 61. @ says:

  O milet, a keni sy ne balle? Po tru, sa per te mbledhur 1+1 a keni? Nuk e kuptoni apo ju ka klonuar Rama me tru gomari? Po sikur, mos o zot, ai Anri Bala, pionieri i Enverit (ose Rames) qe ju e lavderoni kaq shume ne komentet tuaja, nje dite te marre porosi te re dhe te shkruaje per ndonje “Enver” tjeter, do ti besoni serish? Per sot, u kenaqet duke share Kapot dhe Bushatllijte? Epo, nuk ju mbetet tjeter vecse ta gezoni Ilir Meten si president dhe Berishen ne krye te vendit.. Mjaft qe te mos levize nga kolltuku i kryeministrit, gangsteri juaj, lartmadheria e tij E. Rama….. P.. milet!

  1. Dibrani says:

   Ore idjot ! Ne se bie E.Rama ,kush do te vije ne pushtet ,pervecse
   kryebanditi serb Berishovici ?! Kujt ia shet keto ti plehre ?!

 62. @ says:

  O milet, a keni sy ne balle? Po tru, sa per te mbledhur 1+1 a keni? Nuk e kuptoni apo ju ka klonuar Rama me tru gomari? Po sikur, mos o zot, ai Anri Bala, pionieri i Enverit (ose Rames) qe ju e lavderoni kaq shume ne komentet tuaja, nje dite te marre porosi te re dhe te shkruaje per ndonje “Enver” tjeter, do ti besoni serish? Per sot, u kenaqet duke share Kapot dhe Bushatllijte? Epo, nuk ju mbetet tjeter vecse ta gezoni Ilir Meten si president dhe Berishen ne krye te vendit.. Mjaft qe te mos levize nga kolltuku i kryeministrit, gangsteri juaj, lartmadheria e tij E. Rama.. P.. milet!

 63. corape kuqi says:

  Bravo andi. Mos u merr me keta halete e ministrive dhe bashkise qe rrine gati ne per komjutera per te shurrosur

 64. besniku says:

  Per kopilin Andi Berisha!
  Nuk mund te lexoj nje artikull te shkruar nga biri kopil i Sali Berishes. Ate qe nuk ka bere Andi deri me sot eshte qe nuk ka ndyshuar mbiemrin nga Bushati ne Berisha. Emri dhe mbiemri ivertete i ketij kopuli eshte Andi Berisha, kopil ashtu sic eshte kopil edhe i ati i tij i natyrshem Sali Karaxhici.

 65. kalciani says:

  Ne shqip i thone ik qihu,je vemje e atyre qe te paguajne.Mjere kur te hipen vetja ne qejf.

 66. mirel says:

  Socialistet jane vene ne rradhe te gedepib Andin, Berishes dhe Metes iu hane bajgat.
  Ramiut i hane koncesionet.
  Ke ngelet te hane socialistet. .Andin..dhe ndonje koqe plumbi po ia dha truri Berishes dhe Metes.
  Shqiptaret akoma nuk e kane lare koken, vijne era lesh e kakerdhi delesh.
  Mire eshte Meta 10 vjet se ka skllever nje popull te tere.
  E keqja e Ramuti eshte qe i duhet ti ndaje me Meten ato koncesionet

 67. eri says:

  Shkrimi me i bukur i kater viteve te fundit ne shtypin Shqiptar.
  Bravo,harroi sharjet e ketyre te palareve me siper.
  Te lumte Bushati.

  1. mirel says:

   Shkrimi eshte fix Eri, po nuk vlen.
   Te kuptosh se shumica i kundervihen Andit per te verteten do te thote qe te mos presesh dite te bardhe ne kete vend me kete lloj mileti.
   E tha mire Likja ” kokepalare ” ..ia kane gjetur festen ketij populli langaraq.
   E ardhmja e Shqiperise eshte ne dore te kriminelit Like dhe te skllavopronarit Ramut.
   Pasi kane shqyer e shitur te gjithe copat dhe pronat e shqiptareve do fillojne dhe me njerezit.

 68. albani says:

  Po perse duhet te jesh socialist kur mund te jesh komunist dhe spiun si ytate, Mehdi Bushati?!
  A nuk ka qene sigurims i rendesishem babai yt o pjelle e ndyre?
  Jo vetem spiun por edhe kurvar, sikurse edhe miku i tij i ngushte Fecor Shehu. Shef i sigurimit te shtetit per Hotel Dajtin, aty ku shqiptaret as mendohej se mund te hynin per te pire nje kafe, pale per me shume. Dhe tani ky pjelle, do te deshironte te mos ishte socialist!
  Po mire o njeri i ndyre, behu anetar i partise se Salihut (anetar i PD, se vetem emrin ka demokratike, se asnjehere nuk ka qene e tille, as diten e pare qe eshte krijuar nga UDB-ja e Serbise qe ndorri ne krye spiunin e saj Salih Beriisha!
  Kaq mjafton per Z. Andi Bushat Berisha.

 69. KINGU - BUDINGU - VETINGU !!! says:

  “TA GEZOJME” PRESIDENT-INGUN DHURATE TE PERBASHKET TE KAMPIT SOCIALIST-INGU !
  “TA HAME ME BUKE” O POPULL, REFORM-INGUN E DREJTES-INGUT: VET-GENJESHTR-INGUN !
  “TA PIJME BASHKARISHT ME FUND” LENGUN E DREJTESISE SE K.-INGUT ILIR M*T FLOR-INGUT !

 70. adrianrani says:

  kokepalaret zgjodhen ilir bllokun

 71. Jimi says:

  Po ti more bajge kujton se socialistet do ta kishin per nder te kishin ne gjirin e tyre?

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o socialista krenare..ta gzoni liken president..urime per vetingun

 72. Treviso says:

  Turp, Turp i madh per Edi Ramen dhe partine Socialiste. Sot Edi Rama ka vertetuar se eshte kthyer diktator i partise Socialiste.
  Tani presim te largojme presidentin qe e kane terhequr prej hundesh 5 vjet dhe ta zevendesoje nje mafjos i thekur.
  Ilir meta ka 2 vjet qe e terheq zvarre vetingun vetem qe mos tu gjykonte prej tije, Edi Rama e vendos president!!!!!!!!!!!!!!
  Turp per Edi Ramen dhe partine Socialiste. Drejtuesit e partise Socialiste nga ditia e vendosjes se presidentit te ri duhet te thirren nga populli koke- palare. Turp dhe vetem turpi do ti mbetet Edi Rames dhe pse ka bere reforma. Keto reforma populli do ti shumzoje me zero me vendimarrjen e fundit.

 73. Emiljano says:

  Bushat duhet te kuptosh dicka, nuk ka socialiste dhe demokrate ne shqipri ka vec rot kara qe jane verbuar

 74. beni says:

  Hahaha mos u merzit o nip kryekomunisti nuk je vetem edhe Fatosi, FatosLlubonja qe ka spiunuar edhe baben e vet sot ndjehet i turperuar po te ishte socialist hahaha!

 75. danilo says:

  turp e dime qe ske
  se ate e ha me buke
  sti besojme marrezite
  ketu tek Tema mos u duk

  Ti u rrite kurre su poqe
  nuk ke personalitet
  mbete gjithmone kokloqe
  te dhjefsha mu ne syfet

 76. santiago says:

  te kishe pjerdhur do ishtye me mire

 77. Kostandin says:

  Z Bushati …….Ju jeni me te drejte per shkak te rrethanave perpunues i opinionit publik …do te doja tju beja nje pyetje ….Kush e percakton nje veprim,nje mosveprim apo nje deklarim nese eshte brenda ligjit apo jo ….gjykata …apo ju….Une mendoj se disa kopetenca duhet ti leshoni ne emer te interesit Kombetare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *