Ministri i qeverisë “Rama”: Presidenti Meta të dekretojë dhe kryeministrin e parë nga LSI

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka përfaqësues i LSI-së në qeverinë “Rama” ka uruar ish-kryetarin e partisë, Ilir Meta për zgjedhjen në postin e Presidentit të Republikës.

Në një prononcim për mediat, ai ka shprehur hapur edhe ambicien qw Ilir Meta President të dekretojë edhe kabinetin e parë qeveritar të LSI-së.

Unë besoj se Meta ka shokë e unë jam një nga ta, që do bëj që LSI të mbajë e të çojë më lart kontributin politik e shoqëror.

Them me bindje e garanci se sot shqiptarët kanë një njeri me integritet që jep siguri kombëtare e rajonale. Unë do i uroja Ilirit shëndet e familjes së tij të ndjehen krenar.

Së fundmi, dua të nënvizoj se ne sot jemi shumë për të dhënë kontributin e nevojshëm politik.

Uroj president që të jeni ju që të dekretoni kabinetin e parë të LSI!”, – tha Koka.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...