FOTOT/ Kjo është fytyra e Maqedonisë: Pamjet që shokuan botën

Ajo që ndodhi mbrëmjen e djeshme në Kuvendin e Maqedonisë, ka shokuar botën.

Qindra protestues, mbështetës të Gruevskit, kanë shpërthyer në dhunë në ambientet e Kuvendit, pse në krye të këtij institucioni i vendos një shtetas shqiptar i Maqedonisë.

Ministria maqedonase e Punëve të Brendshme tha të premten se 102 persona, përfshirë 22 policë dhe 3 deputetë janë plagosur dhe janë trajtuar në spital mbrëmjen e djeshme.

Në deklaratën e cituar nga “Anadolu Agency”, ministria tha se gjendja e sigurisë në qendrën e qytetit, rreth dhe në Kuvend është normalizuar.

“Në spitalin e përgjithshëm të qytetit ‘8 Shtatori’, spitalin e qytetit ‘Shën Klimenti’ i Ohrit dhe në Qendrën Klinike të Qytetit kanë kërkuar ndihmë  70 qytetarë, 22 policë dhe 3 deputetë. Përveç kësaj, në kazermën Gjorçe Petrov ndihmë mjekësore u është dhënë edhe 7 personave të tjerë. Momentalisht në Kuvendin e Maqedonisë nuk ka mbetur asnjë qytetar”, njoftoi MPB.

Deputeti shqiptar Zijadin Sela, që ishte më i dhunuari në këtë ngjarje, është jashtë çdo rreziku për jetën.

Në rrjet ndërkohë, ka bërë xhiron dhuna ndaj kryeministrit të ardhshëm të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe një gruaje.

Dhe të mendosh që e gjithë kjo ka ndodhur brenda në ambientet e parlamentit.

Më poshtë fotot shokuese, që kanë bërë xhiron e botës.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4.jpg","attachment_id":"674811"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-15-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-15.jpg","attachment_id":"674869"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-1-2.jpg","attachment_id":"674870"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-2-2.jpg","attachment_id":"674871"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-3-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-3-2.jpg","attachment_id":"674872"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4-2.jpg","attachment_id":"674873"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-5-1.jpg","attachment_id":"674874"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-1-1.jpg","attachment_id":"674812"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-2-1.jpg","attachment_id":"674813"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-9.jpg","attachment_id":"674821"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-3-1.jpg","attachment_id":"674814"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-4-1.jpg","attachment_id":"674815"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-13.jpg","attachment_id":"674825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-11.jpg","attachment_id":"674823"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-14.jpg","attachment_id":"674826"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-5.jpg","attachment_id":"674816"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-12.jpg","attachment_id":"674824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-6-1.jpg","attachment_id":"674818"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-8.jpg","attachment_id":"674820"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-10.jpg","attachment_id":"674822"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-13.jpg","attachment_id":"674825"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/maqedoni-7.jpg","attachment_id":"674819"}]

8 komente në “FOTOT/ Kjo është fytyra e Maqedonisë: Pamjet që shokuan botën”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Maqedonia ekziston edhe ne bibel, prandaj nuk eshte fake, por eshte e Maqedosve 🇲🇰

  1. Shqip says:

   Ti more bythqyre bullgar se maqedonas nuk ka ‘ shteti i sajuar me emrin maqedoni (gjysma tok shqiptare) eshte i qytetarve qe jetojne atje. Pra i bullgarve shqiptareve grekeve serbeve etj e jo i te ashtuquajturve maqedonas. More vesh o bithqire race barbare sllavi

  2. albaniafirst says:

   E vertete qe Maqedonia ishte ne Bibel, por jo FYROM-I. Keta te sotmit jane bullgare dhe nuk kane asgje te perbashket me maqedonasit antike per te cilet flet zotrote

 2. Lexues i TemA says:

  Rrjeshti i pare i lajmit eshte me një gabim te madh. Maqedonia nuk eshte Kosove… Mund te nderhyni per korigjim.

 3. ARBEN says:

  Nuk po kuptoj pse ky artikull fillon me ……..Ajo cka po ndoth ne KUVENDIN E kOSOVES…..MOS DUHET TE SHKRUANIT NE KUVENDIN E MAQEDONISE ???

 4. I biri sheqere kurves sali serbi says:

  Tani Eshte koha qe te ndahet maqedonia.Gjysma u takon shqiptareve

 5. te dhjefsha ty e biblen kryq bythqim,edhe flet shqip ti pleher.

 6. preshevali says:

  Nese flet shqip, nuk do të thot se je edhe shqiptarë,
  por që te jesh shqiptarë duhesh të dish shqip.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *