Piro Lutaj jashtë listave të PS: Fitore dhe mbarësi kolegëve

Pas Valentina Leskajt në listat e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 18 qershorit nga grupi parlamentar nuk do të jetë as Piro Lutaj.

Deputeti i PS ka lajmëruar vendimin përmes një statusi në Facebook.

Te dashur miq, shoke e bashkepuntor! Ju informoj se une nuk do te jem i perfshire ne listat e deputeteve qe do te kandidojne ne zgjedhjet parlamentare te 18 Qershorit.

Ju uroje suksese, fitore dhe mbaresi te gjithe kolegeve qe do te kandidojne dhe vazhdojne perpjekjet per ta bere Shqiperine me te mire!!

Miqesisht Piro Lutaj” shkruan Lutaj në Facebook.

Piro Lutaj në 2013 është zgjedhur deputet në qarkun e Fierit, ndërsa për 2017, PS ka vendosur që të mos e kandidojë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Piro Lutaj jashtë listave të PS: Fitore dhe mbarësi kolegëve”

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

    absurditet made in cam: dhe sunit ”lutaj” dhe ”pirro” grek….!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *