Basha i përgjigjet Metës: Alibi dhe perde, pazarit të fëlliqur i them…

Lideri i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është përgjigjur sot ftesës së presidentit të zgjedhur Ilir Meta, për të marrë pjesë në zgjedhje.

Basha thotë se me zgjedhjen e Metës si President u firmos edhe akti i fundit i republikës së vjetër.

Ai ka folur sot nga çadra e lirisë për Republikën e Re, e cila sipas tij do të zëvendësojë “pazarin e peshkut të qelbur”.

“Dy janë mundësitë që republika e vjetër të vazhdojë avazin me një ftesë ndaj opozitës PD dhe meje, presioni ndaj nesh ka një qëllim që të bëhemi pjesë e këtij pazari të fëlliqur. Alibi dhe perde për një proces të paracaktuar. Ne i kemi thënë jo dhe vazhdojmë t’i them jo” nënvizoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha i përgjigjet Metës: Alibi dhe perde, pazarit të fëlliqur i them…”

 1. besniku says:

  Pirdh, pirdh o Bashe! Bashke me vjehrrin tend te dashu, Salihin.
  Po para disa ditesh i the se eshte i mirepritur ne Cader, tani i tregon Pazarin e Peshkut. Mire thua, se peshku kultivohet ne Det, dhe ti Detin ia fale grekut, apo jo?

  1. A.C. says:

   👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏

 2. shqip says:

  Deri dhe ngrije syte nga zyra e Metes. Meta eja ne çader. Meta lere Ramen. Meta moderator. O pisqolle ndaje mendjen. Ne ta Kemi bere ne koke me kohe. Po tani do te rrahin edhe ata Baftjatet qe i mban aty me turne. U bere si ajo kenga :” Çete e vogel me pese vete, se ç’ju ngjit malit perpjete”. Edhe te donte shqiptari shkrete, nuk do gjente nje me te pershtatshem se ky debil dembeli , per ta shkatrruar peden e shpellareve.

 3. ABC says:

  C’fare te vjen inat me kete injorantin eshte se ben sikur eshte i virgjer kur dihet se eshte hapur b…es me shume se ata qe ishin ne qeveri apo politike shume me heret se ky.

 4. edmond says:

  Ti qe per gje tjeter i zoti s’je,
  Rri ne çader se mire e ke!

 5. Jovan bregu says:

  Pirdh se cfryhesh o lulush, por aty tek cadra se jashte na qelb.

 6. maloku says:

  Ju qe komenton nuk e keni kuptuar LULIN dhe Saliun . Ata e meritojne nje monument ne qender te Tiranes, sepse kjo eshte menyra me mire dhe me e lehte per t’a nxjerre kete parti nga loja. Kjo parti e kreu detyren e caktuar nga….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *