Lista e re e PS/ Deputetët që Rama le jashtë dhe emrat që futen në garën e 18 qershorit

Kryesia e PS pritet  të mblidhet sot nën drejtimin e liderit Edi Rama për t’u dhënë fund hamendësive rreth renditjes së kandidatëve në listën e kandidatëve që do të garojë më 18 qershor.

Sipas spekulimeve në disa media, është bërë edhe një renditje paraprake.

Në bazë të këtyre të dhënave (jo zyrtare) bie në sy moskandidimi i një numri të madh deputetësh nga lista aktuale e Grupit Parlamentar Socialist.

Deputetët që mbetën jashtë

Valentina Leskaj

Besnik Bare

Ledi Shkreli

Luljeta Arapi

Bujar Çela

Namik Dokle

Tom Doshi

Mimoza Hafizi

Ben Blushi

Ilir Xhagolli

Vexhi Muçmata

Shkwlqim Cani

Artan Gaci

Esmeralda Shkjau

Klodiana Spahiu

Eduard Bejko

Alfred Peza

Ylli Ziçishti

Vladimir Kosta

Deputetët që futen

Fadil Nasufi

Safet Gjici

Keti Bazhdari

Megi Ajtyresa

Alket Hyseni

Milva Ekonomi

Ardian Çela

Natasha Paço

Elisa Spiropali

Koli Bele

Ogerta Manastirliu

Elona Gjebrea

Sadri Vorpsi

Mirela Kumbaro

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Lista e re e PS/ Deputetët që Rama le jashtë dhe emrat që futen në garën e 18 qershorit”

 1. luani says:

  Boooooooo Fadil Nasufi prap në pushtet ???Më revoltojnë njerëzit që nuk bëjnë detyrën e tyre institucionale. Ky moster ka që në vitet ’85 dhe që ka zënë rrënjë aty te ajo godina atje lart që nga spiun i sigurimit, instruktor rinie, pastaj kryetar partie, më pas kryetar bashkie aktualisht prefekt dhe tani deputet Nuk e di, ka 35 vjet aty që rri.
  Me keta do behet Shqiperia ???

  1. Lugati says:

   o mirmroma ripjellja lugatit km..kerkoj ndjese per mungesen…sidoqofte urime nga zemra per presidentin qe zgjodhet…tashi ma mushet menjen keni zgjedh nje person shume te paster..qe nae ka zili gjithe rajoni…bravo ju thate qe do ta zhdukni korrupsionin nga politika dhe e majtet fjalen..keni zgjedh njeriun qe nuk ka arrit me e korruptu asedhenji njeri bravo..ku vetingu..ku rrake take ngjela

 2. Dorina says:

  E paske ndritur, o Rama! Uroj te marresh nue dru te mire nga populli. Me keto monstra do fitosh?! Durohet Spiropali? Po kush nuk e di qe eshte nue gjiinkall hajdute? Po thuthuqja Gjebreja?
  Uroj ta hash drurin mire se mbase te vijne mendte.

 3. ZvMinistri says:

  kjo elona gjebrea e ka burrin te denuar per vjedhje. behet deputet nje qe ka ngrene parare e vjedhura nga arka e shtetit?

 4. Socialist Demokrat says:

  ahahahhaha,me te drejte:

  fadil nasufi..?????!!!!!

  o popull mjeran, po jua fut ed rama…..

  do themi neser, Sali paske qene i madh…

  ed rama, po shkaterron rrugen e demokracise….fadil nasufi, ky ish kelysh i komunizmit, hajdut bashkie qe fshatarizoi deri ne qelizen e fundit shoqerine.

  =
  tu shofte drita o edrama, na more me qafe….

  po ku je o Spartak ngjala, nuk thua nje fjale..apo te a trash gjuha….

 5. President si Likja says:

  Spartak Braho ne listat e PS. Marreveshja e Likes me Edscobarin.

  Cohuni o milet nga gjumi cohuni se po tall menderen Rama me ju.Ne 18 Qershor tregohini vendin ketij plehere tradhetar. Le te beje aleance prape me LSI te beje shumicen.

  Shanci i fundit qe te shpetojme nga e keqja PS-LSI. Por mos harrojme, PD duhet te zhduket dhe jo riformohet se nuk ndryshon Banda e Hajdareve.

 6. Beqir says:

  Eshte per te ardhur keq qe Beratin pasi ja dorezuan LSI-se po kerkojne ta perfaqesojne ne parlament me xhaketa te kthyera si Fadil Nasufi. Nje person qe vetem ligjin e ka te fundit. Me vjen gjithashtu keq per Gramoz Rucin qe nuk i ndahet shpirti nga Fadili.
  Mos e humbni Beratin!

 7. spartaku says:

  Bravo zoti Rama.Midis te tjerave,ke futur dy figura te mira ne listen e deputeteve,dhe shume aktiv e te afte,siç jane Keti Bozhdari dhe Elisa Spiropali.Ja vlejne te jen deputete,dhe fitoren e kane te sigurt.

 8. juristi says:

  Matrapazi politik Luan Duzha sane nje parti ne tjetren kandiduka se fundi per PS nuk e di cnevoje ka kjo parti per te tille funderina e hajdut qe ne pyjore kur ishte drejtor i Mediut vodhi pa fund

 9. derra pi derri says:

  se mos i ka lene nga fundi listes mo, per ti bere qejfin kamunistave, sic thote qazim mulleti, jane fare e keqe kamunistat, nuk ka toke qe nuk zene rrenje ata. kjo bote keshtu eshte bere, ne popullit na ka ngele me bo nai gallate tani se keta jane te gjithe me te njejtin turi, tip derrash me nje fjale

 10. loreta e bukur says:

  Po mire pse Ben Blushin e Mimoza Hafizin i ka lene Rama pa i vene kandidat per deputet? Muhabet eshte ky apo si muhabeti Lulezimit ne çader.

 11. Shqiperia Ime says:

  Hedh Sh perpjet PS pasi nuk ka opzite ….mejre ky popull qe i mbetet vetem nje shpres : Te mos marr pjese ne zgjedhje. Nuk ke pse zgjedh te keqen me te vogel kur ke te drejten te vendosesh. Kjo qeveri eshte koalicion korrupsioni dhe ne kte vend ska asnje alternative tjeter.

 12. drejtesia says:

  Musa Ulqini prap ne Elbasan??? Keni gjetur kete popull te urte qe i sillni 60 per qind nga rrethet.Nuk e kuptojme pse Gramoz Ruci vepron keshtu me kete popull prej 25 vjetesh.Sic caktoi 8 vjet Elmas Sherifin ne kete qark.A i studion thelle E. Rama keto probleme madhore qe lidhen me ndjenjat e popullit..

 13. Shpata says:

  Rama ose udheheqesi i PS nuk i pelqen fare kur e kundershtojne!
  Pavaresisht se deputeti ka punuar mire, kur nuk ka degjuar Ramen, ska bere gje, respekti i verber per Ramen eshte me i rendesishem se interesat e Shqiperise, per mos bindje Mafiozet te vrasin fare, Rama vetem zevendeson, duhet thene faleminderit !
  Zevendesuesit e rinj si Milva Ikonomi dhe Koli Bele nuk jane gje tjeter veçse servila dhe skllever, copa mishi me dy sy, te « ekipit » Rama.
  Adrian Çela perpare se te emerohesh ne OSHEE ka qene Kryenspektor ne Inspektoriatin Shtetëror Teknik Industrial, aty ku kontrollohen karburantet dhe bombolat qe pellcasin. Per mashtrime, vjedhje dhe emerime te burrave te dashnoreve te veta, ne pikat kyçe, Adrian Çela eshte kampion, nuk e ka shokun !
  Edi Rama eshte ne dijeni per te gjithe aktivitetin e ketij personazhi nga Koli Bele dhe Damian Gjiknuri.
  Shteti Rames nuk eshte shtet ligjor ai eshte bindje e verber e shefave ! ‘Liria’ e Rames qofte Harram, hakmarrja e Rames na ka katandisur pa shtet pa katandi. Rama eshte ai, qe si thote Flutura Açka, na Vrau shpresen, megjithese une mendoj se shpresa vdes e fundit ! Po kur Rama e vret me perpara ! !
  PERSERI DEPUTETET E EDI RAMES DO TE JENE MJESHTRAT E MASHTRIMIT DHE TE PERVETESIMIT ME ABUZIM TE POZITES SHTETERORE !

 14. ejona says:

  o zot i madh kryehajdutja ne liste

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *