Ministri i qeverisë “Rama”: Presidenti Meta të dekretojë dhe kryeministrin e parë nga LSI

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka përfaqësues i LSI-së në qeverinë “Rama” ka uruar ish-kryetarin e partisë, Ilir Meta për zgjedhjen në postin e Presidentit të Republikës.

Në një prononcim për mediat, ai ka shprehur hapur edhe ambicien qw Ilir Meta President të dekretojë edhe kabinetin e parë qeveritar të LSI-së.

Unë besoj se Meta ka shokë e unë jam një nga ta, që do bëj që LSI të mbajë e të çojë më lart kontributin politik e shoqëror.

Them me bindje e garanci se sot shqiptarët kanë një njeri me integritet që jep siguri kombëtare e rajonale. Unë do i uroja Ilirit shëndet e familjes së tij të ndjehen krenar.

Së fundmi, dua të nënvizoj se ne sot jemi shumë për të dhënë kontributin e nevojshëm politik.

Uroj president që të jeni ju që të dekretoni kabinetin e parë të LSI!”, – tha Koka.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ministri i qeverisë “Rama”: Presidenti Meta të dekretojë dhe kryeministrin e parë nga LSI”

 1. armand says:

  Avash Lefter mos u hap bithesh.
  Deri me 18 qershor ju do futeni ne parlament dhe do ngrini doren edhe pa prezencen e opozites,ky eshte akordi i arritur mbas perdes. Ne rast te kundert garantuesi i akordit,mister L-, ja u beri nenat. Per KM e ardhshem do vendosim ne me 18 qershor. Hajde gezuar 1 Majin.

 2. luli says:

  Lefter, e dine te gjithe se çfare malli je. Ke ardhe ne politik jo si politikan, por si kontrabandiste, pra i perket asaj kategorie qe duhet te dekriminalizohesh. Ti je i forte sot se ke para, por koken nuk e ke me rrenje.

 3. miku yt says:

  Avash,avash o lefter,MOS ju ka hyp vetja ne qejf?,si shume te madh e keni oreksin,po ju dhe kaq deputete sa keni,i fituat NGA koalicioni me PS.ne qershor do merrni vetem 1/2 e atyre qe keni sot,dmth 8-9 deputete do marresh.harroje numrin dyshifror,OK?

 4. Treviso says:

  Teri flet me humor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *