Bojaxhi gati për zgjedhjet, dorëzon listën në KQZ: Do të çmitizojmë politikën aktuale

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Themeluesi i partisë “Sfida për Shqipërinë”, Gjergj Bojaxhi, tha se partia e tij ishte e para që regjistroi kandidatët në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Ai u shpreh se listat e “Sfidës” janë lista të hapura qytetarë që kërkojnë medoemos çmitimizimin e politikës aktuale

 

“Listat tona janë lista të hapura qytetare që kërkojnë të çmitizojnë politikën dhe që tregojnë që nuk mund të durojnë më të tillë politikanë.

Mendoj që afatet e regjistrimit dhe kanë disa javë të deklaruara, dhe nëse dikush do kishte kontestime, nuk besoj se do ngelnin për sot. Dokumentat tona u regjistruan, dhe jemi krenarë që kandidatët tanë u regjistruan të parët,” tha Bojaxhi.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *