Berisha thyen heshtjen, reagon për zgjedhjen e Ilir Metës president

Sali Berisha ka bërë një koment në rrjetet sociale një ditë pas zgjedhjes së Ilir Metës në postin e presidentit të Republikës.

Për Berishën ky është “një akt i ri për thellimin krizës”.

“Parlamenti i “aleancës se qelbësirave” apo i Narko-Republikes, votoi, me urdher te Noriegës, Ilir Metën, kryetarin e Parlamentit dhe kryetarin e LSI si President te ardhshem te vendit.

Opozita sigurisht nuk kishte asnje ambicie per pushtet ne tavoline apo per postin e presidentit.

Ajo ka shpallur si mision te vetin rikthimin e votes se lire per shqiptaret dhe jo ndarjen ne tavoline te pushtetit” – thotë Berisha.

Ish-kryeministri vëren se me këtë lëvizje nuk është mbyllur përplasja Rama – Meta.

“Me këtë veprim, qe ne stilin ateror te Edi Rames ngjan me ngritjen ne pergjegjesi para eleminimit, pra me zgjedhjen e Metes president, Edi Rama vrapoi te solidifikoje qendrimin e “aleances se qelbesirave” kunder kerkeses se opozites per zgjedhje te lira dhe per te mbyllur çdo shteg apo mundesi per te lejuar shqiptaret te votojne te lire dhe per te zgjidhur ne menyre te civilizuar krizen me te rende dhe me te rrezikshme qe perjeton Shqiperia nga shkurti i vitit 1991. Qytetaret shqiptare do ti japin Edi Rames ndeshkimin e merituar!

Revolucioni demokratik do fitoje!!” – shkruan Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Berisha thyen heshtjen, reagon për zgjedhjen e Ilir Metës president”

 1. Populli says:

  Kerme, kuterbo edhe ca kohe.

  1. Arifi says:

   Vdeksh jarebi vdeksh duke tërhequr këmbën zvarrë

  2. thunderstruck says:

   ORE LOQE POPULL KUJTONI SE I SHPETUAT KUTERBIMIT ME “MUTIN”

  3. Populli says:

   @ populli
   Kerma e sateme!

 2. Zgjohu SHqipo ! says:

  ky (Berisha) eshte i mire istruuar nga superioret e tije,dhe Basha e kompani jane nen
  hyqmin e tije,pra perbejne nje bande kriminelesh te mire organizuar.nese Qeveria do ta nenvleftesoje
  don te thote qe eshte Naive.pra keta Krimba nuk duhen lejuar,as edhe te Kercenojne !!!
  ne Shqiptaret çkusur kemi te jetojme gjithmone nen strese te tilla………asnje nuk deshiron nje Maqedoni te
  dyte….mereni dhe arrestojeni Berishen dhe te birin.edhe mjaft.me anadollake malsie.

 3. albania says:

  Ky Hundpinoku, te detyron te shkruar me pahir. Ja cfare thote: Ngjan me ngritje ne pergjegjesi (nga Edi Rama) para se ta eliminoje (Ilir Meten)! Por si anetar i devotshem, servil dhe hipokrit i Partise se Punes se Shqiperise (Partia Komuniste), ne kohen qe punonte ne Bllokun e Udheheqjes, shokut Sali i kujtohet kur Enver Hoxha i ngrinte njerezit ne pergjegjesi para se t’i eleminonte. I mban mire metodat enveriste, por nuk sjell nder mend ato likuidimet e tij si Azem Hajdarin, Kosta Trebicken, Sokol Olldashin, pa permendur shume te tjera. Deri dje, dmth., dy dite me pare, perpara se Iliri te zgjidhej president, shoku Sali shpresonte se do te ndodhte mrekullia, Iliri (Ilir Floriri), do te braktiste PS dhe te bashkohej PD, por kjo mrekulli nuk ndodhi, dhe PD mbeti me gisht ne goje!

 4. Shqipfolese says:

  Vini re! Asnje fjale te keqe per Meten. Jo vetem Meta e ka dobesi por edhe Saliu e ka dobesi Meten. Jane partnere te pandare. Fundi I njerit do te kete dhe I tjetrit. Jeni shah-mat.

 5. mikeazz says:

  ik or trap idiot

 6. Alban Dega says:

  REVOLUCIONI DEMOKRATIK NE SHQIPERI DO RE FITOJE…

  Diten qe ti te vihesh ne bankon e te akuzuarit per krimet pa fund qe bashke me ” banden e gangstereve” u ke bere Shqiperise si shtet e shqiptareve si komb!
  Diten qe ti te japesh llogari deri ne nje para ligjit e drejtesise per kusarine dhe vrastarine e ” KESAJ Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!
  Diten qe ti te marrish ndeshkimin ligjor nga Vetingu dhe Reforma ne drejtesi per krimet tuaja te perbindeshme!
  Diten qe tu konfiskohen cdo banditi e kusari, cdo pjelle bastarde tende biologjike e politike cdo cent e pasuri qe ia keni plackitur ketij populli e vendi te negate qe e late rrase ne Diell….

 7. Alban Dega says:

  REVOLUCIONI DEMOKRATIK NE SHQIPERI DO RE FITOJE…

  Diten qe ti te vihesh ne bankon e te akuzuarit per krimet pa fund qe bashke me ” banden e gangstereve” u ke bere Shqiperise si shtet e shqiptareve si komb!
  Diten qe ti te japesh llogari deri ne nje para ligjit e drejtesise per kusarine dhe vrastarine e ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!
  Diten qe ti te marrish ndeshkimin ligjor nga Vetingu dhe Reforma ne drejtesi per krimet tuaja te perbindeshme!
  Diten qe tu konfiskohen cdo banditi e kusari, cdo pjelle bastarde tende biologjike e politike me ty ne krye cdo cent e pasuri qe ia keni plackitur ketij populli e vendi te begate qe e late rrase ne Diell… e rrenuat e zhbete….
  Po na vjen…. Po na vjen !

 8. Alban Dega says:

  REVOLUCIONI DEMOKRATIK NE SHQIPERI DO TE FITOJE…

  Diten qe ti te vihesh ne bankon e te akuzuarit per krimet pa fund qe bashke me ” banden e gangstereve” u ke bere Shqiperise si shtet e shqiptareve si komb!
  Diten qe ti te japesh llogari deri ne nje para ligjit e drejtesise per kusarine dhe vrastarine e ” kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!
  Diten qe ti te marrish ndeshkimin ligjor nga Vetingu dhe Reforma ne drejtesi per krimet tuaja te perbindeshme!
  Diten qe tu konfiskohen cdo banditi e kusari, cdo pjelle bastarde tende biologjike e politike me ty ne krye cdo cent e pasuri qe ia keni plackitur ketij populli e vendi te begate qe e late rrase ne Diell… e rrenuat e zhbete….
  Po na vjen…. Po na vjen !

 9. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Mbas 12 vjetesh , Presidenti fiton pavarsine nga Berisha.

 10. shqip says:

  U dogji dhe mandatet . Bo bo, si do bejne pa paloken e noken tani. Do bjere shikushmeria e seancave diteve te enjte. Ku do gjejme me humor nga estrada amatore e shqupit? Them qe pas 18 qershorit, cilido te sale fitues, shqiptaret duhet ta festojne te gjithe bashke. Per Here te pare , serbo-greko-sllavet , nuk do tu behen pengese shqiptareve. Me ne fund ky mortja ketu siper nuk do ti mbaje peng.

 11. Toni says:

  Ik ore plak matuf ishalla keput qafen e ke mbajtur peng kte vend per gjysem shekulli.

 12. Viola says:

  U plake dhe nuk hoqe dore nga pislleqet dhe masjaralleqet.Burre me goje kaq te piste nu besoj se ka je unik.Gjynah per kete popull qe i re per pjese.

 13. Maloku says:

  O ti ke pjerdh me te gjitha or lale.

 14. Iliri says:

  Foli perseri zgjebja. Kur te qerohet ky njeri duhet te shpallet dite pushime per te gjithe, sepse ka shpetuar Shqiperia nga njeriu me i urryer.

 15. Korçari says:

  Ha mut o Sali, ha!

 16. Patriot Tropoje says:

  o sALI qELBESIRA KA MUNDESI TA MBYLLESH BUCEN SE QELBE DYNJANE, PA LE FLET EDHE PER ZGJEDHJE TE LIRA.HAHAHA

 17. lulashi says:

  Kush flet per qelbesire, kryeqelbesira e Shqiperise dhe e gjithe kombit shqiptar. Po ti me c’urdher e votove gjynafqarin Nishani, o plak i ndyre.

 18. Bozen says:

  Per mendimin tim Saliu mbrohet nga te korruptuarit e Amerikes.

 19. Sorge says:

  Ti shoku sali e ke humbur rrugen qe ne oborr.

 20. timo says:

  S’kemi ç’të bëjmë . Tashti mund të flasin edhe kërmat. Demokracia është e gjërë dhe e gjatë.

 21. spata says:

  O i pa bese o buk shkalur o debil shpelle po kush te mbajti ne pushtet ne 2009. Kush te la te llapesh si te duash e cfare te duash ne parlament me status te vecante .Kush ta zgjati jeten ty dhe famijles tende kriminale .Ishte pikerishte Meta me lojen e ftohte qe i bente Rames qe ti nuk u shkaterrove me krimet qe ke bere .

 22. Ed tironci says:

  Futeni ne cmendine ket kufome politike…ILIR META eshte kryehajdut dhe ED RAMA..e hoqi me stil..PO KETE SALEH BIRISHEN…se durojme dot mo!!IK ORE BAJGE!!

 23. populli says:

  Po vetem ti dhe ata qe komandon ti nuk mund te perfaqesojne asnje vlere demokratike,mbasi shqiptaret nuk harrojne qeverisjen tende ,si erdhe ne krye te p.d,si i fitove zgjedhjet e 92,si i humbe mbas 6 mujsh zgjedhjet lokale,si humbe referendumin,si lincove A.Hajdarin e kom.,si i trajtove te perndjekurit,si e ndertove drejtesine me juriste te plepave,si i ktheve skafet ne taksi,ne mes se dites me diell,qe benin kontrabanden e droges dhe qenieve njerzore,si kontrabanduat gjithe ato arme e municione,si i trajtuat luftetaret e U.C.K.,cfare qendrimi mbajtet per Rambujen,si i organizuat firmat piramidale dhe shkatrruat ekonomine e qindra mije shqiptarve,si e vure ne sherbim Shikun qe te verifikonte njerzit edhe cfare gazetash lexonin,si i vodhe votat ne 96 dhe si e trajtove opoziten e kohes,si e organizove kantrabanden e naftes per te furnizuar makinen e luftes te milloshevicit dhe perfitimin e miljardave per llogari te shpures tende,si i hape dhe shperndave armet,njerzve te ty per te vrare shqiptaret,si dogje redaksi gazetash dhe burgose gazetare,si u zgjodhe president ne kushtet e gjendjes se jashtezakonshme,si e vute popullin ne lufte civile,si organizove grushtin e shtetit ne 98 duke perdhosur kufomen e A.Hajdarit dhe duke perdhosur instuticionet e shtetit,si u mbyllet ne cadren tuaj,pas ultimatumit qe ju dhane nderkomtaret,gerdeci,2011,e shume e shume episode te tjera qe jo se nuk mbahen mend,po kerkojne shume hapsire per ti pershkruar dhe tani kerkoni qe kjo qeveri te jape dorheqjen,se keshtu ju pelqen dhe leverdis juve.Problemi i juaj eshte se tani po fillojne te cmontohen pushtetet qe ju istaluat per llogarine tuaj,per te mbrojtur krimin dhe korupsionin dhe cdo dite e me teper ekspozoheni para drejtesise per cfare keni bere.Sot nuk ka asnje lidhje me episodet dhe ngjarjet qe u pasqyruan me lart,Shqiperia eshte antare e natos,rendi dhe qetesia ne shqiperi eshte prioritet i tyre dhe destabilizmi i shqiperise nuk do lejohet nga parteneret tane.I beni thirrje llogjikes dhe lereni popullin ne hallet e tij,se dhe pa ju ka halle boll.

 24. Ledio says:

  Te dy jane pjella te qarqeve Serbo-Ruse-Greke ne Shqiperi. Shikoni kur Meta viziten e pare ta beje ne Athine, e cila me vone i persjell sinjalin Beogradit qe cdo gje eshte ne rregull…

 25. Nuhatje politike says:

  Ngritje ne pergjegjesi para eliminimit.
  Njerez dardha e ka bishtin prapa.
  Kjo ueshte politika shqiptare.
  Ju kujtohet vallja funeber e lidereve komuniste ne festen e nje majit ne tribune? Te bente te mendojevqe uninetbsi iy nuk kishte.
  …. e hengren njeri tjetrin dhe enver hoxha mbreteroi sa deshi.
  Rama nuk do harroje kurre fjalorin e ilir metes per te ne 2005.
  Populli nuk fo harroje kurre floririn e krrabes, videon e dritan priftit, etj etj.
  Mjer ku popull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *